Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 11:05:32

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 508
Total: 509

508 гости, 1 потребител
smile_g

Кое ще препоръчате за Full HD филми?

Започната от Vancuver, 05-06-2009, 03:39:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Vancuver

Здравейте, имам една идея - искам да взема някакъв компютър, който да няма проблеми с възпроизвеждането на Full HD филми, и да го вържа към плазма, която поддържа Full HD и така си тегля филмите директно от нета, гледам ги на плазмата, а отделно си седят и на харда.

Идеята ми беше примерно някое от Mac Mini-тата - да го вържа него и отделно да му сложа един външен хард - примерно 1TB да си има място за филми (все пак един full hd филм отива към 25 GB). Обаче Мини-тата възпроизвеждат ли full hd без насичане - това е големият въпрос. А мини-то също е оферта, че не заема място. Ръгам го в някой шкаф и само една безжична клавиатура и мишка и всичко е бомба.

П.П.

Ако не става Мак Мини - сега се сещам за Епъл ТВ - някой ще обясни ли какво е това жЮвотно?
Mac Mini 6,2 / QC i7 2.3GHz, 16GB DDR3, 250GB SSD + 1TB HDD
13" Sony Vaio Pro
iPhone 6 Space Grey 16GB
iPad Air Space Grey 32GB

viknik

Става обаче ти трябват 1.качествен кабел HDMI/DVI 2. оптичен кабел за звука.Тествaх MacBook и се държи прилично без насичане и прекъсване но грее яко /като знаеш каква му е видео картата/ трябва ти добро охлаждане "външно" иначе аз съм вързал MacBook Pro"17 и е перфектно,но съм му сложил  охлаждане .

Becko

Купи си ПлейСтейшън3 и си плейвай филмите по мрежата имаш и великолепни игри както и блурей филим :)

Wizi

А как седи въпросът със субтитрите и PS3?
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

prOMiNd

Цитат на: Becko - 05-06-2009, 12:35:50
Купи си ПлейСтейшън3 и си плейвай филмите по мрежата имаш и великолепни игри както и блурей филим :)
точно!
Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/

Vancuver

И аз си го мислех това за PS3, ама то по-евтино е да си купя Блу-рей плейър - вече ги има и под 500 лв.

Но не е там идеята - защото, за да плейвам така филми, трябва да ги записвам, а един диск все още е 20-30 лв, а отделно трябва да си купя и Блу-рей записвачка.

Идеята на мак мини-то или друг компютър е, че се връзва директно към wireless-а в къщата и си тегля филма, и после го гледам - без да записвам и такива неща. И на един голям външен хард си държа филмите и като искам ги гледам пак. :)
Mac Mini 6,2 / QC i7 2.3GHz, 16GB DDR3, 250GB SSD + 1TB HDD
13" Sony Vaio Pro
iPhone 6 Space Grey 16GB
iPad Air Space Grey 32GB

Rab

Друг вариант е да ползваш HD player, като напр. WD TV HD Media Player http://www.westerndigital.com/en/products/products.asp?driveid=572.
Ползвам го от около 1/2 година и не съм имал никакви проблеми с него. Възпроизвежда най-различни видео формати. Досега не ми е попадал филм който да не може да тръгне. :) Българските субтитри са ОК, а също и видеото на 1080p. Ползва USB дискове, няма ethernet.

andonov

Имам макмини 1.83 (предпоследния модел) и FullHD-то накъсва доста при плейване, незнам как стои въпроса с новите. Ползвам го за медиа център у нас, но без FullHD. Както каза колегата проблема с FulHD-то реших с Плейстейшън 3. Не е необходимо да записваш дискове за да гледаш, минито върши перфектна работа за стриймване на FullHD файлове. Няма проблем и с титрите, но трябва да се преконвертира в AVCHD folder.

skate99

Това с PS 3- то е доста добра идея. Imac- a ми е WIFI станция и Ps3- то ги play- ва.
Досега никакви проблеми съл нямал.

P.S.
Малко не по темата, но нека всички с Ps3 - ки тук, да не пропускат
Infamous. Това е най- добрата игра излизала за конзолата досега, поне според мене.
http://www.gametrailers.com/game/infamous/5157


::  iMac 24" early 2009  ::  *GT130, 1TB, 4GB*
*white iMac 24" 2,16 mid 2006*     *white macbook 2,16 - SNOW LEOPARD upgrdaded.*
HARMAN/KARDON SOUNDSTICKS II*
*iphone 8GB OS 3.0*