Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 11:50:33

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 520
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 471
Total: 472

471 гости, 1 потребител
XoXo

3G -> 3GS?

Започната от Wizi, 30-11-2010, 22:16:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Wizi

Абе попадна ми един малко неработещ iPhone (или както е модерно да го пишат - Iphone) 3G 16GB. Бил шампион плувец в минерална вода на 20см (толкова била голяма дамската чанта), ушким само захранващ някакъв модул бил засегнат, аха да го подкараме, но при почистването на останалата част от logic board-а един чип се отлепил... Тъкмо да се откажа и видях, че у братска Хамерика се намира тук-таме logic board за малко пари (100на и нещо доларез), мога да си уредя някой да ми докара, та си мисля, че принципно за разумни пари може да се "запали" отново. Обаче гледам има опция да се преборя за logic board от 3GS, та тук ми идва питането: ако взема цялата платка от 3GS може ли да се използват останалите чаркове и да се случат нещата??  ::) Всички тествали двата модела казват, че Еската бил яко далавера и бързак. Заслужавало си демек.

Принципно не ми е зор, просто любопитствам! Нещо съм се запалил по иФон 4, но не ми се мята директно в студената вода струваща скъпо, а ми се ще да тествам нещо по-еФтинко и да видя дали ще ме грабне.

Мерси предварително :)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

julss

#1
няма да стане, 3gs има един конектор повече на платката, лентовият кабел идва откъм буксата отдолу, но не съм сигурен за какво е точно...

а и конектора на дигитайзера е раличен, така че и стъкло ще трябва да сменяваш

Wizi

Dilema solved! Много мерси за което
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

julss

виж тази обява, човекът е от София, мисля че цената е добра
http://iphone-bulgaria.com/forum/viewtopic.php?f=26&t=22901

Wizi

Замина за броени часове.... по супер случайност вчера късно вечерта попаднах на същата обява през гугъл и днес сутринта вече беше със статус продадена. Писах му да каже от къде я е куппол, че това "DC" нищо не ми говори, пък да видим.

Благодаря ти!  :)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

julss

#5

Wizi

MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD