Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 06:56:58

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 649
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 520
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 448
Total: 448

448 гости, 0 потребители

Моя MBP c LED ли е?

Започната от HQ, 29-05-2008, 18:14:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

HQ

Моя макбук про как да позная дали е с диодно осветен дисплей или със старата технология?
MBP 17' mid-2007
Мерси!

vennan

Pogledni koq seriq e ako e MB....zna4i e novat ai ima LED ako e MA...zna4i e starata i nqm aa drugiq variant za koito sum po4ti siguren e po harda novat aseriq e sus min 200G hard, dokato tvoq do kolkoto vidqh e 160 i mislq 4e nqmash LED

HQ

къде да я погледна тая серия ... ?Серийния номер започва с MBP

fpyyh

като гледам си този  и 17-ката не е с LED, само 15-ките

HQ


SiCKPuP

а като цяло можеш да разбереш само като го гледаш при събуждане.  LED екрана ще светне на пълна яркост веднага (след мазния ефект), докато другия ще добие пълна сила на яркоста едва след около 30 секунди.

XXwolf

Цитат на: "vennan"Pogledni koq seriq e ako e MB....zna4i e novat ai ima LED ako e MA...zna4i e starata i nqm a...

това не е съвсем вярно защото първия 15" МВР с LED от 2007 е МАхххх, а първия 17" с LED е МB но от същата серия има и с CCFL

HQ

Цитат на: "SiCKPuP"а като цяло можеш да разбереш само като го гледаш при събуждане.  LED екрана ще светне на пълна яркост веднага (след мазния ефект), докато другия ще добие пълна сила на яркоста едва след около 30 секунди.

8O
това не би ми харесало,един телевизор Велико Търново се избистря по-бързо!!!Иначе не съм забелязвал нещо такова,ако дисплея е слийпнал и мръдна мишката,дисплея си светва веднага и си остава така,никаква промяна на яркостта.

fpyyh

чак веднага не става, но не са и 30 секунди. 3-5 може би?

XXwolf

това са незабелижими неща и цялата работа е в това че LED e екологично а CCFL не е.

fpyyh

и харчи по-малко ток  :D

XXwolf

Цитат на: "fpyyh"и харчи по-малко ток  :D

по екологични ;)

fpyyh

аз реших, че имаш предвид отровните вещества, които се съдържат в ccfl осветените.

XXwolf

Цитат на: "fpyyh"аз реших, че имаш предвид отровните вещества, които се съдържат в ccfl осветените.

всички екологични аспекти :)

patchosan

Цитат на: "XXwolf"това са незабелижими неща и цялата работа е в това че LED e екологично а CCFL не е.

LEP - Монитор от "светещи полимери"
Технологията LEP (Light Emission Plastics), разработена от английската фирма Cambridge Display Technology (CDT) преди около 5 години, на практика представлява едно от многото стъпала към постепенното подобряване на технологията на светещите полимери, в случая пластик, която се очаква да навлезне в ежедневието ни след няколко години, заменяйки сега масовата TFT.

Надявам се това да го пуснат скоро :)