Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

21-05-2024, 14:46:15

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 568
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 310
Total: 311

310 гости, 1 потребител
smile_g

Audio Multimedia за Mac и Hac

Започната от bluesky, 30-01-2012, 00:35:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bluesky

Добър вечер на Всички!

Един "отворен" въпрос към всички любители на Ябълката - hardware или software.

Относно Мултимедия Аудио Колонки за Нашите любими Mac и Hac...

Навремето имах Yamaha Аудио Колонки - цвят "компютърно масло", с изключително добри технически характеристики (за времето си), вързани към тогава основната Ми Mac Графична Станция Power Mac 8100/80 (ако знаех как, бих Ви изпратил и снимка на Yamaha Аудио Тон-Колонки-те). По късно Mac-а бе Upgrade-нат до Power Mac 8100/80 - Power Mac G3 500 KHz и Yamaha Аудио Колонки-те служиха още дълги години...

Сега имам идея за нови Мултимедия Аудио Колонки, вече за новата Aluminium Дизайн Версия на Apple.

Бих си вземал пак Yamaha. За съжаление от 2003 г. Yamaha приключи с продуктовата Си линия за Мултимедия (не предлагат нито Аудио Тон Колонки, нито SubBooter-и).

Предлагам на Вашето внимание няколко евентуални Brand-а, между които би могло да се избере днес...:
Bose, Bang & Olufsen, Harman & Kardon...

Нека всеки който има желание, да даде Своето мнение по темата... А защо не и мнението на колеги, които са, така да се каже, професионалисти в бранша: Аудио специалисти и прочие ентусиасти...

Идея Пример: Bose предлагат няколко неща, не открих обаче нито една техническа характеристика. На какво ли се дължи това - "нов" маркетинг или има какво да крият?

Разгледайте и други "предложения" на други Brand имена, например Bang & Olufsen, Harman & Kardon...

Чакам Вашите мнения, ако темата Ви е интересна.

bluesky

P.S. Бих подкрепил текста със снимки, ако знаех как да ги публикувам.



bluesky


bluesky


bluesky

Може би бихте предпочели това за Мултимедиа Аудио към Мас и Хак:


angelvn

#6
Аз ползвам Logitech Z-5500. Едновременно са закачени към MacBook Pro, Sony PS3 Slim и към Airport Express-a (всичко е с оптичен кабел и се превключва с помощта на 1 разделител с 1 вход и 4 изхода).
Ето и малко снимки:

Цялата система


Гърба на woofera


Гърба на комадния юнит


Стойките на колоните се завъртат, така че да могат лесно да се закрепят за стената:

как изглеждат закрепени до ТВ на стената

Мисля, че вече не се произвеждат, но все още се продават.
Не съм професионалист или чак такъв аудиофил, но съм повече от доволен от звука (като качество и сила), който излиза от тези колони.
UI designer and developer

bluesky

Hi, angelovarna!

Модела Ти (Logitech Z-5500) e Super!
Вече не ги произвеждат действително.
Fen-овете по Форумите непрекъснато се "тръшкат" кой модел е по-добър - Logitech Z-5500 (по-старият) или Logitech Z-906 (по-новият).
Субективно спорят, че Z-5500 е по-мощният, докато на Z-906 subwoofer-а "давал" по-чист bass...?! Subwoofer-а на Z-5500 общо изглежда по-добре визуално и е по-обемен, мисля че стойките към аудио-колонките на Z-5500 са доста финкционални. Дали Z-906 има стойки нямам информация.

Устройството за управление при двата модела също се различава.

Цената и на двата модела - Logitech Z-5500 и Logitech Z-906 е изключително конкурентна по отношение например на Bose, които, както бях споменал по-горе въобще са решили да Ни "спестят" каквато и да е информация относно това какво "могат" Техните аудио-устройства (в цифри)...

