Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

08-05-2024, 21:23:47

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 423
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 333
Total: 334

333 гости, 1 потребител
streizar

Стив Джобс

Започната от e388, 14-08-2008, 20:42:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.


EmperoR

И като чета повечето от коментарите на хората, направо ми се доплаква защо живея в държава, където 80 процента от населението са прости хора, които само умеят да плюят. Но не правят нищо велико. Докато Стив Джобс е променил света, а те - тези хора ще си останат да работят в кварталния магазин или да събират боклука.
Ама така е, всеки си избира пътя.

avioli

много правилно казано... хората знаят да плюят, после знаят да плюят и най-накрая знаят да... досещате се.
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

traian_james

Ето защо били толкова яки анимациите на pixar. Речта е страхотна.....
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

sauron

Мда, личи си че не е случаен човек :) Ако не си представяше продуктите сигурно продажбите на Apple щяха да са наполовина  :D
MacMini 2009, 2.0 Core2Duo, 4Gb Ram, 320Gb 7.200, 24" LG & 19" BENQ
MacBook 2.2 Core2Duo, 4Gb ram, Leo 10.5.7
iPod Video 5G 30Gb
iPhone 3G 8Gb + turbo sim firmware 2.1

hackera777

А не трябва ли да е Стийв Джобс? Със "й"?
Mac Mini 2009
2GHz Intel Core 2 Duo
1GB DDR3 Ram
120GB HDD
Цък

maculas

Цитат на: "hackera777"А не трябва ли да е Стийв Джобс? Със "й"?

Не! Едно И е!
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

rafaelo

Между другото относно тази реч - която е много добре направена, забелязваме че и написана, може спокойно да се каже, че е една хубава marketing campaign с цел реклама. А и както виждате от клипчето, не на едно място Стив нарежда Майкрософт и т.н. Историята е много хубава, но обикновенно такива речи не се правят с цел "вие сте млади студенти живота е пред вас" а с бизнес цел.

Поне така се върти моето критично мислене.

maculas

Разбира се, че и този елемент го има, компания като Apple не би пропуснала възможността.
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

nubizus

Цитат на: "maculas"Разбира се, че и този елемент го има, компания като Apple не би пропуснала възможността.
Нещо което ме притеснява все повече и повече.
Апъл е Джобс. Джобс го харесвах до преди време, може би щото не бях наясно колко "прекалено хубавите неща" обвързват.
Как виждате вие бъдещето:)))
Аз мисля че след болезнен преход след година две ще съм на линукс.
Не щото е куул, а щото е опън. А в светлината на скорошното демонстративно признаване от Дедо на факта, че Апъл може да повреди/забрани приложение от АйФона дистанционно ми минават разни странни мисли.

rafaelo

Само да поясня, че това което си чел за дистанционното са преувеличени неща. Това което е всъщност истината е че в Itunes ще има един подобен на firewall service който ще следи за вируси, malware, spyware и т.н. защото хората от Епъл забелязват че в момента една огромна част от потребителите на симбиам минават на OSX и имайки предвид огромното потребление, съответно трябва да се увеличи и защитата (security) така че историята за Епъл и следенето на потребителите си е журналистична измислица.

avioli

абе който каквато си иска ОС да си ползва... ако искат и BeOS да си слагат... щом ги устройва и им върши работа. а iPhone си е чиста радост, че Apple дадоха да се качват чужди програми... сякаш старите ви телефони сте можели да ги правите на каквото си искате! не... само новите с малко приложенийца допълнително ви даваха тази възможност, а смартфоните изискват още по-затегнати нива на сигурност, защото човек е много по-тясно обвъзан със смартфона си отколкото с компютъра си. даже може да го изгуби на някое заведение докато компа не е чак толкова лесно.
спекулации всякакви. всеки си решава за себе си.
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

eek

Цитат на: "nubizus"...
Как виждате вие бъдещето:)))
Аз мисля че след болезнен преход след година две ще съм на линукс.
...

Аз мисля, че след нервна криза и 2 години в психодиспансер, :) накрая ще отида да живея в Родопите да паса кози (козе?) :)

Единствената технология, която ше използвам, се нарича тояга. Само се надявам Родопите още да съществуват. :)

avioli

козИ шефе... не се чуди.
родопите ще ги има и след 1 година и след 100 години.
а влезеш ли в психодиспансер няма да излезеш и ще си живееш в измисления родопски свят. ;)
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

traian_james

Да но нас може да ни няма. Както каза Стив Джобс "Death is the destination we all share", т.е. казано по просто -> "Всички ще умрем"  :lol:
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.