Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

08-05-2024, 19:47:39

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 423
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 330
Total: 330

330 гости, 0 потребители

Как да блокирам позвънявания от скрит номер?

Започната от angelvn, 25-06-2015, 12:30:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

angelvn

Здравейте,
Вече трета седмица откакто се пръкна някакъв упорит дразнител - скрил си е номера и ми клипа на телефона по 4-5 пъти дневно в периода от 8 сутринта до 11 вечерта.
Само един единствен път успях да вдигна, но веднага ми затвори. Звъненето е колкото за 1 сигнал - около 1-2 секунди ми се просвирват от мелодията на звънене.

Консултирах се с Мтел, от там ме насочиха да пусна жалба в полицията. Друг вариант бил да си сменя номера срещу таксата от 24лв с ДДС.

След снощната серия от позвънявания от скрития номер, реших днес да ида да подам жалба в полицията или поне да опитам, тъй като ме съмнява да ми обърнат внимание.

Телефонът ми е iPhone 5S, операционната система - последната актуална 8мица.
Изрових половината Google и единствено като варианти открих:
- да ползвам TrapCall - но има засечка - само за US пазара е, така че не става;
- да ползвам Do Not Disturb функцията на телефона - но и това не става, тъй като ми наближава сватбата и ми е нужно да бъда откриван от агенти, декоратори, фотографи и прочее.

Пиша тук с надеждата някой от вас да даде съвет ако се е сблъсквал с нещо подобно.

ПС. Не желая да си jailbrake-вам телефона тъй като съхранявам чувствителна информация на него, но ако се налага...
UI designer and developer

faire

#1
Странно или не, точно вчера ме пита познат за същия проблем. От оператора (вива) му казали да си инсталира някоя програма. И аз като търсих открих само TrapCall, която е платена (месечно).
Do not disturb е най-добрата идея в случая, но с правилните настройки. Нагласи го по следния начин:
Manual - OFF
Scheduled - ON
From и To - сам избираш (фотографите и агентите едва ли ще ти звънят по нощите)
Allow calls from - отново е твой избора, като най-добре ще ти дойдат Favorites или All contacts
Repeated calls - OFF, ако ти е ON и вредителя ти клипне 2 пъти в рамките на 3 минути, вторият път ще ти звънне.
Silence - по твоя преценка

За съжаление няма опция директно в iOS да се блокира Unknown номер. За всички останали предполагам си наясно, но може да стане от Recents - i (бутончето вдясно за повече инфо) - най-долу - Block this caller.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

angelvn

Това го ползвам точно както си го описал от може би няколко години, като съм оставил в периода от 22:00 до 8:00 да могат да ми звънят само контакти от списъка Favorites.

TrapCall за съжаление е налична само за US AppStore-a и не ми дава да си я сваля/закупя.  :(

Днес бях в Първо РПУ Варна. Следователя ми каза, че от близките година-две са им вързали ръцете и не могат вече да правят тел. справки при жалби на граждани. Могат да ми приемат жалбата, но стигайки до районна прокуратура, ще бъде отхвърлена поради липсата на установено престъпление.
Тел. справки могат да се извършват от полицията само след съдебна заповед.
Посъветваха ме да опитам с писмена жалба към оператора, описвайки и становището от служителя в РПУ-то.

Общо взето - извинявай ама ходи си гледай работата.

Утре отивам в един от по-известните Мтел офиси в града да видя какво може да се измисли.
Междувременно ще активирам Do not disturb функцията 24/7. Но все още не мисля, че това е правилното решение.
:-\
UI designer and developer

faire

Еми сложи го на All contacts и repeated calls включено и записвай номерата на всички, с които поддържаш връзка.
Тъпо е това с полицията, но и така очаквах. След като няма престъпление, не им се занимава и те отсвирват.
Тъпо е и това, че тая функция въобще е налична за всички. Само криминални варианти ми се въртят в главата, като си мисля за нея. Едно време поне се правеше с код и не всеки го знаеше, после мисля го забраниха, а след това въведоха и някаква такса за активация. Е, сега е налична за всеки през настройките на устройството и как няма да има толкова телефонни измами и такива неприятни ситуации..
В тъпа държава живеем.


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

bboyg

Не в тъпа. В най-тъпата...
Да ме извиняат патриотите, ако са останали такива в тая държава лайно.

Пиф


angelvn

Да, нека не разводняваме/политизираме темата. :)
Ще рапортувам след като се върна от Мтел офиса дали има някакъв напредък.
Тъй като скоро ще започнат да ме офертират за преподписване на цифрова и интернет...очаквам да ми влязат поне малко в положението.
UI designer and developer

Adamov

Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

angelvn

@Адамов - оказа се прав.
Вярно че не очаквах ама, нали надеждата българска бавно умира...дори след глупостта.
Та, спасението било да си блокирам входящите повиквания или да си взема нов номер срещу съответната такса.
UI designer and developer

bboyg


Adamov

Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

faire

Цитат на: angelvn - 26-06-2015, 16:20:18
Та, спасението било да си блокирам входящите повиквания или да си взема нов номер срещу съответната такса.
Те страхотни решения са ти предложили!
В главата ми се въртят конспирации. Дали пък мтел не те притесняват с цел именно да си смениш номера? Ако някой много (ама много) иска твоя, плаща си в мтел услугата "насилствено изземване на номер" достъпна за специални клиенти и воала!
Сори за офтопика, много странно ми се вижда на кой ще му се занимава да ти клипва постоянно всеки ден. Някой твой познат/"приятел" явно нещо ти завижда и го е яд... Да не е свързано със сватбата по някакъв начин :)
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Adamov

Не съм съгласен. Не търси винаги конспирации. Ако в един момент телефона е бил собственост на друг, тоя дето му цъка може да си мисли, че цъка на съвсем различен човек :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

shaman

Цитат на: Adamov - 26-06-2015, 23:40:25
Ако в един момент телефона е бил собственост на друг, тоя дето му цъка може да си мисли, че цъка на съвсем различен човек :)

Да де, ама трябва да си пълен идиот да цъкаш от скрит номер ;)

Adamov

Ми... не е като да няма пълни идиоти.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd