Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

08-05-2024, 23:24:48

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 537
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 453
Total: 454

453 гости, 1 потребител
BuSteR

лично мнение

Започната от galant, 12-08-2008, 12:27:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

galant

Здравейте,искам да споделя някой мои виждания за идеята на форума а именно да помага ме ли на "новобранците"или да се Е****ме с тях.Става въпрос за задаваните въпроси от начинаещи,които според знаещите са много тъпи и глупави.Съгласен съм с Вас че понякога се задават въпроси които могат да бъдат намерени отговорите в google,по-принцип даже могат да се намерят отговори на всички въпроси,което ще обезмисли функцията на този форум-а именно да се помага на хората които имат проблем или въпрос и да се обменя опит.Не виждам тема във форума на която няма да се намери отговор в търсачката,но смятам че удобството да го прочетеш на матерен Български е голямо,затова и го има този прекрасен форум.За съжеление забелязвам в по-голямата част от питанията да се споменава-погледни 1-во в google,после питай.Виждам че някой даже са си подготвили карикатурки и подигравателни подхвърления от рода на"ЖЕСТОК СИ" и т.н. с което може би искат да се покажат колко са забавни и безкрайно остроумни.Има много,много членове които забелязвам че без всякакви подигравки подхвърления отговарят на задаваните"глупави"въпроси-ЧЕСТ И ПОЧИТАНИЯ към тези хора,възпитани да уважават околните,от друга страна се срещат хора които са със самочувствието че са едва ли не най-знащите и можещите и им е под достойнството да ти помогнат,но им е много ГОТ да те подиграят.Тези хора смятам че колкото и да са знаещи,остават ниско долу,понеже ОС се учи и на 10годишна възраст,и на 50годишна възраст,но етикеция,уважение и като цяло добро възпитание се учи единствено в ранните години,които за съжаление същите тези хора са пропуснали.Членувам и в други форуми в които имам познания по темите които се разискват и повярвайте ми и там има въпроси които са с безкрайно лесен отговор(както тука ги наричат-ТЪПИ),но винаги помагам с каквото мога без да се правя на оригинален и да засягам незнаещите.ИЗВИНЯВАМ СЕ за задаваните въпроси от мен,но никой не съм накарал на сила да ми отговаря.Поздрави на всички хора които са ми отговаряли без подигравки(все пак съм от седмица и малко мак потрбител) и обещание че ще ползвам търсачки и ще се старая да не ВИ обезпокоявам с глупавите си въпроси
Iphone 4S 32GB,Macbook Pro Core-i5,macbook air 13"1.86ghz

Wizi

Ето ме - онзи с репликата "ЖЕСТОК СИ" и карикатурката. Блъскам из форумите в интернет от 2001ва насам, модерирам от години изцяло един огромен форум, но очевидно все още не съм се научил да се държа подобаващо във всички теми, въпреки усилията ми. Признавам. Виноват. Съжалявам за което! Не съм се отнесъл съзнателно по този начин, но и не съм си го и представил толкова драматично, колкото ти ми се струва че го представяш в момента.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

juliany

Подкрепям  написаното от galant.

Философия на Епъл е да  отговаря на нагласите на потребителите си, а именно естетика, простота, иновативност и удобство при работа.
Факт е, че благодарение прилагането на тази философия на практика, компанията успява да се конкурира с многократно по-мощни проекти.

Но, да се върна на темата. Всички знаем как се дразнят експертите или "експертите", когато коментираме с тях нещо на пръв поглед елементарно едва ли не възмутени от факта, че поставяме тяхната компетентност под въпрос.
Причини за това много, като тръгнем от османското "присъствие" и свършим със сегашното управление. Едва ли е по силите на форума да се пребори с тези причини, но поне може да направим опит да бъдем по-толерантни със себеподобните си, съмишленици в това да бъдем Епъл потребители.

РЕСПЕКТ и от мен към хората които могат да изслушат всеки и да помогнат според разбиранията и капацитета си - ясно, разбираемо и с думи прости ...
 MBP 15' (mid. 2009) 2.8 GHz, 500 GB, RAM 4GB

galant

Цитат на: "Wizi"Ето ме - онзи с репликата "ЖЕСТОК СИ" и карикатурката. Блъскам из форумите в интернет от 2001ва насам, модерирам от години изцяло един огромен форум, но очевидно все още не съм се научил да се държа подобаващо във всички теми, въпреки усилията ми. Признавам. Виноват. Съжалявам за което! Не съм се отнесъл съзнателно по този начин, но и не съм си го и представил толкова драматично, колкото ти ми се струва че го представяш в момента.

не го представям драматично,а просто коментирам че не е прилично в един такъв форум,който събира принципно интелигентни,умни,знаещи и най-вече отличаващи се от останалата"маса хора" да се гледа така пренебрежително към новите които искат да се пробщят към все още мацинството потрбители на мак.поздрави на всички PEACE
Iphone 4S 32GB,Macbook Pro Core-i5,macbook air 13"1.86ghz

hackera777

Аз също подкрепям galant, но смятам, че шегите не трябва да се тълкуват като обиди.

От друга страна смятам, че хората използващи изрази като "ЖЕСТОК СИ" и др. (Извинявай Wizi) могат за същото време за което ще намишат остроумията си да напишат един пълноценен отговор.

Сега за хората които пишат "използвай търсачката" съм напълно против. Като знаят, че има нещо по въпроса поне един линк да оставят или да замълчат завинаги.
Mac Mini 2009
2GHz Intel Core 2 Duo
1GB DDR3 Ram
120GB HDD
Цък

rafaelo

Цитат на: "juliany"Философия на Епъл е да  отговаря на нагласите на потребителите си, а именно естетика, простота, иновативност и удобство при работа...

Ние нито сме част от екипа на Епъл нито сме някакви Съпорт за потребителите. Правим всичко това за лично удоволствие и разбира се не по принуда!!!

И все пак признавам някои въпроси са изключително глупави и изискват проста логика за да се разберат или разрешат. Да не говорим че сме имали въпроси от рода на "Вие кефите ли се на тоя парфюм", но това е друга тема...

vaskog

Добре де, аз съм един от най-често употребявашите израза "Като написах в гугъл ... видях, че първият или вторият резултат е ....".
Мен ме учудва това, че много хора могат да формулират въпроса си достатъчно конкретно, че най-голямата търсачка в света да им отговори с първите няколко резултата, и въпреки това, задават тези въпроси на място, където ще трябва да чакат много дълго време за отговор. Като мързелив и нетърпелив човек наистина не мога да ви разбера! Да чакате за отговор часове или дни, а да не ползвате световното богатство!!!!
Не ви разбирам, бе хора!!!???
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

eek

Тук има един проблем :)

Тези, които galant нарича "знаещи", обикновено са отделили доста време от живота си (често + нерви), за да достигнат нивото си на компетентност.

А защо въпросите на "новобранците" са "тъпи"?

Защото доста от тях показват, че нямат желание сами да намерят отговор на въпросите си, защото е по-лесно някой, който вече си е изгубил времето, да ти каже отговора. Наготово. Безплатно.

Отговорите на най-тъпите и елементарни въпроси също изискват време. Хората, които пишат тук, доброволно са решили да отделят от собственото си свободно време. А тези, които задават въпроси, на които отговорът им е в гугъл, или които са били отговорени 1000 пъти преди това, просто злоупотребяват с добрата воля на останалите -- защото показват липса на желание да положат усилия.

Хората, които наистина искат да научат нещо, намират начин да го направят сами (говоря за основните неща). :)

В Интернет, никой не е длъжен никому. Сиренето е с пари. Безплатният обяд е с ваучери. :)

C'est la vie :)

SSabev

Цитат на: "rafaelo"
Цитат на: "juliany"Философия на Епъл е да  отговаря на нагласите на потребителите си, а именно естетика, простота, иновативност и удобство при работа...

Ние нито сме част от екипа на Епъл нито сме някакви Съпорт за потребителите. Правим всичко това за лично удоволствие и разбира се не по принуда!!!

И все пак признавам някои въпроси са изключително глупави и изискват проста логика за да се разберат или разрешат. Да не говорим че сме имали въпроси от рода на "Вие кефите ли се на тоя парфюм", но това е друга тема...

lovemygf, нали ? :wink: Той имаше и някаква тема откъде да купи някакъв си парфюм  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
П.С. Сори за офтопика ..  :oops:

galant

o.k.1-во,не искам да влизам в спорове,както казах БЛАГОДАРЯ на всички които помагат в този форум,които са отделили време и нерви да станат компетентни,2-ро точно това споменах че никой не е задължен да отговаря,който неиска да отделя време не пише,3-то споменах за идеята на форума и за гугъл,4-то"В Интернет, никой не е длъжен никому. Сиренето е с пари. Безплатният обяд е с ваучери",както споменах никой не задължава никой,а по-въпроса за безплатното-едвли всичко което знае колегата "еек" и използва е:  а) стигнал до него сам - б)платено

както казах,просто си изказвам мнението и виждането за идеята на форума,защото за какво да се ползва тоя форум ако изключим помагането,да се фукаме кой какъв МАК си е взимал или тем подобни.Всичко е на добра воля и не всичко е пари колега.Поздрави

п.п. и между другото като говорим за безплатно и платено,доста хора тук са с Iphone(ZiPhone),на колко  от тях Zibri им е поискал пари,като се има в предвид че неговия труд едва ли е да драснеш 2-3 реда,нали така?!
Iphone 4S 32GB,Macbook Pro Core-i5,macbook air 13"1.86ghz

eek

Цитат на: "galant"...
п.п. и между другото като говорим за безплатно и платено,доста хора тук са с Iphone(ZiPhone),на колко  от тях Zibri им е поискал пари,като се има в предвид че неговия труд едва ли е да драснеш 2-3 реда,нали така?!

Май не ме разбра съвсем :)

Някои хора, когато задават въпроси, изглежда чувстват, че някой е задължен да им отговори и разкаже всичко наготово. И ако това не се случи, почват да се оплакват колко са лоши другите. Което според мен е абсурдно :)



И, ако наистина искаш да покажеш, че си благодарен някому и че го цениш, най-добре е да го адресираш лично (вместо колективно и анонимно). :) Край.

galant

О.к. колега,няма проблем,разбирам напълно че е така,но има и добри хора които откликват.Засега напредвам,цял ден чета темите и се старая да огранича максимално питанията.лека вечер и успех на всички :D

П.П. ето и колегите които бяха така добри да ми помагнат без забележки:WIZI,BECKO,MILEMOBILE,ANGELO,MACULAS,gogzy,lloegar,koko,vaskog,XXwolf,също така и MOLDI от когото купих 1-вият си макбук,човека е много коректен


ПОЗДРАВИ
Iphone 4S 32GB,Macbook Pro Core-i5,macbook air 13"1.86ghz

nubizus

Тиийнове - нема работа, скука, я да задам един тъп въпрос....

mr.j

Муаха ха ха ха!

Web_Devil

:lol:  :lol:  :lol:
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!