Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 00:57:19

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 649
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 442
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 423
Total: 423

423 гости, 0 потребители

Администраторски акаунт - проблем

Започната от ja, 31-05-2008, 21:16:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ja

Проблема е следния:

Поради някаква причина администраторският акаунт ми е станал "стандарт" и в момента не мога да променя абсолютно нищо. Някой има ли идея как да го направя пак "Админ"?

Няма друг акаунт на компютъра.

Becko

адски ми е интересно как го постигна това :)
хората нама да се смеят ако кажеш какво си направил просто може да им е по лесно да ти помогнат ...

опитай да се логнеш като root с паролата която ти е била на админския акаунт ... и после дай права на юзъра който ползваш

ja

Опитах да сменя паролите на админа и изобщо незнам как съм постигнал и този ефект. :(

Как да вляза като рут?

ja

Егати филма, никой ли няма идея как да оправя шита :(

Поне някой знае ли как да преинсталирам леото без да ми иска парола?

XXwolf

странно е това че си успял да махнеш единствения админ акаунт :?
първо кажи коя котка имаш и иска ли парола за начало на инсталция при стартиране от инстал диска?

Ако иска такава парола би трябвало да можеш (освен ако си активирал firmware паролата) да я нулираш/промениш от където първоначално (и мистериозно) си омазал нещата.
Също от там можеш да пуснеш Root-а и чрез него да си дадеш админ права на твоя акаунт

G3

най-добрият приятел на човека е MACа...!

ja

Оправих се.

Как е станало точно и аз не съм разбрал, както и не разбрах как да го оправя тоя акаунт. Навсякъде ми искаше парола и да се логна с админ акаунта и накрая се изнервих...

Оправих се, като сложих диска с леото, рестарт и бутона Ц докато бутне от диска...
И така нова инсталацийка на чисто с нов админ.

Благодаря на отзовалите се, пак ше имам да черпя ;)

fpyyh

аз съм така на един хакинтош, който не искам да рестартирам. имам си root и ме пита за него при инсталации, но посмъртно не мога да си дам права на личния акаунт за администратор. някак-си "пропуска" да ми ги приложи.