Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 12:58:02

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 560
Total: 560

560 гости, 0 потребители

АСПИРИНЧЕТА ЗА МАК

Започната от macman, 21-03-2005, 18:23:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

macman

Гледам във "въпроси и отговори" се е развихрил дебат за игри та реших
да успокоя нещата с малко "аспиринчета" а именно:
http://www.macgamesandmore.com/
:wink:

П.С. Игрите не са, като DOOM но аз лично ги предпочитам (не ти се завива свят на петата минута). За всички ценители препоръчвам "N" това за мен е "LoadRunnur"-a на 2005та! Ако не сте го видели в горния сайт може да си го дръпнете от тук:
http://www.harveycartel.org/metanet/downloads.html
Приятно "умиране" :lol:

macman

Малко съм изненадан, че измежду толкова "РАЗЛИЧНО МИСЛЕЩИ" няма отзиви за "N". Можеби не сте имали възможност да я източите? Признавам доста е голяма около 1 МЕГАБАЙТ. Другият проблем е, че  е  БЕЗПЛАТНА. Третата тъпотия е, че не ви трябва двупроцесорна Г-5ица за да я подкарате. Та се питам това Apple-BG ли е или замъка ВОЛФенщайн?  

П.С. Никой ли не изпитва носталгия към Българските "Макове" Правец? :roll:

pravdo

ами аз я източих и изобщо не разбрах какво се играе с тази игра...и я изтрих...но сум ти много благодарен защото от същото място си свалих
стар уолф или нещо подобно, която е прекрасна и ме връща в младостта ми. Много съм доволен....а тази нинджа нещо...сори :-)
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

themac

Цитат на: "macman"П.С. Никой ли не изпитва носталгия към Българските "Макове" Правец? :roll:

Аз лично - не. Очите ми изтекоха 2-3 години на отвратните им монитори. А пък като се сетя за флопитата - мани, мани, бегай, бегай.
Разликата м/у мен и теб най-вероятно е, че ти си играл, а аз правех софтуер, или ППО* както му се казваше. Последните тореадорски** избори в П-в се отчитаха с моя с-ма, на такива компове. Това беше '85 или '86г.

*Приложно Програмно Осигуряване
**Нали знаете, че комунистът е като тореадора - маа червения байрак, докато не го подгони бика. Тогава го хвърля, бяга през оградата и вика "Нннне бях аз"...
Once you go Mac, you'll never go back!

macman

ДъМак за правеците си прав. И за това как съм ги използвал през 1984г. (в четвърти клас) също.  По скоро визирах игрите от това време а и преди това. Ако има някой които харесва "антични" игри като условия но с убийствен дизайн и ултра реалистично поведение "N" е играта за него.

Цитатами аз я източих и изобщо не разбрах какво се играе с тази игра...
Гледай демото около 1-2 минути и би трябвало да ти се изясни.Условието е просто: отключваш вратата, излизаш през нея и влизаш в следващото ниво. Нивата в тази версия са 300. Вярно, че не е първосигнален "шутър", но не е чак толкова сложно. За ВОЛФА нищо лично освен рядко грозния интериор.

themac

Аааа, сакън, за игри не ме закачай, хич ме няма. Ерго, предполагам, че си прав, к'вото и да кажеш :lol:.
Once you go Mac, you'll never go back!

macman

ДъМак обяснението на играта е за Правдо. А относно игрите и аз не съм голям геймър просто ме кефи к'ви шедьоври са правили хората в края на 70те. И като видя нещо стилно правено сега го споделям. Като това например:
http://nlp.fi.muni.cz/%7Exsvobod4/amanita/samorost/intro.html

Gogo

Ами 8-ците бяха големи геймърски машини, там за последно се оливах от игране на LodeRunner  :twisted:  Зверско тичане и копане, сега ходи някакво нещастно подобие за Mac и за Win,  ама и двете OS са с такава организация, че на практика са бавни за такива игри :cry:  а управлението на клавиатурата е такова, че постоянно ми се случва от да изпреварвам компютьра и да ми изяжда букви докато пиша. За джойстик  :lol:  :lol:  :lol:  само който е играл LodeRunner на 8-цата с хубав бутонен джойстик може да оцени разликата
Оная машинка беше правена само за игри :!:  :!:  :!:

Първия си 8-ак го сглобих около половин година преди Правец демек около 2 години преди IBM-PC и 3 години преди IBM-XT и след една седмица игра като изоглавени изпопадахме да поспим :lol:  :lol:  :lol:
След това вече му оправихме и цвета и истинско флопи, а по някое време вече имаше и външен хард диск - страхотните 10 Мегабайта :!:  и с 1 Мегабайт RAM памет беше най-мощната машина в Ст.Загора (Институтите на ЗЗУ и Берое по това време бяха с елитни IBM-XT с 640к и две флопита :lol: )

Ама беше веселба :lol:  :lol:  :lol:
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....."
К.Иречек, 13.12.1881

macman

Гого пробвай "N" щом си фен на LodeRunner-a. На мен много ми напомня точно на него. Освен това имам доста добра колекция от стари игри между
които няколко от 1976 (уникални) и вървят без проблем под ОС 10.3. Така, че ако на някой това му е интересно да сигнализира. 8)

pravdo

...ама в Star Wolf няма интериор???? Там за фон е само откритият космос :-)
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Gogo

Цитат на: "macman"Гого пробвай "N" щом си фен на LodeRunner-a. На мен много ми напомня точно на него. Освен това имам доста добра колекция от стари игри между
които няколко от 1976 (уникални) и вървят без проблем под ОС 10.3. Така, че ако на някой това му е интересно да сигнализира. 8)

БАВНИ СА!!! Не игрите, а съвремените клавиатури и джойстици сканират толкова бавно, че не стават за "истерици" :idea:  Едно време клавиатурата и джойстика бяха директно свързани с паралелен интерфейс кьм директно адресируем регистьр и игрите ги сканираха страшно бързо и прецизно, а сега с тия PS2, USB, ADB и разни други серийни каруци няма нерви и не е същото :cry:  :wink:

А какъв е все пак тоя N аз не успях да го открия? Не че търсих прекалено яко, ама всички заглавия бяха с повечко букви...
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....."
К.Иречек, 13.12.1881


Gogo

Благодаря :!:  :!:  :!:

Качих я, страхотна е, но  :cry:  това е бавно и инертно и проблема си е все в организацията на съвремените многозадачни, многонишкови, многопотребителски и уви негодни за игри OS...
Явно за такива като мен стават само нещата на Nintendo и PlayStation :cry:  :wink:
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....."
К.Иречек, 13.12.1881