Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 01:21:40

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 649
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 473
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 464
Total: 464

464 гости, 0 потребители

Как да инсталирам новата ОС от флаш памет 8ГБ?

Започната от MalCho_Mnt, 20-05-2008, 10:32:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

MalCho_Mnt

Как да инсталирам новата ОС от флаш памет 8ГБ?
Моля някой подробно да опише стъпка по стъпка :)

fpyyh

ако имаш iso на леопард - отваряш disk utility, отиваш на флашa вляво, после избираш от дясно горе partition, 1 partition от падащото меню, отдолу има бутон options - натискаш го и избираш guid partition table, ok. проверяваш дали наистина си избрал флаша, а не някое друго устройство, защото всичко ще изчезне и после - apply. като свърши отиваш на restore (горе е) и drag и drop - флаша в destination, iso-то на леопарда - в source, после бутон restore. (няма да приеме самия флаш, а създадения на него partition, точно под името на флаша е) ако всичко е наред - рестарт със задържан бутон option/alt и трябва да се появи в менюто с предложения откъде да зареди OS.

ps. не съм го правил така, но ми изглежда правилния начин, ако тръгне и започне да зарежда - може да зарежда 20 минути инсталацията, после се нормализира.

MalCho_Mnt


fpyyh


Mar7in


MalCho_Mnt


DaniOcean

Аз си инсталирах така моя леопард, работи перфектно.
Няма значение какъв е имиджа (*.iso, *.dmg etc.) стига OSX да поддържа формата.
При мене инсталацията отне 30 минути от пускането на лаптопа до работен екран, това е само с 10 минути повече отколкото с DVD-то на Лео.

MalCho_Mnt

Там в дестинатион влача флашката и го поставям в дестинатион и то си изписва името се1, а трябва ли да дам рестор от долу бутона?!?? Като го дам ми пише, че няма достатъчно място.. То се опитва да копира..
Задържам алт и ми излиза само ХДД се1 не се вижда флашката..??
Има ли някъде дето се потвърждава като направя всичко както каза ти apply  или направо се изключва диск ътилити и т.н. ?!?!?

XXwolf

Цитат на: "MalCho_Mnt"... а трябва ли да дам рестор от долу бутона?!?? Като го дам ми пише, че няма достатъчно място.. То се опитва да копира..
Задържам алт и ми излиза само ХДД се1 не се вижда флашката..??
Има ли някъде дето се потвърждава като направя всичко както каза ти apply  или направо се изключва диск ътилити и т.н. ?!?!?

8O  8O  8O как така очакваш да стане без restore? и ако ти казва че няма място значи ти трябва по-голяма флашка. Освен това Мас не поддърва официално boot от USB - става, но не винаги. Става с FW диск.

XXwolf

Цитат на: "MalCho_Mnt"... а трябва ли да дам рестор от долу бутона?!?? Като го дам ми пише, че няма достатъчно място.. То се опитва да копира..
Задържам алт и ми излиза само ХДД се1 не се вижда флашката..??
Има ли някъде дето се потвърждава като направя всичко както каза ти apply  или направо се изключва диск ътилити и т.н. ?!?!?

8O  8O  8O как така очакваш да стане без restore? и ако ти казва че няма място значи ти трябва по-голяма флашка. Освен това Мас не поддърва официално boot от USB - става, но не винаги. Става с FW диск.