Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

12-05-2024, 08:41:41

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 581
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 402
Total: 403

402 гости, 1 потребител (1 скрит(и))

При стартиране ми изкарва папка с въпросителна

Започната от KurtiMakarov, 07-11-2009, 17:30:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

KurtiMakarov

При стартиране ми изкарва папка с въпросителна,вместо ябълката.И неиска да стартира оперционната система.Някои може ли да помогне?
МаcBook 13' Snow Leopard 10.6.1

julss

Изключи всички USB, ако има такива. Предполагам че нещо се е шашнал и не знае от къде да стартира. Задръж alt(option) бутона при стариране и виж дали ще покаже харда на OSX. Ако го видиш, дай ентър на него и виж дали ще се включи. Ако пък вземе да тръгне, иди на system preferences >startup disk и маркирай там диска на Снежко. После рестартирай, да видиш дали се е оправил проблема

KurtiMakarov

При задържане на alt(option) се показва само скрола на мишката.Няма USB включено.И не реагира на други бутони.

julss

Какъв скрол? Курсура ли имаш впредвид? Ако е така, има вероятност да се е скапал харда, макар че не ми се вярва...
Направи му един SMC ресет (махни му батерията и зарядното и задръж power бутона за около 5-10 сек.). Ако не стане, може би ще трябва да се опиташ да го преинсталираш.Пусни инсталационния дик и виж дали инсталатора или disk utility ще види харда. Ако имаш данни за спасяване, инсталирай Лео на външен хард, стартирай от него, за да можеш да преровиш другия (ако е читав).

KurtiMakarov

След ресета се държи по същия начин.Сега ще опитам  с Лео.

KurtiMakarov

След инсталация на Лео пак се държи по същия начин.Disk Utility вижда харда.Направо незнам вече!!!!

julss

Ти каза ли на disk utility да форматира диска преди инсталация? Ако ти се намира друг хард 2.5", пробвай с него, за да разбереш дали е от диска. Проблемът е много странен, което ме навежда към мисълта, че харда не е в ред. Пусни disk utility от диска на лео и дай verify disk, да видим какво ще каже...

KurtiMakarov


KurtiMakarov

Може ли от Терминала да се посочи от каде да стартира OS?


julss


KurtiMakarov

Като отвора Disk Utiliti, Enable journaling трябва ли да е активно?

iNtaCt


KurtiMakarov

Но при мен не е активно и немога да го активирам.Някои да се сеща за някоя команда от Terminal?

iNtaCt