Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 05:34:49

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 649
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 520
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 446
Total: 446

446 гости, 0 потребители

Разбит вентилатор MacBook White A1181

Започната от spektur, 21-05-2016, 22:55:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

spektur

Здравейте, имам проблем с охлаждането на макбука. Вентилатора на процесора изведнъж започна да издава стържещ и тракащ шум, отворих го и го почистих, леко се беше огънал и стържеше в алуминиевия корпус. Това със стърженето спря но тракането си продължава, освен това откато имам този проблем компютъра взе да засича точно когато вентилатора вдигне високи обороти. Възможно ли е да се свали перката от корпуса за да се почисти и смаже или трябва да взимам нов? Благодаря на отзовалите се!

HQ

Перката се сваля, дърпа се нагоре и излиза но трябва да разглобиш почти целия лаптоп. Не знам как се е изкривил при теб, не е нормално освен ако не е изтърван.
При мен вентилаторите бучат яко но само когато е много студено. Пускам програмата Rember която товари процесора на макс за 5 минути загрява и се оправя, трябва да го разглобявам но нямам време. Пусни го и ти за 10-15 минути да се помъчи и кажи дали има някакъв ефект (естествено оборотите също ще скочат на макс).
При всички случаи ще трябва да го смениш скоро.

spektur

Цитат на: HQ - 22-05-2016, 01:01:01
Перката се сваля, дърпа се нагоре и излиза но трябва да разглобиш почти целия лаптоп. Не знам как се е изкривил при теб, не е нормално освен ако не е изтърван.
При мен вентилаторите бучат яко но само когато е много студено. Пускам програмата Rember която товари процесора на макс за 5 минути загрява и се оправя, трябва да го разглобявам но нямам време. Пусни го и ти за 10-15 минути да се помъчи и кажи дали има някакъв ефект (естествено оборотите също ще скочат на макс).
При всички случаи ще трябва да го смениш скоро.

Лаптопа го разглобявам вече за 5-ти път за да го чистя, също и вентилатора. Обаче перката не излиза или аз не мога да я извадя, като разклатя перката усещам че има доста луфт и може за това да е тракането. Взех го преди 2 години втора ръка и до сега не ми е правил проблем. Както и да е, мисля да си взема нов вентилатор обаче до сега не открих никъде за този модел MacBook White A1181 . Ако има някой идея къде да потърся нека сподели.