Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

22-05-2024, 12:44:39

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 664
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 682
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 482
Total: 482

482 гости, 0 потребители

Пълно (чисто) Де-инсталиране на Програми от Windows Дял

Започната от bluesky, 07-12-2014, 16:11:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bluesky

Добър Ден На Всички!

На лице е следният въпрос за решаване:

Настояща Ситуация:

Върху един Физически Hard Disk са инсталирани 2 (два)  "Софтуерни" Hard Disk-a - единият поддържа Mac OS X 10.6. (Snow Leopard), на другият "Софтуерен" Дял (Hard Disk) е инсталиран Windows 7 Ultimate.

Как най-коректно, Пълно (чисто) да бъде Де-инсталирана Програма от Windows Дял-а, (създаден с Boot Camp).

Конкретен "Бриф":

- Върху Операционна Система Windows 7 Ultimate е качена Autodesk 3ds max 2012 Програма
- Тоталното и Де-инсталиране се налага (поради дез-активиране)

Цел: (С цел Обучение - за Студентски цели)

- Ново Инсталиране на същата Програма Autodesk 3ds max 2012

...........................................
- Някой препоръчват Revo Uninstaller Pro 3.0.5

- (открих Revo Uninstaller 1.9.4.0 в Торрент, не е отваряна още)

- Други препоръчват Ръчно чистене на Всички Файлове,
асоциирани с Autodesk 3ds max 2012

- (с какви Windows Програми / Ресурси се прави това точно и какъв е конкретният Алгоритъм - стъпка по стъпка - все пак, имаме "работа" с Windows, с който само бегло запознанство Ме свързва)
...................................

Алтернативен Вариант

- Ново Ре-Форматиране на Windows Дяла

(с какъв Ресурс, за да не се засегне Другия Mac OS (Software) Partition от Hard Disk-a, на който е инсталиран а Mac OS X)

- Повторно инсталиране на Windows 7 Ultimate

- Повторно инсталиране на Autodesk 3ds max 2012

...............................................
* Докато тече клониране на настоящето съдържание на целия Hard Disk, всякакви проверени, работещи и професионални съвети ще се приветстват





HQ

Няма да се справиш сам, занеси го на сервиз! Шифта ти е за смяна може би цялата клавиатура!

bluesky


ponski

Няма нужда от реформат/реинстал на дяла/уиндоуса, за да постигнеш желания резултат. Виж това и опитай да изпълниш написаното, ще ти реши проблема.

П.П.
Обърни внимание и на това.
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

Wizi

Някъде около "на другият "Софтуерен" Дял (Hard Disk)" ме изгуби безвъзвратно в превода и в желанието да се опитам да разкодирам останалата част от посланието ти.

::)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

bluesky

Hi, ponski!

Благодаря! Това е верният път. В момента BackUp-вам Windows Partition-a, където е Windows 7 Ultimate OS, както и въпросната Програма.
Там се намират и важни Файлове.
Надявам се Clon-иране да свърши работа.

За да може да се чете, евентуално Boot-не от Windows, надявам се предварително форматираният BackUp Disk да е длъжен да носи параметрите на Original Disk-a (Partition)-a, "заделена" от Boot Camp, (а тя е Windows NT)?

bluesky

Релакс, Wizi.

Съжалявам, че съм "криптирал" въпроса Си, ponski обаче се ориентира завидно бързо.

Ако се появят нови въпроси... Засега трябва да се "предъвче" wrestling-a с Windows Interface, на която и да е Windows Програма.

(Все едно да пътуваш през Югославия и да получиш добър сървис - имаш чувството, когато стъпиш на Унгарска територия, че си спасен...).

ponski

Според мен нямаш нужда от бекъп или каквото и да било, аутодеск софтуерите нямат навика да скапват уиндоус, още повече тук говорим за 7, а не за нещо по-старо. Въпреки това, ако си направил бекъпа с програма през Мак ОС, то дяла би трябвало да съхранява в себе си буут рекорда, тъй като той е на самия дял.
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

bluesky

Hi, ponski!

Теоретически би трябвало да е така... НО...

Снощи опитах точно Твоята Днешна Версия - Backup през Mac OS X, с CCC (Carbon Copy Clonner) - при задаване на параметрите за Клониране обаче CCC не пожела да ми позволи да клонирам едновременно и Мас Дяла, и Windows Дяла, а в менютата му Опциите бяха - или единия Дял, или другия Дял, но не и двата едновременно.

Тогава се прехвърлих на Windows Дяла, където съм инсталирал Paragon Partition Manager 11 Server, сравнително мощен Windows манаджер за Дискове и прочие.

Той ми позволи, (след ориентиране в смешните, непривични, по детски наивни графични менюта), да Клонирам и двата вида Partitions ЗАЕДНО (в рамките на 250 Gb Hard Disk), (Mac Partition (с Mac OS X + Важни Files) , както и Windows Partition (с Windows OS + Важни Files).

Клонирането "вървя" над 6 часа, (през нощта). Резултат - Paragon фиксира "error".

Сега Mac OSX различава Мас Икона на Десктоп-а, но не и Windows Дяла.
При рестартиране с alt/Option Клавиш, обаче на сив Екран ОС "различава" 4 Диск-а: Два Мас Дяла и Два Дяла Windows.

Конкретно задаване на някой от тези Дялове обаче прави Системата крайно нестабилна - reboot-a е несигурен, а Paragon фиксира новия, (невидим за Мас ОС Windows Дял като "нечитаем" - дори го е оцветил в червено.

Дори на всичко отгоре, при изваден, (хардуерно), Клонираният Диск, т.е. отстранен физически от Машината, т.е. възстановено първоначално състояние - само Мас ОС boot-ва нормално, а Windows boot-ването не зацепва въобще. (може би защото имах идеята да Repair-на Windows Дяла през Disk Utility).

И най-интересното - при повторно поставяне на "новия", Клониран Диск, заедно с оригиналния в Машината - Windows отново boot-ва!

Сега съм на път бързо да копирам някъде Важните Файлове от Windows Дяла на друг носител, преди да продължа каквото и да било.

ponski

Ако си направил клониране на целия хард диск и си сложил и двата (оригинала и клонинга) заедно да работят, това може да доведе до проблем с уиндоуса (не зная за мак ос), защото двата диска имат едно и също ID (принципно би трябвало всеки клониращ софтуер да те предупреждава за това и да те съветва да извадиш единия от дисковете след успешно клониране).

Аз ползвам Active Boot Disk, в който има програма, която се казва Active Disk Image (ако не бъркам). С нея до сега не съм имал проблем да създам копие на какъвто и да било диск.

Това, което можеш да опиташ, след като имаш копие на мак дяла, е да направиш поправка на буут от уиндоус буут двд диск, което би трябвало да поправи проблема с буутване на уиндоуса.

В случай, че се окаже, че дяла с уиндоус не се чете, можеш да ресторнеш само него (ако имаш такава техническа възможност) и да опиташ да буутнеш/рипеърнеш отново.
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

bluesky

Клонирането бе направено главно с цел запазването на около 100 Gb Files, (а и за да "пипам" по-спокойно).

Мисля да заложа на сигурното - Формат или Ре-Формат* на Windows Дяла, нов Windows 7 върху него, нов Autodesk 3ds max върху него.

И така Windows 7 ще поддържа само една, две Програми, които липсват в Мас палитрата ни.

Най-консервативните тактики при Software политика, (от опит), знам че дават най-надеждни резултати.

....................
* Само Формат или Ре-Формат* на Windows Дяла - възможно техническо решение ли е, от/през Мас ОS X (с Disk Utility) или (с Boot Camp ?), т.е.  трябва да почна още по-отначало, с форматирането... само веднъж съм го правил, но там стъпките са отначало до край, а сега искам да започна от някъде... от Мас ОS X Дяла... нататък?


Пиф

Здравей Bluesky,

опитвал ли си с Уйндоус качен на виртуална машина (под Parallels или VMware) ? Много по-удобен е от към страна на гимнастики и експерименти с любимия ни уйндоус, особено ако се използва заради 2-3 програми с липсваща подръжка на Mac OSX. Неудобството се проявява, когато на въпросните 2-3 програми се работи основно и повечко време, тогава се усеща по-ниската производителност с/о реален уйндоус на същата машина.
Тъй като и на мен ми се налага използването на 2 подобни програми (CorelDRAW и 3DS Max, но само дотолкова, колкото да отворя файл и презапиша в друг формат или да направя дребни корекции) стоях пред подобни дилеми преди време. Опитах 3 варианта:
1 - отделен компютър PC
2 - реален уйндоус на Мас
3 - виртуален уйндоус на Мас.
Всеки вариант си има предимства и недостатъци
1 - (+) - добра производителност (при подходяща машина), едновременно използване с работния ти Мас
    (-) - място за отделна машина
2 - (+) - добра производителност
    (-) - необходимост от рестартиране на работния Мас и невъзможност за едновременната работа на работни ти Мас с Уйндоус
3 - (+) - едновременно използване с работния ти МасOSX, лесно и бързо боравене с дяловете, връщане на предишни състояния на уйндоуса (с помощта на snapshots, при реалния уйндоус има същите възможности, но става много по-бавно), което пък предполага лесна деинсталация при опити с временни или кракнати програми ....
    (-) - по-ниска производителност

Изпробвах и 3-те и избрах 3-тия вариант, затова го предлагам и на теб.

bluesky

Hi, Пиф!

Да, точно така стоят нещата. Ще напиша нещо по Темата, по-късно.

(за да продължа процеса... се налага да използвам специфична Програма - WinClone 3, (за да продължа процеса... при смяната на сайта от "счупените камъни", за да съм вътре, опитите им да ми изпратят нов код не дават резултат).


Има ли някой от Колегите под ръка WinClone 3, (именно 3-та версия)?

bluesky

Някой от Форума Ни ползва ли WinClone 3, (именно 3-та версия)?

Или има и други алтернативи да се клонира успешно Windows Дял за Мас ОС 10.6, така че Дяла да е boot-able?

ponski

Не те знам защо искаш точно WinClone 3 (именно тази версия), но опитай с това, мисля, че ще се справи подобаващо.
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2