Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

22-05-2024, 07:44:56

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 661
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 492
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 489
Total: 489

489 гости, 0 потребители

Boot0 error

Започната от picklenose, 29-09-2013, 22:23:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

picklenose

Привет хора !
Както само говори заглавието имам съответния проблем. Потърсих разбира се в google що в тва животно и разбрах,че се случва само с HDD-ta с хакинтош , а моя е с SSD, което си работесше перфектно вече 3-4 месеца и от вчера започна да дава тази грешка. Преинсталирах днес, всичко наместих, ъпдейтнах и след няколко часа пак това.... е писна ми. Дайте съвет кво да правя.

Metal

Това трябва да се премести в секция MacOSX x86, тя е за хакинтош.

Какъв буут мениджър ползваш? Ъпдейт на хакинтош се прави много внимателно обикновено с пълно сваляне на пакета (и инсталиране на къстам драйверите след това), а не през автоматичния ъпдейтер.

picklenose

Досега минаха 2 ъпдейта и нямах проблем. Работеше нормално няколко седмици и изведнъж вчера се сети да ми крашне. Инсталирам си с unibeast и после слагам дрижерите с multibeast. Не съм слагал никакви буутлоадери и си вървеше всичко.

Metal

пусни МултиДзвера и чекни Bootloaders -> Chimera последната версия

Вероятно преди си ползвал буутлоудера от флашката.

picklenose

Колега, пробах го тъкмо и сега даже не боотва. Стои на сивия фон с ябълката и умира. Пак ще форматирам и преинсталирам...за 4ти път вече. Дайте други идеи. Има ли вероятност ССД-то да е заминало?

picklenose

Сега пък вече след инстала става черен екрана рестартира се и ми излиза пак само флашката с инсталацията. ССД-то с токущо инсталирания ОС не тръгва. Фииииииииилм  ??? ??? ???

Metal

Може и SSDто да е!
Виж SMART статуса и преформатирай с дискутила.

picklenose

Статусът е Верифайд ! ама ще го връщам в сервиза да го видят, няма да стане така. Пак се омаза. Не иска да буутва с нито една химера.

Metal

По вероятно е хакито да ти прави проблеми.
Пусни химерата във вербос режим и виш какви грешки дава. Бутва ли с флашката на UniBeast?

picklenose

Момчета работата е сериозна! Върнах си ССД-то в emag и миг замениха. Инсталнах всичко чук до 1вия рестарт- сложих химера последна версия и след рестарт пак boot error 1 ... Кво да правя вече, бати филма :( а преди бе флашка и без химера ми буутваше.

Metal

Няма как да буутне без бут менеджър. Нещо не правиш както трябва.

Започни от биоса, виж настройките там и се увери че е в UEFI режим с включен AHCI. Виж дали зарежда ако бутнеш през химерата на USB-то и избереш да стартира ОСа от ССДто.

picklenose

Настройките са 6. Пускам пц-то с флашката в него и ми дава скщия ерор. Като му дам да буутне отнея пък с ф12 ми дава само да инсталрам на ново.. Затворен кръг :(

Metal

Флашката направена с UniBeast съдържа хамелион, който при стартиране показва всички ОСи по дисковете и може да ги бутне. Ако не се вижда ОС значи инсталацията хич не е станала.

Какво е желязото на което се опитваш да инсталираш? С UEFI биос ли е? Дай малко информация за да ти помогнем.
Хамелиона/Химера по мой наблюдения е най-лесния за употреба и работи добре. Просто следвай инструкцийте на tonymacx86.
Ако смяташ че ти стигат познания може да опиташ Clover

picklenose

CPU i3-3225 3.3GHZ/LGA1155
VIDEO PALIT GTX650TI 1GB
2x8 GM Corsair RAM
GA-Z77-DS3H

Това е. Не мисля,че е конфигурацията или настройките на биоса. Нещо друго е обаче не мога да се светна какво. Сега пак ще преинсталирам и няма да чеквам химери ами ще си държа флашката в USB-to.

Metal

#14
Ясно, не би трябвало да имаш никакви проблеми с това дъно! Дъното има само интелски чипсет за сторидж мисля, така че не може да объркаш SATA канала.

Увери се в настройките на биоса, нека да е в UEFI съвместим режим и да е включен AHCI. Пусни нова инсталация, но този път използвай Диск Утила за да форматираш цялото SSD в GPT партишан с HFS+. След това инсталирай.
Обърни внимание дали грешката се сменя на boot0 или boot1 error.

Предполагам не си префлашвал биоса с моднат такъв!?
Защото единствения известен ми начин да бутнеш OS X без bootloader е ТОЗИ! Но не съм имал време да го пробвам. Изглежда много интересен и машината се превръща в истински мак, всички необходими драйвери и настройки(идентификация на машината и сериен номер) са направо в UEFI BIOS-а. ОС Х се инсталира направо оригинален и Биоса го бутва както всяка друга ОС.

Ако решиш да опиташ с Clover, следвай този пост със съответните промени за твоето дъно.