Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

12-05-2024, 18:29:48

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 581
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 354
Total: 355

354 гости, 1 потребител
walker007

Въпрос относно индификатора на иконката mail

Започната от iKRUGER, 05-03-2013, 14:26:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

iKRUGER

Здравейте горд собственик съм на ipad 2, но срещам една спънка за която не можах да намеря решение, за което се надявам да намеря тук.
Към mail app съм добавил две пощи: gmail, abv.bg. Когато получавам ново писмо към която и да е поща, таблетна ми не съобщава изобщо по какъвто и да е било начин, когато вляза в пощата си чак тогава ми се появява индикатора и получавам звуковия сигнал за ново съобщение. Предварително благодаря за отговорите.

Wizi

Това е така поради вида връзка към пощенските сървъри. В конкретния случай iPad-а ходи да проверява за поща през определен период от време и едва тогава ще сигнализира за наличието на ново писмо. При примитивния abv.bg спасение няма освен тотално загърбване на тяхните услуги. При gmail има и това се нарича Exchange връзка към техния сървър, която вече от своя страна извиква Push мигновено получаване на пощата. За целта трябва да направиш следното:

- Влизаш и изтриваш профила ти за поща към gmail.
- Създаваш нов акаунт, като от опциите в самото начало избираш Microsoft Exchange
- Въвеждаш Gmail адресът ти, парола и Description
- Даваш горе в дясно Next и попълваш следните нови полета както следва:
Server - остава празно
Domain - m.google.com
Username - твоя пълен Gmail мейл адрес

Това е!  ;) От тук насетне всеки път когато iPad-а има връзка с интернет (в случай, че не е 3G модел) ще ти съобщава за нова поща секунди след като си получил писмото.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

kmonev

Аз ползвам отделното приложение на Гугъл за тяхната поща GMAIL и съм много доволен.
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

Wizi

Аз пък ползвам 3то приложение различно от Mail и Gmail за 3те ми пощи едновременно и съм НАЙ-доволен  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

faire

Трябваше да споменеш и на кой iOS си, но все пак..
Влизаш в settings-notifications-mail. Включваш banners или alerts; badge app icon; View in lockscreen; show preview; new mail sound (избираш си звук, дефолтският е Ding); можеш да включиш и notification center, ако искаш да ти излизат и там..
След това влизаш в settings-mail,contacts,calendars - fetch new data - и задаваш период. На мен ми е на 15 мин и мисля, че е добре.. После в advanced имаш опции за различните пощи как да проверяват за мейл. Fetch значи на определен интервал от време; manual ти е ръчно; push e веднага, но не всички го поддържат (май само icloud oт по-популярните). Врътката през exchange за gmail push, която е описана по-горе, ще спре да функционира този месец. Съобщиха го официално от google. Ще работи пуш-а само през тяхното си приложение.. На мен лично такава опция не ми и трябва.. Да знам на секундата, че имам нов мейл.. Чак пък толкова.. А и харчи повечко ток..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Wizi

Ауч  :-\

За мое съжаление Exchange с Gmail далеч не носи само email Push радост :( За моя радост прочетох това:

http://www.zdnet.com/google-drops-exchange-activesync-support-for-free-email-accounts-7000008836/

ЦитатIf you are a Gmail user, you can continue to use existing devices set up with Google Sync/Exchange ActiveSync. But as of January 30, 2013, you will no longer be able to set up a new mobile device this way. You will instead have to use a Google app or configure your account to use IMAP and synchronize accounts separately.

Това обяснява защо все още ползвам тази услуга и защо не успях миналата седмица да наглася Exchange на един приятелски Gmail.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

iKRUGER

#6
Здравейте отново, благодаря за огромното количество отговори, но все още не намирам решение на проблема, дори след като стриктно следвах стъпките на всеки един коментар от вас. Искам самo да кажа, че съм с последната версия на iOS и не ми позволява да оставям каквито и да е било празни полета при създаването на нов account в mail. Порових се в интернет доста и изглежда проблема е по-голям от колкото изглежда и не засяга единствено и само едно приложение, а почти всички. За пример със Skype имам абсолютно същия проблем, само че разликата там е че получавам визуална индификация за ново съобщение, но не и звукова, независимо че всички настройки са на ON. Четох, че от както apple са обновили с по-нова версия iOS изглежда всички които притежават iPad откриват същия проблем, но не и тези с iPhone. Ще продължавам да се ровя и ако открия нещо ново ще пиша тук.

Wizi

Подвел съм те, извини ме  :-\

DOMAIN полето оставяш празно (което ти пише в него, че е optional), попълваш SERVER полето с m.google.com

Така нещата ще сработят, ако преди това си използвал тази услуга. Иначе ще ти покаже празна една папка и никаква поща.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

faire

Ами аз съм с ipad3 и такива проблеми никога и на никой ОС не съм имал.. Винаги си има звук и дисплея светва с новия мейл.. Но това всичко зависи от настройките, които съм описал, по-горе. В момента ми е настроено по съвсем друг начин и съм изключил всички звуци и нотификации, понеже настава симфония вкъщи като се получи мейл (с 3 устройства)..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

iKRUGER

Казвам ти направил съм настройките както теб и днес тествах дори Skype и когато някой ми звъни не получавам каквото и да е било известие.

faire

Направи му един рестор, по възможност без връщане на бекъп. Така че си запази хубаво това, което би ти трябвало..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

iKRUGER

Цитат на: faire - 06-03-2013, 20:26:37
Направи му един рестор, по възможност без връщане на бекъп. Така че си запази хубаво това, което би ти трябвало..

Ако, може някакъв линк или бързо разяснение как става това, ще съм много благодарен. Принципно ще потърся и в интернет как става, нямам нищо важно нито платено на таблета си, така че не се притеснявам.

Wizi

Връзваш го с кабел към iTunes и от там му даваш Restore. Това ще качи на ново цялата iOS като изтрие абсолютно всичко от таблета. Препоръчвам ти преди това да си направиш бекъп през iCloud (Settings -> iCloud) ако желаеш да си запазиш настоящите настройки и съответно да ги извикаш обратно в момента, в който Restore-а свърши и сам ти предложи да ги възстановиш.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

faire

Ами то хубаво, но е вероятно проблема, заради който не му работят нотификациите, да се запази в бекъпа.. Затова препоръчах да ресторне без да връща бекъп. Другият вариант е след като се направи операцията, да се тества дали всичко е наред с мейл/скайп и тн. и след това да се върне бекъпа. Ако проблемите се появят отново, ясно е какво да се направи след това.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.