Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

08-05-2024, 08:01:55

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 423
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 375
Total: 376

375 гости, 1 потребител
smile_g

За няколко долара повече или Apple Store Bulgaria

Започната от sclera_bg, 11-09-2008, 12:51:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

sclera_bg

Изгледах Apple Special Event - September 2008 и право да си кажа много се поблазних от един iPod Touch - най малкия и евтин, (защото всъщност си го представям като идеалното устройство да се ровя в мрежата, докато съм леглото  :wink: ), пък и цената в US е повече от добра - $229.

Направих справка в италианския сайт на Apple; дори и децата знаят че според чичо Стиви един долар е едно евро. Добре, викам си. я да видим как го дават у нас?



Ми ето как го дават.
Дори не е последния модел, но пък за сметка на това много ми е драго да видя тия космически цени за балъка-купувач в България.

Знам че това е многократно дъвкана тема, ама не се сдържах пак да я подхвана.  8)

MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3

avioli

Е цената се напомпва от това, че нашите са написали ясно "Безплатна доставка" и са си поиграли да опишат спецификациите в същия екран... Този труд струва и той пари все пак... и то не малко ;)
Аз посмъртно не бих си купил от БГ Apple техника... поне не и от магЪзин (било то по нета или лично). Ще си купя от тук или подобните форуми или от USA... а сега като се замисля може и от Италия :)
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

space ace

и са се престарали със shift-a в "Touch"
macbook

avioli

space ace... тиииии, тииии, добър си - набито око... сигурно и това е коствало неимоверно усилие за да се "набере" - все пак са два клавиша, не един...
:P
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

nubizus

Apple.de
Цени с ддс. Не знам колко им е тяхното. Май 19%.
http://store.apple.com/de/browse/home/shop_mac/family/macbook_pro?mco=MTE2NjM

4874 лв

Истиле цена с ддс

http://istyle.bg/macbookpro.html

5396 лв.

Разлика: 522 лв.

Определено ме кара да се замисля.
За емиграция.

Ще се окаже че в бг се изкарват трудно и все по-малко пари за смета на това всичко ни е по-скъпо.

traian_james

ами .... то е така, колко месеца трьбва да спестяваш и да храниш семейство за да си вземеш що-годе добро PC, да не говорим за Mac.
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

ggzy

А я вижте цените в Швейцария, разликата м/у новия тъч там и стария тук - 200 лв.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

altunian

Но в Швейцария ДДС е значително по-нисък - 7,6%

kik

Добре е да се има предвид, че цената на iPod touch 1st gen беше по-висока (доколкото си спомням, 299 usd / 299 euro).
iPhone 4 16GB, iMac 20" 2.66 GHz, iPad 64GB WiFi + 3G

fpyyh

mozhe i da beshe, no v momenta se prodava po $209 stariya touch i $229 noviya.

ps. suzhalyavam za latinitsata, na linux sum

sclera_bg

Цитат на: "nubizus".....
Ще се окаже че в бг се изкарват трудно и все по-малко пари за смета на това всичко ни е по-скъпо.

Абсолютно верно, само дето общото впечатление е че на никой не му пука от това.

MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3

enemy

Защо имам чувството, че говориш за 2 различни iPod-a???
Извадката от БГ сайта е за старите iPod-i.

Mar7in

В интерес на истината и аз недоволствам от повишените цени тук, но доколкото виждам, за нещо, което струва в Америка 500$, в Европа е 500?, като му се сложи и 20% данък излиза доста повече, но какво да се прави.

kik

Обявените в Европа цени включват ДДС, докато тези в САЩ не. За фирми, които могат да използват данъчен кредит и успеят да си издействат някаква отстъпка от продавача (например 8-10%), разликата става незначителна, съответно купуването от САЩ неоправдано.
iPhone 4 16GB, iMac 20" 2.66 GHz, iPad 64GB WiFi + 3G