Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 18:17:36

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 651
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 533
Total: 534

533 гости, 1 потребител
godo

Мнение за Apple A1181 ?

Започната от stankofm, 14-03-2015, 23:52:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

IVooDooI

Аз също не съм написал, че ти искаш. Просто забелязвам тенденцията много хора да искат Епъл продукти, не за друго, а просто "щото е модерно". А дали ще вземеш МАК за 420лв или напълно съвместим лаптоп с доста по- добри параметри за същите пари си е лично твой избор.

Prison

Цитат на: IVooDooI - 16-03-2015, 22:34:41
Аз също не съм написал, че ти искаш. Просто забелязвам тенденцията много хора да искат Епъл продукти, не за друго, а просто "щото е модерно". А дали ще вземеш МАК за 420лв или напълно съвместим лаптоп с доста по- добри параметри за същите пари си е лично твой избор.

Мога смело да кажа, че имам доста сериозен стаж с Хакинтоши и такова нещо като напълно съвместим НЯМА! (Било то конфигурация събрана част по част или лаптоп.)
Нека човека си вземе това което иска.

 MacBook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB Iris 256GB
 iPhone 7 Plus Matte Black 32GB Never Lock
Proud "iSheep" 4 Life!
I wish i could tell Siri to bring Steve back to life :(

IVooDooI

Айде бе! Аз също имам немалък стаж с машини на хаки, които работят на звер. Дори в момента ти пиша от хаки, ако не вярваш ела ми на гости.

bboyg

Десктоп ХАКИ може да се направи дооооста читаво! НО, едно голямо НО, ако на човека му е нужна мобилност, при лаптопите нещата не стоят точно толкова лесно и просто :)

IVooDooI

Има си и напълно съвместими.

j.tochkov

Например? Дай ми конкретен модел при който OS X да поддържа на 100% хардуера (без много гимнастики) и да няма проблеми (или минимални) при ъпдейт.
Питам от чисто любопитство, че съм далеч от хаки нещата.

IVooDooI

Dell XPS L701X
Samsung NP300E5C-A07US

i t.n.

j.tochkov

Благодаря ти. Ще погледна.

arnold

Не се занимавай с хакита купи истински!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Real Mac mini

j.tochkov

@arnold, ако това е към мен виж ми подписа (който не съм го ъпдейтвал не знам от кога). Просто ми бе интересно до къде са стигнали хакитата при лаптопите.

bboyg

Котката с iOS ли е или OS X?  ;D

IVooDooI

Цитат на: arnold - 17-03-2015, 22:06:41
Не се занимавай с хакита купи истински!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Защо си на това мнение ?

j.tochkov

@bboyg, тя е специална. Закърмена с  *BSD, вкусила Tiger-а и т.н . Вече и аз не знам каква е  ???


@IVooDooI, преди той да ти отговори си спомням, че преди години мъчеше едно хаки и все нещо не му работеше и бая нерви потроши и мина на MacMini (май) ;D

IVooDooI

ОК, но това, че на някой не му работи нещо не значи, че и на другите няма да им работи. При добре подбрана конфигурация всичко работи.  Отделно мое мнение е, че доста хора дори и тук във форума не са много наясно какво точно е хаки.

bboyg

Аз съм на мнение, че ако няма да се ползва за нещо изискващо повече ресурс и съответно такава машина би била много скъпа ако е оригинален Apple, не се струва да се занимава човек с подбор на конфигурации, баране по DSDT таблици, BOOT loader-и и т.н. Цените на Apple машините вече далеч не са толкова недостижими, особено ако се търси машина за някакви everyday tasks :) Но това си е само мое мнение :)