Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 01:31:35

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 445
Total: 445

445 гости, 0 потребители

Стив Джобс

Започната от e388, 14-08-2008, 20:42:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Desislava

Невероятно вдъхновяваща реч, много ми хареса.

За пръв път я видях миналата седмица в сряда. Една колежка ми я показа, за да се почувствам по-добре за нещата, които ми се случват.

Наистина ми помогна да приема някои неща и да не се отчайвам, защото нещта които ти се случват са част от това което те прави човека, който искаш да бъдеш. Някой път лошите неща са за добро в смисъла на голямата картина, която представлява живота. В моя случай професионалният ми живот.

Мисля, че този линк е от тези, които трябва да се пазят на видно място за да може всички да го видят.

HQ

Цитат на: "EmperoR"... Стив Джобс е променил света ...
Но нека си говорим в цифри - кой е променил повече света:Линус Торвалдс или Гейтс + Джобс взети заедно?

koki4a

Ама вие серизно ли?

Кой бил променил света.... ?! Ти имаш ли идея те в колко готин момент са живяли? Айде разгледай колко от ВЕЛИКИТЕ изобретения на APPLE в момента са техни? Всичко се купува. Що сега не се създаде компания дето да промени нещата? Акулите са твърде големи и достатъчно много!

И моля прочетете коя OS кога и как се появява. OS X какво е бре?
Тук колко са чували за GNU и какво всъщност прави Linus Torvalds за UNIX ... ?

Ей хора я вземете пооставете форумите малко и са фанете да прочете за различните операционни ситеми и така натък.... туй акъла не расте от самосебе си.

Най ме дразни, когато хора не-компетенти в дадена сфера да коментират като разбирачи. Аз съм копютърджия... (Hardcore) и се гордея с интелекта си. Знам много за компютрите ама не трия носа на всеки и не приказвам. Освен това не давам акъл на комшията как да си оправи колата щот идея нямам как точно става. Ай сиктир!

Честно момчета (момичетата да не се засягат) понякога ме удивлявате... няма абсолютни величини в живота. Всичко е избор... и винаги ... АМАМ ВИНАГИ вашето гардже ше най-доброто... щот иначе няма да го гледате.

Аз лично изпадам в ужас като стане въпрос за личността на Стив Джобс. Много е харизматичен пича ама адски досаден става. Гледайте няколко Keynot'а подред ... все едно и също приказва. Разбира ги нещата. НО аз са кефя на продуктите на компанията, която в момента той управлява (създал и т.н.) а не на личността му.

Хората са събрали велики екипи и правят велики неща. Невероятните неща се измислят трудно а се осъществяват адски трудно с много работа, пот и много човешки ресурс.

Не ми се иска Apple да фалира като джобс си замине!


НИЩО ПРОТИВ РЕЧТА НА ЧОВЕКА! Интелекта му е доказан. А такива хора имат склонноста да поумняват още повече като ги сполетят мисли за смърт.

Друго ме издразни та постнах.

Лека и спокойна... всички ше умрем.... някой по-умни от други! :)

HQ

Не ми се карай,пускам свои мнения като за раздел "общи приказки".
Иначе Джобс си остава в моята класация с номер 2,защото все пак друго си е да напишеш код за милиони и вместо да започнеш да си го пласираш съвсем успешно и доходно,ти го пускаш безплатно и го разпространяваш свободно.

cMm

HQ , замисли се пък ако Джобс и Уозниак небяха създали Първият персонален компютър дали изобщо щеше да има Линукс :)

hackera777

Цитат на: "koki4a"
Аз лично изпадам в ужас като стане въпрос за личността на Стив Джобс. Много е харизматичен пича ама адски досаден става. Гледайте няколко Keynot'а подред ... все едно и също приказва. Разбира ги нещата.

На мен пък ми харесват keynote-ите. Повечето съм ги гледал по поне 5 пъти
Mac Mini 2009
2GHz Intel Core 2 Duo
1GB DDR3 Ram
120GB HDD
Цък

koki4a

Разбрал си ме погрешно.

Добри са презентациите няма спор, идеята е че си има подход човека и ако си малко по-внимателен ще хванеш всички думички дето ползва за продуктите.

Awesome, Blow us away, Unbelievable, .... and again and again ...

И казах защо не харесвам идеята за Човекът компания! :)

avioli

Линукс щеше да има така или иначе, дори и да не бяха излезли ОС-овете като Windows и Macintosh, защото тя се базира на unix. Като цяло е създадена, за да има свободена за ползване, отворена за надстройки от всеки, операционна система, която е повлияна от unix.
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

juliany

Стив Джобс е пример за адски добър предприемач, нещо като Томас Едисон на своето време.
Едно от определенията за предприемач е: човек , който комбинира по уникален начин вече съществуващи или нови материали, технологии, мениджмънт, организация на производство и т.н.  за да получи уникален продукт.
Например iPhone.
Същите технологии можеше да закупят и примерно от Sony за да конкурират iPhone, но по една или друга причина не са го направили.

Предпримачи променили радикално света: Томас Едисон, Хенри Форд, Фердинанд  Порше ... Стив Джобс :)
 MBP 15' (mid. 2009) 2.8 GHz, 500 GB, RAM 4GB

HQ

Цитат на: "cMm"HQ , замисли се пък ако Джобс и Уозниак небяха създали Първият персонален компютър дали изобщо щеше да има Линукс :)
:lol:  :lol:  :lol:  :lol:

...щяхме да цъкаме първия StarCraft на Xerox Alto 4th release ....

avioli

HQ, само ако им се бяха навили на идеята за графичен интерфейс... то нали за това Джобс и компания се вредили - щото Ксерокс била пълна с консерванти!
Но наистина... щеше да са монопола в днешно време ако бяха се навили да инвестират в мишка и графичен интерфейс.
баси балъците
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

nubizus

Коко остай децата, те са фенове на лъскавкото.
Общо взето Джобс изключително добре познава психиката на "обикновения" човек и тва му е бизнеса вече, едно време маркетинга му беше про ориентиран, сеа сичко е чалгаризация.
Никой не подставя под съмнение неговите постижения.
Мисълта ми е че хората до толкова изтъпяват, че мое им дадеш бомба в обвивка от сладолед, ако знаеш как не само ще го вземат а и ше докарат още 300 тикви на опашката.

А за какво аз лично мисля, че ше мина на линукс.
Не шото ми е кеф. Просто човек колкото повече копае в тази област разбира че затворените софтуерни платформи са нож с две остриета.

Това тепърва ще става голям проблем за хората.