Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-05-2024, 00:32:07

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 864
  • Latest: ThomasSpori
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 813
  • Online today: 204
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 201
Total: 201

201 гости, 0 потребители

WWDC 2012

Започната от vla, 26-04-2012, 01:11:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bluesky

Добър Ден на Всички!

Относно MacBook Pro 17" в бъдеще мисля че ще има. Винаги е било така - не само с компютрите. Може би даже отначало не с Retina Дисплей, после с Retina... Даже виждам и 19" лаптоп Apple в бъдеще...

И то по простата причина, че в някаква посока ще трябва да се движат - имам впредвид не само Apple.

Т.е. още по-тънки лаптоп-ове - но докога? Или още "по-Retina" Дисплей - но докога - колко може повече пиксела да разпознае комфортно окото? Или ергономия на клавишите?

За да диференцират нещо, което, грубо казано, може да се "забележи", ще трябва да се движат в някаква посока и по отношение на физическите размери на устройствата. Надолу за компютри вече няма накъде - освен, разбира се, устройство за китката на ръката, подобно на (или на) мястото на ръчния часовник.

Така че, тръгне ли една Фирма нагоре, всички ще я последват в "преследване".

Аз много се надявам Apple час по-скоро да се "върнат" към Mac Pro (обещаха за догодина) и отново да го развиват нагоре - необходимост от такава Машина определено има, и с успехите на Apple днес могат да се надяват и на по-голям дял от пазара за Workstations в бъдеще.

Wizi

Ако почнеш по-ясно да виждаш 19" лаптоп от Епъл да ми кажеш овреме да разпродавам каквото имам събрано на фирмата и да приключвам връщайки се от където започнах: Хакинтош. Поне да знам, че съм взел единственото хубаво, а именно Mac OS X.

Според мен повече от 200ppi е напълно излишно и ще харчи само ресурс за да бъде хранено като хората. Че то някои може и игра да иска да си пусне и тогава нещата стават различни :)

За мен iMac бръкна особено много и дълбоко в здравето на Mac Pro. Сега с този Thunderbolt, който можеш да закачаш специални видео ускорители и ужасно бърз външен сторидж виждам как поне 2/3ти от реалните потребители на Mac Pro го задраскват от списъка с желания и минават на нещо в пъти по-евтино, но пак толкова ефективно. Според мен го държат единствено от сантименталност.......
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

bluesky

Добре казано.

Действително, с (развитието на) технологиите физическите размери колапсираха тотално (в сравнение с миналото десетилетие).

Оттук нататък ще имаме игра на "котка с мишка" - както при маркетинга с праха за пране, където домакинята взема решението за покупката - "купи този, получаваш повече в по-голяма кутия", или пък "неее, купи този, заема по-малко място в килера (в банята), освен това е "концентриран" и се разрежда...

brad pit

За 19" MacBook Pro едва ли но 17" си е ОК. Имам такъв от последните, а преди това и от по-старите модели, както и 15".
Разликата в големината на дисплея, обаче е осезателна при работа, докато това не се усеща така силно нито като, тегло нито като размер.
MacBook Pro17"/Dimensions: 0.98 x 15.47 x 10.51, Avg. Weight:6.6 lbs (2.99 kg)/ 
MacBook Pro15" /Dimensions: 0.95 x 14.35 x 9.82, Avg. Weight:5.6 lbs (2.54 kg)/
* имайки предвид че Retina 17" ще се "втали" още както стана и с 15"

foctobar

Ако като размер и тегло казваш, че няма особена разлика дали е 17", и ако не го превозваш с автомобил, ами го разнасяш на ръка/гръб по цял ден — поздравления за формата ти!  :D

brad pit

Цитат на: foctobar - 16-10-2012, 16:41:37
Ако като размер и тегло казваш, че няма особена разлика дали е 17", и ако не го превозваш с автомобил, ами го разнасяш на ръка/гръб по цял ден — поздравления за формата ти!  :D
Благодря. Наистина машинката се е превърнала във второто ми "Аз", и навсякъде е с мен, при все, че един iPad прашасва в къщи.

bluesky

Който ползва 17"-ов лаптоп - далеч по-комфортен Дислей (при равни други характеристики), връщане назад няма - това е Истината.

foctobar

Е, по-голям екран си е по-голям екран.  ;D
За себе си в един момент обаче установих — за разнасяне колкото по-леко, толкова по-добре. :)

brad pit

При разлика от около 450 гр.? ::)

foctobar

И аз се учудих каква разлика се усеща от 400-500 грама повече или по-малко в раницата. ;)

vla

23 октомври!



Както обикновено в последните няколко години, слуховете около събитието, по време на което ще бъде представена по-малката версия на iPad, се оказаха точни. То ще се състои на 23-ти октомври в 20.00 българско време. Очакваме устройството да има дисплей с диагонал от 7.85 инча и по-слаб хардуер от новия iPad. Дисплеят вероятно ще носи Retina брандинга, а корпусът ще бъде изключително тънък. С iPad mini Apple се стреми да конкурира таблети като Google Nexus 7 (нашето ревю - тук) и Amazon Kindle Fire HD. Очаква се моделът с 16 GB памет да струва около 250 долара. Из мрежата се носят слухове, че Тим Кук ще анонсира и няколко нови Mac-а, включително ново поколение iMac с по-тънък корпус и още по-малък Mac Mini.
MacBook Air 2011 MAC OS X 10.10 ( BootCamp Windows 8.1 ) 

vla

MacBook Pro 13 Retina Display най-тънък  :laugh:

MacBook Air 2011 MAC OS X 10.10 ( BootCamp Windows 8.1 ) 

Wizi

Страхотни идиоти.  ;D

Да направиш почти еднакви два свои продукта, които бяха толкова добре разграничени. Сега явно само по цена ще преценяваме дали сме за Pro или Air.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

pravdo

Визи, ти отпред видя ли ги как изглеждат?
"идиоти" е трудно приложима дума към компания като Епъл.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Wizi

Не съм го видял как изглежда отпред, но съм убеден как ще изглежда - няма да е скосен като Air, а ще спази формата на 15"-я си брат.

Просто не мисля, че трябва винаги да се кланяме пред фирмата, която обичаме и сляпо да отричаме глупостите, които от време на време правят.  :)  Идиотските им решения са нищо повече или по-малко от идиотски решения. Съжалявам, ако сляп фен се е почувствал засегнат - прилагам своите искрени извинения!


Апропо Визи би ми бил никът, ако Майкрософт имаха Ворд и ние излизахме на разходки в парка всеки викенд. ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD