Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 09:55:52

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 496
Total: 496

496 гости, 0 потребители

Моля за съвет !!! За закупуване на MACBOOK

Започната от boriz, 17-04-2014, 16:27:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

boriz

Здравейте , смятам след няколко дена да закупя макбук от частно лице през продавалник , работата е там , че никога не съм работил с мак и не знам какво точно да му прегледам след като го донесат - ето я обявата : http://olx.bg/mak-buk-pro-a1342-13-i39599279 , смятам да го използвам за музикални програми основно и документи и ще го взема с бартер за моя лаптоп - ACER TRAVELMATE 5740G . Та молбата ми е да ми кажете струва ли си , и ако да на какво да обърна внимание при прегледа в еконт , за да разбера , че всичко е коректно :) Благодаря ви предварително :)

angelvn

Провери колко цикъла е батерията (свали си на някоя флашка - iStat или подобен widget) и го инсталирай на машината като идеш да я пробваш.

Провери всеки порт, който е възможен. Също и дали зарежда зарядното.
Виж клавишите работят ли леко (че взех от един колега от форума преди година един бял макбук от последните излезли - спейса му се оказа че едва хваща, а Q бутона направо си излезе и не работи).

Това което е под капака можеш да провериш като стартираш машината и от ябълката най-горе вляво избереш опцията About my Mac (или this Мас беше не помня).

Не забравяй да му поискаш парола за ОС-а. :)
UI designer and developer

boriz

добре , благодаря ти , а според теб добра ли е сделката и дали действително ще ми върши по добра работа от уиндоуски лаптоп , в смисъл (за музика , документи , ако щеш и филми и сърфиране в нета ) :)

bboyg

Като гледам тая машинка в какво състояние, нищо чудно и за някоя фурна да ти предложи бартер... Неработещо DVD, само с външна звукова карта... Снимките са мноооого "детайлни"... и тая цена 599!!!

Колко ако не е тайна ще доплащаш? Не за друго ами долу-горе да те ориентираме към читава машинка ::)

boriz

то работата е там , че ще е само бартера , без доплащане , тъй като самия аз съм си пуснал моя лаптоп за 600 лв. или бартер за макбук иначе нямам все още средства за по добра машина , но чух от тук , оттам , приятели dj-и , че въпросния модел им вършил перфектна работа и нямат намерение да го сменят , пък и аз съм dj и знам че на макбук е най-добре да  се работи. Та така писа ми този пич в продавалника че иска бартер и аз се съгласих прати ми съшо така още бая снимки и видимо си изглежда перфектен , пък за двд-то - то не ми трябва мога да го прежаля а за звуковата карта ми каза , че като си е сменял дисплея , (не разбрах по каква причина) нещо тогава отказали картата и двд-то , ама не му се занимавало пак да го дава на ремонти , да го отварят.

bboyg

Ами DJ-ите ги ползват, тъй като Apple си е техника за професионалисти(особено Pro серията). Но (нищо лично - просто статистика) повечето DJ-и в България едва ли могат да направят разлика м/у това дали ползват MacBook, или ACER, тъй като повечето ги интересува само да им свети ябълката и да се чувстват като Pete Tong или Tiesto, а иначе да пускат Азис на VirtualDJ-я :)
Освен това къде ти е кяра да си вземаш компютър за работа с музика и точно аудиото да му е прецакано... Нещо не ми се връзва...

boriz

Ами относно стила музика определено не е чалга :D И не е заради ябълката също , а просто има програми , които са само за макб от типа на Logic - за продуциране на музика , а пък макбук също така е машина , на която мога да разчитам по време на участия - няма да бъгне и лагва , доколкото Acera ми - няколко пъти така ме е предавал . Аудиото му работи обаче , поне докато се оправи ще е с външна аудио карта с usb , а пък ще го занеса на теехник и ще пробваме да я управим :)

oolliivveer

Според мен не си струва толкова пари с те3и проблеми които има.Явно е имало ра3ни драми с него,а и не съм сигурен че е про модела.Ако си убеден че твоят струва 600 по добре го продай и си търси нещо по читаво.Това сменяни дисплеи,повредени карти и кой 3нае още какво освен проблеми друго не може да очакваш.Сигурно са работили с теслата ;D

Wizi

Според мен цената е висока

Циклите на батерията могат да се видят директно през System profiler.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

bboyg

За около 250 лева се намират перфектни PowerBook G4-ми дето за музика и документи ще са ти идеални, както и за около 500 лева може да се уредиш с доволен Pro модел от преди Unibody серията, дето пък за същите цели е повече от достатъчен :)

j.tochkov

Като @oolliivveer + това от снимките не се вижда дали има характерните за поликарбонните юнибодита пукнатини по корпуса + виж дали и захранването е оригинално или някой ментак.

angelvn

По процесора и снимките съдя, че модела е ей този.
А от описанието на машината - НЕ СИ СТРУВА ДА СЕ НАБУТВАШ.
Защо ли?
Щом батерията държи 3 часа - значи си плаче за нова (съмнително е дали и тази в машината е оригинална).
Почти съм сигурен, че "поправка" на изгоряла аудио карта (което си е чип към дъното) е невъзможно да мине без смяна на дъно, чиято цена гравитира около цената на машината.
RAM-та му е малко, записвачката не работи...освен това лаптопа не е нито от Про серията, нито пък е mid2010 както е посочено в обявата, а е late2009.

Ако даваше машината за 400лв. по-щеше да си струва, но и с това съмнително описание.... не знам.
Щом си търсиш нормално работеща машина, на която да имаш доверие - по-добре бягай надалеч от подобни съмнителни оферти.
UI designer and developer

Metal

Точно щях да казвам каквото е написал angelovarna
От снимките се вижда, че това не е Pro, а от пластмасовите модели 2008-2009, чиито ръбове се пукат. Повече от 400лв не струва дори всичко да му работеше.
За 600-800лв(в зависимост от годината) можеш да си намериш алуминиево унибоди.