Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

12-05-2024, 07:38:36

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 581
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 392
Total: 392

392 гости, 0 потребители

Проблем с ABV Поща - pop3 и smtp ???

Започната от kioshev, 31-03-2013, 13:42:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

kioshev

Здравейте аз съм с iMAC с Moutain Lion 10.8.3 и от няколко дена не ми работи пощата в АБВ. Интересно че получавам имейли а не мога да изпращам. Соподелете как е при вас и може ли да се оправи. Дори на iPhona ми нещата са по абсолютно същия начин ???

Wizi

Надявам се да не прозвучи като остроумие с цел заобикаляне на въпроса ти, но аз лично бих ти препоръчал да ползваш SMTP сървърите на интернет доставчика ти и съответно на мобилния ти оператор. Ако не си гарантираш доста по-бърз трансфер на изходяща поща, но губиш запазването на същата поща и в abv.bg. Второто не ме бърка особено, защото копие винаги ми седи в мейл клиента. Аз поне така съм свикнал и все така си настройвам пощата на телефона и компютъра. На Мтел изходящия сървър е mail2.mtel.net ако случайно искаш да пробваш и ако още по-случайно използваш въобще техните услуги.

Ако не друго е алтернативно решение на проблема ти, от което винаги можеш да се възползваш!

Успех!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

kioshev

Благодаря ти, но при мен проблема е, че човека който получава писмото ми трябва да му пише, че е от АБВ за да ми го върне писмото пак в АБВ :(

Wizi

#3
Направих си малък експеримент с Mail.app под 10.6, което със сигурност не е последната версия на програмата, но вероятно нещата ще са идентични и под 10.8. Изпратих си писмо през SMTP сървъра на ISP-то, който в случая е Мегалан и в полето на подател седи това, което съм му задал като мой си email адрес, тоест не е повлиян от SMTP настройките ми и това, че не ползвам SMTP сървъра на пощата ми.

Погледни ако искаш все пак:


http://i.imgur.com/PLX9u22.png


При iOS имам лошия опит, че не е така. Бях настроил gmail smtp на един iPhone и винаги когато изпращаше поща я подписваше че изпращача е Gmail.   :-\
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

djbobbyd

#4
Аз от 2 дена се опитвам да добавя абв поща към Мас-а и не успявам като стигна до smtp. Бях доста упорит и накрая стана. На iPad-a стана веднага, нямах проблем преди 2 години да добавя и към iPhone.

zmeYpc

И двете: входящ POP3; изходящ - SMTP.
И за двата се слагат данни за вписване с пълно изписване на адреса, т.е. ivan.petrov@abv.bg и съответната парола.
Ето и настройките на вх/изх сървъри:
// за POP3:
адрес: pop3.abv.bg
порт: 995
протокол: TLS/SSL
// за SMTP)
адрес: smtp.abv.bg
порт: 465
потокол: TLS/SSL
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1

PaoloGEMINIakaOZIRIS

Преди няколко дена (т.е. в петък), добавих всичките си мейли ръчно и при мен на 3Г с ф.4.2.1, работи перфектно! Само че има една малка издънка в цялата работа. Тази опция ми поддържа и работи с до девет акаунта, десетия - вече го отхвърля. 'Ем понякога тъй става, когато човек има повече мейли (абв, мейл, джимейл и т.н.)

Между другото, от много време не ползвам Сафари и немам ядове с пощата. Ако Ви се занимава има нотификатори за ОгненатаЛисица и Хром.

'айСЪСздраве!
Mac (2007) with 10.6.8
AirPort Express 802.11n Wi-Fi
iPod Classic 5G / 30GB / firmware 1.3 / Black
iPhone 4s / 16GB / iOS 7.1.2 / unlocked
iPhone SE / 64GB

How Addicted to APPLE Are You?

godo

Не мога да разбера защо някой ще ползва abv.bg, след като има gmail, а дори и новия outlook.com е около 200 пъти по-добър от abv.bg ???
Mac only

zmeYpc

Щото има много хора, на които абв.бг им е удобна. Свикали са и/или са известни с адреса си за е-поща в абв. Затова.
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1

PaoloGEMINIakaOZIRIS

#9
@godo Защото, абв-то го ползвам само за айТунс-акаунта ми, който не е Български! Джимейл, ползвам за ютуб и гугъл+, а останалите са ми в мейл, 'щото преди мейл.бг да купи личния ми - беше в битекс. Имам и яху и т.н. Ако питате мен, мейл.бг ми е най-удобен: 1ГБ за прикачени файлове и 10 или 20ГБ свободно място! Кой друг фри мейл предлага такива условия? Е... естествено, ако си платиш получаваш още повече, но това е друга тема на разговор.

iWITHhealth! ;)
Mac (2007) with 10.6.8
AirPort Express 802.11n Wi-Fi
iPod Classic 5G / 30GB / firmware 1.3 / Black
iPhone 4s / 16GB / iOS 7.1.2 / unlocked
iPhone SE / 64GB

How Addicted to APPLE Are You?

Wizi

Цитат на: PaoloGEMINIakaOZIRIS - 07-04-2013, 21:41:25Кой друг фри мейл предлага такива условия?

gmail разбира се  ;) плюс още много други екстри.

Хайде ако искате да се върнем към въпроса на човека?  :P
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

zmeYpc

За да  се върнем на първоначалния въпрос (както иска Wizi): Какви са настройките за ПОП3/СМТП и дали работят, се налага да се самоцитирам. Това са настройките, които работят. Нека авторът на темата да бъде така добър да пробва и да пише тук.
Цитат на: zmeYpc - 06-04-2013, 10:09:54
И двете: входящ POP3; изходящ - SMTP.
И за двата се слагат данни за вписване с пълно изписване на адреса, т.е. ivan.petrov@abv.bg и съответната парола.
Ето и настройките на вх/изх сървъри:
// за POP3:
адрес: pop3.abv.bg
порт: 995
протокол: TLS/SSL
// за SMTP)
адрес: smtp.abv.bg
порт: 465
потокол: TLS/SSL
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1

godo

Цитат на: zmeYpc - 07-04-2013, 13:02:33
Щото има много хора, на които абв.бг им е удобна. Свикали са и/или са известни с адреса си за е-поща в абв. Затова.
Аз това го разбирам, като да си свикнал на Опел Кадет, а имаш възможност да караш новото А6 :) И хората те знаят с Опела...,ако те видят с А6 вземат си помислят нещо.

А ако е чак толкова критично получаването на писмата в хронично сгрешеното абв.бг, който всички знаят...винаги може да се forward-нат към новия далеч по-удобен и работещ мейл, но все пак защо да се мъчим да правим такива сложнотии, по-добре да си блъскаме главите как да настроим абв-то въобще да работи.. ;D

Mac only

zmeYpc

#13
Нали Wizi ти обърна внимание да се върнем на темата, годо? Като не ползваш и ненавиждаш АБВ.БГ, не ползвай, но спри да мрънкаш, що имало такива, дето я ползват. Нека има. Аз казвам ли нещо, че има такива дето ползват пощата на Гугъл или пощите на Майкрософт (аутлук.ком, лайв.ком)? НЕ. Важното е човекът да си настрои пощенската програма и да си ползва адреса за поща в АБВ.БГ.
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1

godo

#14
Цитат на: zmeYpc - 08-04-2013, 18:47:40
Нали Wizi ти обърна внимание да се върнем на темата, годо? Като не ползваш и ненавиждаш АБВ.БГ, не ползвай, но спри да мрънкаш, що имало такива, дето я ползват. Нека има. Аз казвам ли нещо, че има такива дето ползват пощата на Гугъл или пощите на Майкрософт (аутлук.ком, лайв.ком)? НЕ. Важното е човекът да си настрои пощенската програма и да си ползва адреса за поща в АБВ.БГ.

Ето помагам на потребителя да се оправи в 3 лесни стъпки:
1. Какво е IMAP?
2. Как да си настроя IMAP в абв.бг? - >
3. Готов съм!

OFF: Не знам какво имаш да кажеш за всички останали, които не ползват акаунти в абв.бг може би, че имаме повечко свободно време, защото не се занимаваме с дни да си настроим акаунта?

ON: А и за да спреш да мрънкаш ти мисля да помогна на затруднения потребител след около 3.6 секундно търсене в оная лоша търсачка, с онзи лош мейл. Ако първите инструкции не са помогнали: http://iphone.mobility.bg/forum/viewtopic.php?f=17&t=36051 (Моля използвайте линка само в краен случай)
Ако и това не помогне виж стъпките отново и се фокусирай върху 3
Mac only