Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-05-2024, 01:45:38

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 863
  • Latest: solar_pjon
Stats
  • Общ брой публикации: 82 657
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 117
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 97
Total: 97

97 гости, 0 потребители

Проблем с деинсталиране на Opera

Започната от Jacobson, 06-12-2008, 15:33:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Jacobson

Здравейте!

Деинсталирах Опера по стандартния начин, както и през Appzaper. При download на произволен файл, незнайно защо като по дефолт, започва да сваля през Опера. Допълнително се изумявам, че свалям торенти файлове по подразбиране отново през деинсталираната Опера, при положение, че имам инсталиран торенти клиент - Bit Torrent. Потърсих възможност да направя Bit Torrent-a да ми бъде дефолтов за торенти файловете , но не откривам подобна опция. Бих се радвал, ако ми помогнете да изкореня Opera-та.

Благодаря Ви предварително!

neofen

Пробвай с AppDelete. Заличава всички файлове свързани с изтриваната апликация.
 MacBook White - Intel Core 2 duo 2.26GHz, 2GB 1067 MHz DDR3, Hitachi 250GB Hard Drive 5400 rpm, NVIDIA GeForce 9400M 256MB RAM

Jacobson

И с Appdelete пробввах тъкмо.. същия резултат. Както и при Appzaper, наложи ми се най-напред да инсталирам още веднъж Opera-та преди да задействам триещия софтуер, тъй като с появяващата се икона на бара по-долу не мога да drag&drop-на. И така, деинсталира ми се уж Opera-та, но отново свалям по дефолт през нея торенти файлове. :roll:

yamahadrums

Я влез в папка Applications и там drag 'n drop иконата на Opera. Oт Dock-a ще я изтриеш след това.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

Jacobson

В арр фолдъра изобщо няма Опера. Невероятно но факт: никъде в Мака няма следа от Операта. Даже като напиша Опера в Spotlight не излизат никакви файлове или следи -  нищо!!? Как е възможно да нямаш програма в мака, а тя да се отваря когато започнеш да свалаш торент!!????

Becko

... факт е че имаш опреа можеш да си я намериш със спотлайта ... тя обаче не се маха трябва да си стои ! и това показва че проблема изобщо не е в нея ами в това че си нацъкал файловете да се отварят с нея по подразбиране и незнайно как ... но определено можеш да кажеш кой вид файл с какво да се отваря става ЕЛЕМЕНТАРНО ако си прочетеш хелпа ... гет инфо после алуейс оупън уит и готово ... като имате проблем прочетете първо хелпа това не е ПЦ с Уиндоус за да умувате толкова

Angelo

Opera се намира в пакета на Adobe  :wink: . Явно  Adobe ползва опера за нещо. За да не ти се свалят торентите с Opera  дай десен клавиш на торент файла get ingo / open uith / и си избираш с кое , после натискаш отдоло под него chenge all. Не ти препоръчвам да махаш Opera, просто не я използвай :wink: