Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 02:29:07

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 420
Total: 420

420 гости, 0 потребители

заслужава ли си?

Започната от galant, 13-08-2008, 10:50:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

galant

Здравейте,имам нужда от съвет на специалист.Гложди ме(даже съм пуснал обява за продажба)дали си заслужава да си продам аир-а + супер драйв и да взема макбук-про.Дефакто съм обикновен  подребител,интернет,филми,елементарни неща(засега).Един познат ме убеждаваше че аир-а щял да"дефектяса",бил недоизмислен,загрявал много и прочие,което слагам под съмнение тъй като всички знаят че APPLE не пускат току-така нетествани и недоизмислени модели(поне така съм чувал).Използвам го повечето в домашни условия.Единственото което ме притеснява е това греене,наистина се затопля сериозно,на Istat ми е показвал до към 70 и малко отгоре градуса като гледам филм,но незнам дали е нормално,та  идеята е дали си заслужава въпросната"врътка"
Iphone 4S 32GB,Macbook Pro Core-i5,macbook air 13"1.86ghz

avioli

Според мен "врътката" ще ти осигури по-голям екран, повече тежест и повече мощ, но ще те лиши от лекотата и по-голямата мобилност (някой би поспорил за това). Може да използваш софтуер за управление на вентилаторите и да го настроиш да ги пуска при по-ниски стойности. Провери също така дали имаш най-новия фърмуеър. А колкото до Pro-то - и то грее... може би не чак толкова, но и той грее. Перпоръчвам ти да си намериш някой приятел с MacBook Pro и да го тестваш за 1-2 часа. Ако някой съфорумец му се намира толкова свободно време, може да се видите... знам ли. Само идеии нахвърлям.
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

Wizi

Еър-а има ли въобще вентилатор?  :roll: Останах с впечатлението, че няма, но не притежавам такъв и е възможно да греша.

Про серията според мен им предимство само в 2 насоки:
- по-големи дисплеи
- истинска видео карта

Ако работата ти не е претенциозна към тези две, аз лично без спестил няколко стотин долара и бих минал без Про.

Мен ако питаш най-добре изчакай сега идния месец да видим какъв нов МакБук ще ни предложи чичко Стив, че туко виж ни изненадал с нещо суперско, което да увеличи мераците за нормален Бук. Говори се, че щял да бъде по-тънък и алуминиев, нооо докато не го обяви лично на сцената не бих спекулирал.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

galant

Благодаря за препоръките,така и ще направя,ще изчакам пък да видим.Поздрави
Iphone 4S 32GB,Macbook Pro Core-i5,macbook air 13"1.86ghz

SSabev

Ама ти и МакБук и Въздух ли имаш ?  :roll: Ако единия Бук ти е излишен дай го насам  :roll:  :wink:

nubizus

Който си взима Про обикновено не му пука за тва кво ще извади Дедо от торбата. Взимаш про за да бачкаш на него, протата са мощни и надеждни, клавиатурите им не избледняват с времето, алуминия си е алуминии и т.н.
Ако ползваш само за нет и филми си стой с еъра, за мен лично еъра е безсмислена гъзария за журналисти и шефчета. Но да не забравяме че аз работя с тея машинки, помпам ги на макс, влача ги насам натам и други раоти (гейминг, аудио експерименти).
За мен най удачната машина правена от Апъл е МакБука.
Има баланс между цена и перформънс, но все пак е ентри левъл.
Не знам защо ни отнеха кефа от 12 инчовия пауърбуук, по това време нямаше конкуренция, иск ами се да има 13 инча про, вадиш го от джоба на раницата, слагаш го на 30ката и си пилот:)))))