Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 14:14:37

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 520
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 378
Total: 378

378 гости, 0 потребители

.avi на ipad

Започната от l0g1k, 18-05-2013, 19:05:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

l0g1k

От скоро съм съм с ipad, малко разочарован съм заради всичките сложнотии около него, за разлика от galaxy tab, но както и да е. Пробвах да си кача филм да гледам, но се оказа, че безплатен апп, кой да показва филма със звука му няма... Разбрах че най-добре да конвертирам .ави филмите, но и програма, която да го прави това сравнително бързо не намерих. Решение на тези проблеми имате ли ?
p.s. Лаптопа ми е mac и за това не съм намерил добър конвертор

Lycan

Пусни търсачката, има доста написано, няма прекодиране

l0g1k

Никъде нищо не видях относно .avi филмите без звук и как да се справя с това

thebrainless

oplayer - avi mkv всичко , със субтитри
Има и други - гугъл е яка работа
Stay hungry. Stay foolish.

stenk

Цитат на: l0g1k - 18-05-2013, 19:05:29
От скоро съм съм с ipad, малко разочарован съм заради всичките сложнотии около него, за разлика от galaxy tab, но както и да е. Пробвах да си кача филм да гледам, но се оказа, че безплатен апп, кой да показва филма със звука му няма... Разбрах че най-добре да конвертирам .ави филмите, но и програма, която да го прави това сравнително бързо не намерих. Решение на тези проблеми имате ли ?
p.s. Лаптопа ми е mac и за това не съм намерил добър конвертор

Няма смисъл да конвертираш - сложи си ОPLAYER както са ти казали и ще чете почти всичко вкл. БГ субтитрите.




iNtaCt

Както и AviPlayerHD.

faire

Новите версии на АВплеър и Оплеър (тази даже от доста отдавна) премахват аудио кодеци поради проблеми с лицензи => доста видео файлове тръгват без звук.
Безплатни плеъри има, но трябва търсене. Ползвал съм един такъв, но не помня точното име. Любимата ми е avplayer и я имам платена на пад-а, но новият ъпдейт е много лош и не го качвам.
Ако имаш джейл, търси си версия 1.628 (при него всичко е ок) и качвай нея.

Що се отнася до конвертиране, всеки е доволен от различна програма. Аз лично много съм пробвал, но най-добрата според мен до ден днешен си остава aimersoft video converter ultimate.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

iNtaCt

Другият варянт за да не се занимаваш с конвертиране и пълнене на паметта на пада е : Plex Media Server или AirVideo.

l0g1k

Цитат на: faire - 18-05-2013, 20:09:33
Новите версии на АВплеър и Оплеър (тази даже от доста отдавна) премахват аудио кодеци поради проблеми с лицензи => доста видео файлове тръгват без звук.
Безплатни плеъри има, но трябва търсене. Ползвал съм един такъв, но не помня точното име. Любимата ми е avplayer и я имам платена на пад-а, но новият ъпдейт е много лош и не го качвам.
Ако имаш джейл, търси си версия 1.628 (при него всичко е ок) и качвай нея.

Що се отнася до конвертиране, всеки е доволен от различна програма. Аз лично много съм пробвал, но най-добрата според мен до ден днешен си остава aimersoft video converter ultimate.

В крайна сметка заслужава ли си да платя за АВплеаър или Оплеър и ще подържат ли аудио кодеците, като са платени версии?
Нямам джейл..
А този aimersoft video converter е платен, иначе си го изтеглих..

DALT

AirVIdeo e твоят софтуер. Гледаш навсякъде :)

l0g1k

#10
И с Air Video не можах да си пуснах .avi филм със звук...
Конвертирането на .ави в подходящ за таблета формат отнема 2 часа, което на мен ми се струва адски много.. И нещо не разбирам как apple са се оставили да няма леснодостъпен софтуер, който да пуска .avi филми със звук ..
В крайна сметка с АВплеър или Оплеър ще мога ли да гледам .ави филм със звук и само с платените им версии ли?

DALT

Цитат на: l0g1k - 19-05-2013, 03:05:15
И с Air Video не можах да си пуснах .avi филм със звук...
Конвертирането на .ави в подходящ за таблета формат отнема 2 часа, което на мен ми се струва адски много.. И нещо не разбирам как apple са се оставили да няма леснодостъпен софтуер, който да пуска .avi филми със звук ..
В крайна сметка с АВплеър или Оплеър ще мога ли да гледам .ави филм със звук и само с платените им версии ли?

1. Купуваш си Air Video Lite за таблета;
2. Сваляш си Air Video сървър за десктопа;
3. Настройваш сървъра да гледа в медийните ти директории;
4. Настройваш си субтитрите;
5. Добавяш сървъра в клиента;
6. Готово.

Ако и след това имаш проблеми със звука, значи проблема е във файла или в таблета. Пробваш с друг файл и ако пак няма звук си ресетваш таблета, така че да забърше всички кодеци и други глупости дето си ги слагал.

l0g1k

#12
С това AirVideo ще гледам филмите, които са не десктопа на компютъра ми ли? Аз искам апп, с кой да си качвам и гледам филмите изцяло на таблета, иначе таблета има звук :)
Сега пробвах с Air Video free и си имам звук и всичко, така че се замислям дали да не си го купя :)

В крайна сметка с АВплеър или Оплеър ще мога ли да гледам .ави филм със звук и само с платените им версии ли?

DALT

Идеята на Air Video е да не качваш нищо на таблета, а да си ги гледаш отдалечено. Стоят си някъде (примерно на десктопа) и си ги достъпваш през домашната мрежа или през интернет.

l0g1k

Е да ама мен това не ме устройва, на мен идеята ми е като съм някъде без интернет да си гледам филм на таблета и там се появява проблема с звука на .ави филмите, които в замунда са най-много. Питам за такова решение