Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

10-05-2024, 02:59:06

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 499
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 369
Total: 369

369 гости, 0 потребители

На мен ли ми се струва или има някаква промяна...

Започната от bgassenbg, 18-11-2009, 19:42:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bgassenbg

Та както започнах...
на мен ли ми се струва или има някаква промяна?
Днес влизам в www.apple.bg и какво да видя - препрати ме на www.apple.com/bg
Вече официалният сайт е преведен на роден език, а не както преди на reseller компания.
Искрено се надявам тази стъпка да е предприета директно от Apple, а не от някой продавач в БГто.
Ако е така сигурно е някакво хубаво начало - дано да доживеем официално представителство у нас.

Е тва е.
Ако някой знае повече инфо моля да сподели.
И ще има ли възможност за акаунт в итунес най-накрая от бг?

pravdo

Да, само че това че е на български не му помага... информацията е с половин година остаряла...
Този сайт служи по-добре като машина на времето, отколкото да се информираш какво предлага Епъл в момента.
Със сигурност компанията на Стив Джобс няма нищо общо, повярвай ми.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

fpyyh

старо, старо, но е на истинския домейн, собственост на епъл. което пак поражда надежди, макар че доста държави ги има така, без да имат магазини

Wizi

Когато URL-то http://store.apple.com/bg стане активен - сФирнете! До тогава едва ли нещо съществено ще се промени...
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Web_Devil

Цитат на: Wizi - 19-11-2009, 11:14:27
Когато URL-то http://store.apple.com/bg стане активен - сФирнете! До тогава едва ли нещо съществено ще се промени...

;D 8)
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

iNtaCt

Надявай се народе да цъфнат налъмите  8)

mlambov

Сайта е на Apple - да, и можете да разчитате на актуална информация оттам.

Доколкото за iTunes Store и на мене ми е болка, че няма нито iTunes Store нито AppStore в БГ, но не мисля, че изгледите са добри да се появят скоро.
Все пак ние сме малък пазар с огромни нива на пиратство (софтуер, музика, филми), а за да има iTunes в БГ трябва и някаква инвестиция от страна на Apple (организация, инфраструктура, плащания). И ако към момента прогнозите им са, че такава инвестиция при нас не би имала възвръщаемост, то няма за какво да се чудим че го няма.
Подобна е и ситуацията с Xbox на Microsoft. Xbox не се предлага официално за България поради простата причина, че реално самата конзола се продава на загуба и печалба има за Microsoft след закупуване на 5-6 лицензирани игри към нея. В държава като България (със 70% пиратство в софтуера) това няма как да стане.

j.tochkov

70% пиратство дори е ниско като процент.  Според мен процента клони към 80-85%. И то в държавни организации, учреждения и т.н.т  - бъка със софтуер, който не е платен.

fpyyh

имам поглед върху доста организации в бг и пиратството не е на такива нива в общия случай. това, че много хора ползват служебните си компютри, за да инсталират нелицензирани програми е друго нещо, но като цяло операционните системи, сървърите, антивирусните, офисите и подобни програми се купуват. пиратството е най-сериозно в малките частни фирми, които я имат 1-2 лиценза за уиндоус дошли с машините, я не. предполагам, че за itunes store чакат определен брой продадени телефони, за епъл стор - макове.

bgassenbg

То в такъв случай ще видим айтюнс и сторе през крив макарон.
Все пак повечето си копуват техниката от вън.
И пак се завъртаме в един кръг...

А и като разгледах цените в apple store в Европа не са мн по-ниски отколкото у нас. Изключение прави май само Англия. А за айтюнса не мога да разбера какво ги спира. Системата за пари работи добре. Само трябва да има бг регистрация. Не е кой знае каква инвестиция.

mlambov

За цените в Англия, там имат само 15% ДДС, а и курса на британската лира в момента е нисък спрямо еврото, което също поражда разлика.

fpyyh

не е само превод, трябва сигурно да запазят разни права (за музика/видео в българия), да сключат договори с някой, който да обработва плащанията, да отделят хора за оплаквания и подобни и т.н.

Horror

Мда, реално погледнато по-големия проблем е уреждането на авторските права (и то не международното, а местното съдържание) и системата за разплащане, а не нивата на пиратството в БГ, както и, че някои в БГ трябва да се заеме с част от нещата и локализацията, а не да чака на готово.  И не е вярно, че тук не се плаща за съдържание, доста време съм изкарал в телекомуникационния пазар и да не казвам какъв трафик се правеше от сайтовете за картинки и мелодийки и колко пари идваха от там.
Macbook Air 13" 2012

konstant

Е Румънците могат-ние не-така ли? Мисля, че стига да решат лесно ще го организират.

Horror

ББС и органазация? Това са взаимно изключващи се понятия.
Macbook Air 13" 2012