Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

08-05-2024, 15:28:57

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 423
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 333
Total: 334

333 гости, 1 потребител
forka2k

колко градуса сте вдигали най-много на бук?

Започната от HQ, 06-09-2008, 18:46:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

HQ


traian_james

Oh, my god, какво правиш на букчето ти?
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

cMm


lewboomeer

Нейтив амплитудата на моя буук е 55-70* като го натоваря стига 90*

Въпреки това не се е рестартирал. забивал  или спирал да работи...

HQ

То ако забие,значи работата е сериозна.По принцип са изчислени да издържат на големи температури,но след време мисля че ще трябва да го отварям и да го модифицирам.
Още преди да си взема моя,знаех,че всичките са много горещи,гледах клипове в tube,където някакъв си го отваря и вижда как пастата на процесора се е втвърдила и почерняла и е сложено някакво супер голямо количество от нея,което допълнително спира охлацдането.Трябва да се нанесе супер тънък слой паста точно върху ядрото,без нищо да излезе навън,защото е топлопроводимо.Освен това тъй като ги правят в китай,пастите също са китайски и се втвърдяват.
Трябва и моя да го отворя,ама още нямам кураж.Като го направя ще постна снимки.

k0k0

Цитат на: "HQ"То ако забие,значи работата е сериозна.По принцип са изчислени да издържат на големи температури,но след време мисля че ще трябва да го отварям и да го модифицирам.
Още преди да си взема моя,знаех,че всичките са много горещи,гледах клипове в tube,където някакъв си го отваря и вижда как пастата на процесора се е втвърдила и почерняла и е сложено някакво супер голямо количество от нея,което допълнително спира охлацдането.Трябва да се нанесе супер тънък слой паста точно върху ядрото,без нищо да излезе навън,защото е топлопроводимо.Освен това тъй като ги правят в китай,пастите също са китайски и се втвърдяват.
Трябва и моя да го отворя,ама още нямам кураж.Като го направя ще постна снимки.
Това не говори добре за Apple...
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

dnachev

е че аз не се плаша от 80 градуса. Ама ги постига само ако двете ядра са на 100%. Това е рекорда ми, повече от толкова не е дигал.

Принципно е притеснителна температура, ама не ми се занимава да го разглабям, че да оправям бакиите на ония.

eek

Не остана ли нищо друго, с което да се хвалите? :)

k0k0

Цитат на: "lewboomeer"Нейтив амплитудата на моя буук е 55-70* като го натоваря стига 90*

Въпреки това не се е рестартирал. забивал  или спирал да работи...
пич земи го охлаждай с нещо скоро или късно ще му  се стопи нещо...
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

atirage

iBook G3 Clamshell SE XGA
iMac G3 350 swaped 500 16Mb FlashCard16Gb
iMac G3 350 clocked 400 ATX LCD
iMac G4 20" 32GB SSD iSight Apple Pro Speakers
eMac G4
PowerBook G3 500 B&W
PowerBook G4 Ti 1Ghz 120GB OWC SSD
PowerMac G5 Quad
MacBook Late2006 Mavericks
MBP 2009
iMac 2012 2.7GHz 250G SSD

avioli

Силициевите чипове могат да работят нормално при температури до 120 градуса целзий, така че не се притеснявай ако се затопли дори и до 80 градуса - притеснявай се за пластмасите около него ;)

Едит: 90 исках да кажа
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно