Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 09:36:17

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 649
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 520
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 445
Total: 445

445 гости, 0 потребители

MacBook & Aperture

Започната от eek, 29-05-2008, 16:23:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

eek

Някой пробвал ли е Aperture 2 на (бял) MacBook?

Интересува ме колко бавно върви и дали може да се свърши някаква работа. :)

fpyyh

работи и на air, но много загрява. аз поне го ползвам само за каталог и тагове, не променям в него снимки.

maxx

На PB 12"/1,5 GHz/ 1GB след леко хакване тръгва, ама се влачи и е тегаво да се работи.
Think positive!

Becko

... това е професионален софт незнам дали сте чели, но видеокартата която препоръчват струва 3000 долара :) дори и да ви работи на лаптопите за какво ви е ?
има lightroom на адоби примерно и много други програмки, които вършат супер работа ...

HQ

При мен версия 2.1 не прави проблеми,поне аз не забелязвам такива,пък и не знам кои са тежките й функции защото не съм работил с нея.За разглеждане е перфектна.

Wizi

Да бе.... не 3000 ами направо 5000 долара МИНИМУМ за видео карта ;)

Ти с лекота го искара по-претенциозен и от FCP ;)


Върви си съвсем нормално на моя MacBook 2.0GHz с 2GB RAM и 10.4.11, че не понасям нещо Лео. Нямам никакви оплаквания what so ever.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Becko

охххх :) това че върви какво значи :) с малките джейпегчета дето гледате може да се справи и привю :) що за глупост да си гледаш снимките с аперчър ?!?!?! модерно ли е какво е :)

то все едно да си ползвам файнъл кът студио за видео плеър :)

а иначе в рекомендед има това NVIDIA Quadro FX 4500 or FX 5600 което СЪВСЕМ не е случайно,  ако имате да разглеждате 1000 RAW файла лаптопите ви ще се стопят :) недай си боже да ги поразбутате малко :)

HQ

аз поне гледах 1600x1200 пиксела снимки,което не мисля за малко.

Becko

1600х1200 е по силите на гсм от преди 2 години :)
аперчъра е направен за сериозни неща затова ползва и видеокартата ... ако трябва да прелистваш и едитваш файлове 15 мегапиксела тогава става интересно :) има хора дето снимат и 35 мегапиксела ... аперчъра е направен за тях както и КУАДРО ФХ картите, а не за домашни потреби :) за малките неща има много по малки и удобни програмки ифото и тн.

eek

Дам, не бях много конкретен :)

В случая под работа имах предвид, например, обработка на 5 мегапикселни RAW изображения.

Знам какво препоръчват Apple :) Знам и за хора, които я пускат на стари пауърбуци, хакват я с hex editor :) В момента пък при мен върви без проблем с една GeForce 7100GS, 128MB RAM.

Както и да е, изводът за мен е, че на бял макбук работата с Aperture няма да е приятна и по-скоро мъчителна. :)

Мерси на всички.

HQ

#10
[deleted by HQ]

nikoncho

имам интелски макбук про 1 во поколение..... 1.83

аперчъра върви с приятна скорост (500 РОУ файла от никон Д3) ги качва в проект и прави превюта за 20 мин....

със версия 1.5 за това отиваше час и повече....

като гледам в момента има макбуци по-силни от моя про така че що да не движи нормално....

Angelo

И аз ползвам от доста време Aperture  и нямам никакви проблеми с RAW нито с обработване нито с разглеждане,
Но най голямата сила за мен на Aperture е в организацията на файловете , просто перфектно.
Много е удобна е функцията да отваряш снимките от aperture във photoshop след което се запазва фаилав aperture директно и няма никаква опасност да повредиш оригинала.
MBP + 3gb+Aperture + Photoshop e една перфектна комбинация за обработване на снимки

PS. Погледайте някои  от известните фотографи с какво работят и ще забележите че повечето от тях са с MBP

nikoncho

15 инчовия макбук е просто перфектен като цена размер преносимост....

влиза ми във фотографската раница и нямам проблем да си го нося като ходя на снимки извън софия...

в зависимост от количеството снимки за обработване ползвам аперчър; кепчър НХ или шоп....

организацията на библиотеката е жестока
винаги оставям файловете извън библиотеката на аперчъра...  а в аперчъра държа само превюта...

fpyyh

35 мегапиксела, някой си има хаселблад?

винаги съм се чудил за какво се използва и все се каня да отида на някое обучение за тази програма. нещо ме чегърта като я ползвам просто за каталог.