Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 11:03:48

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 478
Total: 479

478 гости, 1 потребител
BuSteR

WWDC 2012

Започната от vla, 26-04-2012, 01:11:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

pravdo

#135
Вени, Види, ВиЗи :-)
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

brad pit

Цитат на: Wizi - 22-10-2012, 09:13:54
Страхотни идиоти.  ;D

Да направиш почти еднакви два свои продукта, които бяха толкова добре разграничени. Сега явно само по цена ще преценяваме дали сме за Pro или Air.
Цитат на: Wizi - 22-10-2012, 16:24:26
Не съм го видял как изглежда отпред, но съм убеден как ще изглежда - няма да е скосен като Air, а ще спази формата на 15"-я си брат.

Просто не мисля, че трябва винаги да се кланяме пред фирмата, която обичаме и сляпо да отричаме глупостите, които от време на време правят.  :)  Идиотските им решения са нищо повече или по-малко от идиотски решения. Съжалявам, ако сляп фен се е почувствал засегнат - прилагам своите искрени извинения!


Апропо Визи би ми бил никът, ако Майкрософт имаха Ворд и ние излизахме на разходки в парка всеки викенд. ;)

Айде по-полека с квалификациите!

Wizi

Само ще пробвам. Но нищо не обещавам  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

pravdo

Е, сега аз ще се пробвам - единственото идиотско нещо, което са правили е онази кръгла мишка
на Г3-ката. Но, това си го призна и самият Джобс, казвайки на представянето на следващата
генерация - Досега правехме най-лошата мишка на света а сега сме направили най-добрата.

iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

r3ac7

Wizi е прав.
От доста време насам ние се съобразяваме с Епъл(или по-точно това, което произвеждат), а не те с нас(нашите нужди).
К'вото и да направят, ясно е, че ще се купува. "Fanboys" винаги ще има.
iPhone 5 16GB Black iOS 8.1.2
MacBook Pro (early 2008) C2D 2.4Ghz, Nvidia GeForce 8600
iMac 21.5" (late 2012) Quad-Core i5 2.7Ghz, 8GB RAM, 1TB HDD, Nvidia GeForce GT 640M 512MB

pravdo

Всъщност, никога не са се съобразявали и това е една от великите черти на тази компания, колкото и това, да ме дразни понякога.
Джобс е последовател на мисълта на Форд - Ако, бях питал хората какво искат щяха да ми кажат, по-бърз кон.

Никога не са правели по-добри продукти от сега, а ги ползвам от 1997.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

konstant

Абе вие чувате ле се какви идиотии говорите! Дразни ви, че са направили ултратънък професионален лаптоп!? Това тука мрънкането трябва да го направят национален спорт. Щом пускат такъв Про, значи в момента работят по по-тънък Еър.

brad pit

Напълно съм съгаласен и с konstant и с pravdo.
Това с коня е много точно определение. Познайте какво би се случило, ако такава компания като Apple се съобразява с всякакви мнения - а те са много различни.
r3ac7 - ти сам си отговаряш, че каквото и да направят Apple, то ще се купува. А щом се купува, значи не е идиотщина.
"Fanboys" винаги ще има - е явно аз съм такъв и то от първите. И си купувам "идиотщините" от Apple вече повече от 20 години.
И знаете ли защо? Защото работят.

bluesky

Добър Вечер!

(Работя на Mac от 1990).
Имаха и гаф с Macintosh "cx" или "fx", (ако не греша, му беше индекса), когато следващият модел се оказа по-бавен от предишния. Така също "сапунения" период бе доста смущаващ (донякъде), както и отричането на дефектите с видео-кабела на PowerBook G4.

НО, ВЪПРЕКИ ТОВА, ако чаках нещо по-добро от Macintosh да се появи на пазара, то това НЕИЗМЕННО И ВИНАГИ бе отново и отново Macintosh!

r3ac7

@brayo, не съм казал, че това, което правят е идиотщина, казах, че правят глупости понякога и отричат. Не могат те да ми казват, че телефона ми губи обхват, защото го държа неправилно(?!). Или, че телефона ми не снима правилно, защото не го държа правилно. Това с 13ка про ретина се нарежда към глупостите им. Едно, че 13ка "про" никога не е имало, както каза Wizi, дали сме "про" вече се определя по цената, която плащаме. Също така не виждам какво не му е в ред на сегашния дисплей на 13ката. Именно тук се съгласих с Wizi, за това че двата продукта бяха разграничени, а сега ги правят почти еднакви. Историята с iPad mini също се нарежда към глупостите им. Джобс сам каза, че таблет с по-малък екран от 10" няма да произвеждат, но понеже видяха, че Nexus 7 и Kindle Fire почнаха да се продават добре, айде и те да направят по-малък модел.
Ясно ми е, че и мебели да произвеждат, такива като теб ще ги купуват и заради такива като теб ще виждаме еднакви iPhone-и, макове и т.н.

пп. Не ги плюя, вярно е, продават качествени неща, но напоследък почнаха да прекаляват с алчността си да искат да продават всичко максимално с минимален труд. Не съм видял нещо революционно от първия iPhone през 2007 до този ден. А нали именно това бяха Епъл - революционната компания. :)
iPhone 5 16GB Black iOS 8.1.2
MacBook Pro (early 2008) C2D 2.4Ghz, Nvidia GeForce 8600
iMac 21.5" (late 2012) Quad-Core i5 2.7Ghz, 8GB RAM, 1TB HDD, Nvidia GeForce GT 640M 512MB

daf

@r3ac7, изчакай да видим какво ще пуснат и тогава казвай, че са идиотщини. Освен това революции не се правят всеки ден :)

Имам ipad и blackberry playbook (който е 7") и двата таблета ми харесват. Независими какво е казал Jobs, по-малкия размер е важен когато разнасяш често устройството.

ПС. новите iphone/ipod touch за мен са революционни,  заради намалените тегло и дебелина. Особено touch-а е нереално тънък и лек, силно се надявам следващото поколение ipad да има аналогични характеристики.

r3ac7

@daf, по принцип е добре да ми прочетеш мнението, ама както и да е...

Цитат на: r3ac7не съм казал, че това, което правят е идиотщина, казах, че правят глупости понякога и отричат.

Също така искаш да ми кажеш, че намаление в дебелината на новите iPhone/iPod touch с 1мм е революционно?
iPhone 5 16GB Black iOS 8.1.2
MacBook Pro (early 2008) C2D 2.4Ghz, Nvidia GeForce 8600
iMac 21.5" (late 2012) Quad-Core i5 2.7Ghz, 8GB RAM, 1TB HDD, Nvidia GeForce GT 640M 512MB

fpyyh

специално за 5-та, трябва да я пипнеш, за да усетиш колко нереално лека и тънка е. не знам защо и как, но в магазин на оператор в чужбина, дори закачен с онези аларми и жици, ми се стори значително по-лек и тънък от 4-ка. имах време и да си поиграя със съседните "флагмани" на самсунг, htc, sony и не помня още какви, като усещането за епълския продукт е, че аха си заслужава безумната цена, докато при другите е по-скоро обратното. и аз не мисля, че са безгрешни и веднага бих минал на нещо по-добро, но просто такова засега няма, а и не виждам как ще се появи.
а за резолюцията има нужда, съвсем близо сме до постигане на максимално различимите от човешко око детайли, няма смисъл да се спира сега. с производителността има малко повече работа, но според забравих кой велик програмист на игри сме на 3-4 поколения от симулации в реално време на картина с фотографско качество. и по един или друг начин епъл често се оказват тези, които изглеждат като придвижващи цялата индустрия със стъпка напред, което е от полза за всички. може би след 10ина години подобни разговори за технически характеристики дори ще са безсмислени

brad pit

 r3ac7 - Сигурен съм, че ако произвеждаха мебели или автомобили например, те биха били по-удобни, ергономични и по-добри като дизайн и т.н.
Защото това е идеологията на компанията.
Иначе, не съм сляп фен. И на мен ми се ще всеки следващ продукт на Apple да е революционен и безупречен. Ако Samsung или някои друг създаде такива продукти, веднага минавам на тях. Ама до сега нищо такова не се случва! Просто всички вървят по стъпките на Apple. Примери колкото искаш: iPhone, iPad, Air... да не се връщаме още назад във времето. Сега говорим за близкото бъдеще... ще видим на 23.10.2012

daf

@r3ac7, и ти прочети моето - продуктите още не са представени, а ти вече ги критикуваш :)

Както каза fpyyh, трябва да ги пипнеш наживо за да разбереш за какво ти говоря. Разлика в дебелината при touch-а е почти 20%. За теб размерите може да не са важни, но за мен са.