Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 23:03:23

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 712
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 666
Total: 666

666 гости, 0 потребители

Проблем с iMac и безжична мрежа

Започната от fpyyh, 17-11-2009, 23:23:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

fpyyh

Закача се и преди да получи ip адрес се откача и пак започва отначало. Точно до него има macbook pro, който си стои стабилно вързан. iPhone-и също нямат проблем. Рутърът е airport base station n, мрежата е с wpa2, iMac-ът 24" от предишното поколение, всичко е с 10.6.2. Понякога успява да се закачи и си работи нормално, след това се откача и нито ново въвеждане на мрежа/парола, нито рестарт го оправят. Някакви идеи или предложения?

Metal

Ууффф  тоз без жица мрежи, всичкото проблеми ! тъе кат откраднаха медтта.
Ще ти леем бате куршум, сребърен.
барем ти помогне, па не само на тебе, ми и на мене и на вситите усари.

Дека се намира аймаку, у същото стая ли?
Да смениш канала пробва ли, тоз може задръстен!
А на "g" мрежата пробва ли?

п.с. Па що съм тръгнал я да ти давам акъл, кат имам проблеми с моя.
"g" работи та се къса, ма 'n' - тръгне спре, един ден има един нема.

iNtaCt

Аз в къщи съм с 2 рутера и направо се хващам за главата. Всичко може да влияе. Канала, типа (N,g) ако е mixed mode също може да е проблем. Виж Mhz дали са на 20 на 40. Всичко барникай наред.

pravdo

В сайта на Епъл, в техния форум е пълно с оплаквания от Еър Порта след инсталл на Сноу Леопарда...
В една друга тема стана въпрос пак за това. Сега и аз не знам да си взема ли рутер или да карам на жица...
май на метал е по-сигурно отколкото по въздуха...
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

fpyyh

подозирам, че е софтуерен проблем, защото работеше до скоро (примерно до последния ъпдейт). каналът е празен, има само още 3 мрежи в обхват и те са на другия край. в лога на рутъра го гледам как се закача на 1мб, опитва да качи нагоре и изчезва, след това пак отначало. на същия рутър се връзват още много устройства и нито едно не прави така, нито макбууци, нито телефони, нито дори уиндоуски машини.

pravdo

fpyyh, моля те ако има някакво развитие. Темата е важна за мен а и за други предполагам.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Metal

#6
Обичайния отговор за Сноу Леопард би бил DNS, но твоя случай не е такъв.
Проблема до колкото разбирам е с N мрежа(те са си капризни) и само този мак, закача разкача....  имах подобен проблем, който реших като смених канала, по точно от автоматичен го зададох ръчно. А след това и с ъпдеит на firmware на рутера, на аз имам само един N клиент и сметнах че проблема е в рутера.

За теб остава възможността да ресетнеш NVRAMа, а също да пробваш с друга wifi карта  и естествено кабела(с метал винаги е по добре  :) )

а и още нещо, когато се закачи, опитай да щракнеш на иконата с задържан option/alt клавиш - трябва да ти даде информация за мрежата.

pravdo

Много полезна информация.
Metal, според теб какъв рутер е по-добре: Air Port express ili Extreme,
в моя случай (иМак 21", от новите, по спесификация е с тази Еър порт карта:
AirPort Extreme  (0x168C, 0x8F)

разликата в цената е голяма... а, ако по-скъпият и работи по-лошо ще е съвсем
отчайващо...

Тенкс ин адвнас,
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

deezel

Поиграй си с мрежовите настройки на Airport-а на Мака. Намирисва ми на TCP/IP проблем.
Darin Dimitrov - Download.BG Magazine
iMac 24', MBP13, iPhone 4 32GB FW 4.3.3 PWNED, iPod 5.5G white 30GB, iPod Shuffle and a lot more.

Metal

Extreme-a е друга ракия, изобщо неможеш да ги сравняваш.
Има 4 антени, по 2 за всяка честота, предава едновременно на 2.4GHz и 5GHz.
Тази на 2.4 подържа b/g/n  с честотна лента 20 и 40MHz.  На 5GHz е само N -  на практика все едно имаш две wifi мрежи увас. Хубавото е, че докато едната е натоварена на макс, то друг компютър може да използва другата честота също на макс(което при 5Ghz в една стая е около 70-80 Mbit/s )
Скоростта на Wan-Lan и броя на тези портове както и други възможности, изобщо няма да говоря.

Express-a предава на една честота 2.4 или 5, но не и двете едновременно. Ще ти върши работа ако имаш само 1 компютър, или не гониш високи скорости, при второ устройство в мрежата което не подържа N всичко преминава на G(2.4GHz с 20MHz честотна лента).
А ако искаш да си вържеш и кабелчета за LAN то ще ти трябва втори рутер за целта(expressa има само 1 Lan/Wan порт).

Но какво да си купиш си е твое решение. Най-добре някой с опит с двете да сподели.

Аз си купих Linksys WRT610N, защото имах предното поколение на линксис и останах много доволен, другия плюс е че е с линукс фирмуеър, можеш да го бърникаш много. А след като прочетох това ревю(отнася се само за последното поколение) линксиса надделя окончателно....
Но съм леко разачорован от качеството на 5GHz-а  особено като се има предвид цената на тези рутери.
Проблема е както честотата - много интерференции, малка пробивност - така и че N стандарта не е утвърден. Е уж го утвърдиха ма.....

pravdo

Благодарности за детайлите!
Личи че си навътре... на мен ми трябва за двустаен апартамент,
моя десктоп плюс жената с лаптоп на дивана или в другата стая.
Експрес-а според мен е достатъчен...
но да не размивам темата...
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Metal

В твоя случай Експреса е напълно достатъчен. Пускаш го на 5GHz и нямаш грижи(ако ти дойдат на гости с g устройства сваляш на 2.4)

Гледам си от София - само да не си на Мегалан, че няма да работи, имат ограничение по TTL.

п.с. в предния пост има грешка - объркал съм се с моя рутер. Екстриима работи само с 20MHz лента на 2.4GHz - изглежда е софтуерно ограничение - което води до 30-40% по ниска скорост.

Angelo

Аз ползвам  AirPort Express от 2 години и съм изключително доволен. Сега си взех и още един за офиса. Най голямата екстра на AirPort Express е AirTunes за мене това е голяма екстра ;) Без проблем си гледам филми от сървъра и слушам м узика с AirTunes имам 2 компа в мрежата. За две години съм го ресетвал само веднъж и ако е спирал тока е другия :)

pravdo

Благодаря Metal, Angelo, не съм на Мегалан, на Нет1 съм... имаш ли инфо за тях?
Какво точно трябва да ги питам за да разбера Експреса ще лови ли?

fpyyh, кажи при теб решиха ли се проблемите?



iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

fpyyh

засега не, понякога се закача, понякога не. поиграх си с почти всяка настройка, която има по рутъра и компютъра, но нямаше особена разлика. след дълго чакане се закача и работи, но ако докато работи го откача и закача пак - спира и отказва, следва ново чакане и тогава се връзва. ще опитам да сваля на 10.6.1, може да е от това.