Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 04:08:01

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 649
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 520
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 408
Total: 408

408 гости, 0 потребители

Почистване на MacBook

Започната от Icko2, 24-04-2008, 11:44:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Icko2

Предполагам сте се сблъсквали с моя проблем. На бял MacBook от двете страни на тракпада остават едни леко сивкави очертания в следствие на ползването на клавиатурата. Мисълта ми е дали знаете за някакъв добър и тестван препарат, който може да ги изчисти.
Пробвал съм с кърпички, вчера пробвах с някаква пяна... Не става :(
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

shekito

Ами ти минаваш през болната ми тема :)..Аз съм му сменял всички пластмаси и клавиатруата...и пак е такава..Това е защото си имаш печка,а не лаптоп.Като грее и ти пишеш отгоре лека полека си почернява...и няма какво да направиш по въпроса..и с белина да пробваш пак ще си е черничък :)
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

XXwolf

при мен освен петната на това място дори се нацепи пластмасата и я смених. единственото решение е да ползваш външна клавиятура и мишка или да не обръщаш внимание на петната

fpyyh

има "кожи", както за тракпадове, така и за целите клавиатури. аз си поръчах от някакъв малайзийски сайт за под $10 с доставката "кожа" за тракпада, но още търся за целия лаптоп с доставка до бг, която е по-малко от цената на продукта

Icko2

И аз четох за някакви кожи, но е след дъжд-качулка. Мисълта ми беше дали може да се изчистят :)
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

XXwolf

с кожите става още по-лошо защото се намалява топлоотделянето и кожата потъмнява заедно с пластмасата и дори не може да се изчисти след като се махне

shekito

Няма да се женя за лаптопа,майната му..Минаха 2 години вече,изкара си парите.Скоро ще го сменям и този път ще си взема черно грозно патенце :)
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

SiCKPuP

да ама на черния пък много му личат всякакви пръстови отпечатъци, и ако 2 тъмни линии те дразнят, сигурно ще си причиниш инфаркт за едното нищо

XXwolf

за по-чувствителните има алуминиеви ;)

nubizus

Цитат на: "XXwolf"за по-чувствителните има алуминиеви ;)
Ако имате търпение всички лаптопи ще са алуминиеви.

hackera777

Цитат на: "SiCKPuP"да ама на черния пък много му личат всякакви пръстови отпечатъци, и ако 2 тъмни линии те дразнят, сигурно ще си причиниш инфаркт за едното нищо

Аз щях да хода с парцала в джоба да си го чистя  :D
Mac Mini 2009
2GHz Intel Core 2 Duo
1GB DDR3 Ram
120GB HDD
Цък

fpyyh

:lol:  :lol:
в комплекта на air-а има парцалче за лъскане като на телефона
а с черния - нищо...

shekito

Лично аз нищо няма да си причиня.Все ми е тая.Искам да го сменям,защото не можаха да ми оправят проблема с дисплея и чат пат ми прави карнел паник....не за друго
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

XXwolf

Цитат на: "nubizus"
Ако имате търпение всички лаптопи ще са алуминиеви.

ето малко слухове по въпроса :D

Icko2

Искам да ви се похваля, че си изчистих прослувутите петна около пада. Направих го много внимателно с препарат за почистване на печки и др. Ако го правите бъдете много внимателни да не влезе от него в някоя от дупките, защото е много силен и може лесно да прецака нещо.
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme