Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 08:45:00

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 649
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 520
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 461
Total: 462

461 гости, 1 потребител
XoXo

ADSL и PC... да плача или да се смея...

Започната от nikoncho, 30-05-2008, 23:48:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

nikoncho

днес минах и си взех нов модем ВиФи от бтк (че стария обикновен модем нещо даде фира)
викам си ще си взема ВиФи за да ми е всичко в 1 (щот си имам линксис в който до сега влизаше стария модем)

вземам го аз... нося в къщи пускам и настройвам под строгите указания...

пускам мака.... има нет... пускам айфона... има нет
с една дума мир и любов...

ОБАЧЕ идва бащата дето ползва РС та и.... греда..... показва обхват НО упорито отказва да се върже в мрежата.... а е в съседната стая...
ако дойде в моята и дървото ъъъъ РС то захапва... ама щом излезе от стаята и... прасчай григорий.....

вземам аз макбука обикалям целия апартамент (не е много мъничък) дори се навирам в нужникот (сигнала минава през 4 стени) и пак 4 баклавички на антената....
с айфона само 1 баклавичка остана ама все пак дърпа.....



е.... някой ако има идея как да оправя таз ситуация... да сподели
ще го черпя виртуална бира....




ясно ми е че мака е по-добрата тояга (за тва си взех и айфон че ми писна НТС то да не мога да хвана кьорав безплатен нет)  ама е хубу да подкарам и винбозите че крехкия мир се нарушава....

XXwolf

ето още една причина зареди която и баща ти да си купи Мас ;)

винаги пътувам с два лаптопа: служебния Vaio и личен Мас и в по-малките (европейски и американски) летища сигнала е по-слаб и не го намира; тогава Мас-а идва на помощ като рутер като шервам връзката през ethernet-a. Доста пъти се е налагало да шервам връзката с моите колеги (пак с Vaio) и тогава фукнята е до небето :lol:

най-разумното решение е май да вкараш linksys-a пак в употреба или да вземеш wireless PC Card (ако е лаптоп) на бащати...
Има и антени за усилване на сигнала, но незнам дали стават за този модем

rafaelo

Най лесното решение на проблема ти - Порови за WindSurfer.

Лесно е да се направи и бачка без грешка ;)

Ето линк: http://www.flickr.com/photos/ivymike/10968401/in/set-270277/

nikoncho

че няма да мине на мак няма да е....

но ми е странно ако не бях мак узер.... как бих ползвал безжична връзка в къщи....

няма да се размине без викане на техници....

няма логика да показва пълен сигнал на антената а връзката да варира от 1 до 12 мбс (при положение че трябва да е закована на доста повече ... май 54) или тъпата винбоза се нуждае от още някакви настройки или...  не знам :-(

Wizi

Смени канала на WiFi-то и почти напълно сигурно, че проблема ще се оправи. Сменяй го докато не намериш най-доброто решение за добър сигнал.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

nikoncho

дам казаха ми преди малко за тази опция... но понеже съм узер... ще чакам до утре...

а ... бащата ще чака не аз  :D