Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

10-05-2024, 08:40:05

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 499
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 363
Total: 364

363 гости, 1 потребител
atanas_mil4ev

Apple отделят цяла страница на сайта си да оплюят Флаш:)

Започната от arnold, 29-04-2010, 16:31:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

k0k0

Всичко това с изключение на последното, всеки сам си решава какво да си купи ;] Просто мрънкахте, че флаш бил бавен, лагав и заради това дедо Стив не искал да го слага.. ами не всъщност не е или поне клипчетата това показват ;]
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

yamahadrums

  Въпросът е в това, че Флаш иска много процесорна мощ, което от своя страна води до повишаване на температурата, нужда от повече охлаждане и оттам повече захранване. В днешни дни всички производители на мобилни устройства искат да предложат по-голям капацитет на батерията, по-дълъг живот и повече работа с едно зареждане. В това е цялата драма, а не, че Флаш не показва добре въпросните банери, анимации и т.н.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

k0k0

Eми нормално е да си гледа батерията като на айфон трябва да му се разглабят чаркулите, че да се смени една тъпа шибана батерия, а да не говорим за айподи.. Да не говорим и за bluetooth и mp3 ии още какво ли не..
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

Mar7in

е ти все едно всеки ден си сменяш батерията на iPod-a или на iPhone-a, за 5 години да я смениш един път, максимум два пъти. Флаша действително ще бъде заместен от html5, така че колкото по-бързо се преориентират към html-a толкова по-плавен ще бъде прехода. Аз до сега не съм видял някоя голяма корпорация да застава зад флаша, освен Adobe.  :)

k0k0

Бе то един път да ти се наложи ама .. за тези джажи..
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

angelvn

Какви джаджи? А и какво му има на mp3-то под iPhone OS (респ. iPhone)?
Медийния плейър на iPhone OS според мен е доста удобен. Това, че не може да споделяш mp3 и други медийни файлове си е в реда на нещата. Понеже по закон се води, че си ги закупил и споделянето на видеоклипове/песни/филми, които не са твое дело, е нарушение на закона.
Снимките се споделят повече от лесно - с две кликвания си ги нареждаш и пускаш по мейла.
Сафари е чудесен браузър, като от скоро е на разположение и Opera mini, която също има какво да покаже.
Мейл клиента е сравнително удобен, като проверява за нови съобщения през какъвто период от време посочиш. Новите съобщения се показват в червено кръгче с номер в горната част на иконката на мейл клиента.

Не живея за да получавам e-mail съобщения на секундата, за да са ми нужни специални сървъри, които да ме побутват веднага след като се получи съобщение. По-скоро това би ме изнервило.

При iPhone всичко върви бързо и гладко, не се наблюдават чести забивания, грешки или други проблеми. Всичко е удобно направено и лесно за употреба.

Радвам се, че флаш не се поддържа от iPhone OS, поради две основни причини:
- пести ми трафик, когато ползвам интернет от мобилния оператор;
- батерията на телефончето издържа повече.

До колкото разбрах флаш клиповете и банерите, които тръгват под Андроид и други мобилни ОС - не поддържат touch-screen действия (кликване, увеличаване с пръст върху екрана). Така че само можете да си ги гледате как мигат и толкова. ;)
UI designer and developer

k0k0

Цитат на: angelovarna - 03-06-2010, 23:37:18До колкото разбрах флаш клиповете и банерите, които тръгват под Андроид и други мобилни ОС - не поддържат touch-screen действия (кликване, увеличаване с пръст върху екрана). Така че само можете да си ги гледате как мигат и толкова. ;)
Грешно си разбрал, казах гледайте клипчета в youtube, а не да ми говорите какво чули/недочули, казвам какво съм видял.. айфон това,онова.. хубаво добре знам че има това и това ама и виж какво имат другите ;] вместо да се фърлят само суперлативи по едното .. не сте обективни ;]
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

yamahadrums

http://www.apple.com/html5/

  Що пък да не ползват HTML5??? Apple могат да си правят, каквото си поискат. Имат и право на избор. А докато една компания е монополист виждаме какво става. Сега Adobe ще си скъсат гъза да работят по HTML5, което означава, че ще се съобразят с искането н Стив Джобс. ;D
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

k0k0

Монополист ама не за дълго http://digitaldaily.allthingsd.com/files/2010/04/comscoresmartphonestatsfeb2010.png

BTW Всичко ще поддържа HTML5 ама само андроид ще поддържа и флаш, дерзайте ;]
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

nikaru

Аз не знам какво го хвалите толкова този Андройд. Дндроид не е нищо повече от опит на Гугъл да конкурират айфона. Няма друга цел тази операционна система. Заебете го този флаш. 10г флаш флаш, така и не взеха да го интегрират в масовите браузери, та при всяка нова инсталация трябва на ново да го качваш. Айде сектир! Стийв го каза в Д8, че е предложил на адобе да излезат със стабилен флаш за айфона и вече 4г тези не могат да го измислят. Ами като не могат, ще се намери друга технология. ХТМЛ5 изглежда супер и има в пъти повече възможности от флаша, не натоварва процесори, не смуче памет, просто работи. Ами че андроид поддържал флаш, ами дреме ми. По-добре без флаш да не гледам тъпите банери и реклами по сайтовете. Сайтовете които аз посещавам не изискват флаш, така че ме устройва. И без флаш можем да живеем, и без флопи. във второ вече се обедихме, ама първото още го умуваме, ама и за него ще дойде отговор.