Пример: В тази страна (нека да я наречем Нашата страна), Logitech Z-906 е обявен за 699 лв.
Моделите на Bose варират между 499 лв и 700 или 800 лв респективно, с деклариран дизайн, приближен към Mac Aluminium дизайн и с устройства, състоящи се или от 2 (две) аудио-колонки, или от 2 (две) аудио-колонки плюс Subwoofer и устройство за управление на звука.

Ако някой е по-запознат с аудио-решенията, продложени и от други Фирми (и с предимствата им, ако въобще...), нека Ни запознае...

Би било интересно да "разнищим" коя Фирма в момента предлага MAX (в качество и "количество") за MIN (относителни) ресурси от Наша страна...

Т.е. технически характеристики, дизайн, надежност, универсалност, гаранции, крайна цена и прочие...

Аз ще post-на и по-евтини решения на други Фирми, ако имат желание колегите от Форума Ни.

bluesky

angelvn

Да, пропуснах да спомена за гаранцията на Z-5500 модела. В България е плачевна поддръжката им (поне така съм чувал). Най-често срещан проблем при колоните е, че лед подсветката на екрана на панела се прецаква. Ако решите да се оплачете в сервиза, ще ви накарат да занесете цялата система, която забележете - тежи около 25кг (заради woofer-a). Отказваха да приемат само командния юнит за проверка.
При моите колони подветката замина още на 4тия месец, но си ги карам така - символите на екрана се виждат перфектно и през нощта (на светната лампа естествено).
Като дизайн са хубави колоните, дунапрените отпред се махат доста лесно, като така придобиват по-хищен вид. :)
При колебания от енергото и понякога след гръмотевични бури ми се е налагало да сменям бушончето на woofer-a. Което както знаете струва около 5-6ст. Други проблеми с колоните не съм имал, вече ги ползвам 3та или 4та година (не съм сигурен). Като ги вземах не можеха да се намерят за по-малко от 800лв. И ги купих от D&G Варна, понеже само там можеха да се "чуят" :)
@bluesky - живея в къща и пак ми се виждат доста мощни, до сега не ми се е налагало да усилвам звука на макс. Разположил съм ги в 50кв помещение и ги ползвам основно на 1/5 от мощността им, при това съм намалил допълнително woofer и колони на 50% (има възможност и допълнително да се настройва звука на sub, center и surround-a). Като искам да изслушам някое парче по-силно ги усилвам до 1/4, а на партита - до 1/3, понеже на 1/2 едва си чуваме приказката :)
Пускал съм различни тестове и рекламни демота с ефекти от блурей дискове. Не съм имал гост, който да не остане впечатлен от звука.

Много съм доволен от колоните и се надявам да ми служат още дълги години напред. Понеже не мисля, че към момента има кой знае колко по-добри предложения на пазара, а и нямам никакво желание да ги сменям.
UI designer and developer

bluesky

Hi, angelovarna!

Благодаря за изчерпателната информация!

Ако имаш възможност, би ли споделил, какъв е видеокабела Ти от компютъра към Z5500, (модел)?

Специално за Мен това е новост ("век живи, век учись" - казват испанците, пардон унгарците, пардон кои бяха)...

Също би било интересно да се знае повече относно разспределителя Ти, позволяващ няколко входящи устройства...




bluesky

Hi Everyone!

Отново около Аудио Мултимедия за Мас и Хак.

В "Reset Computers BG" можете да намерите най-добрата цена в BG днес за Краля на Мултимедия:

Logitech Surround Sound Speakers Z906.

http://imageshack.us/photo/my-images/607/logitechz906.jpg/

Цената е дневна (варира според курса на US рупията, пардон рублата... или драхмата... така де, как им беше там валутата... в Умерика...

Обратно към темата - в Български левове варира от 584 лв до към 610 лв.

Днес купих въпросния Обект за 599 лв.

В момента се наслаждавам (като благодаря на колегата аngelovarna още веднъж за обстойния анализ относно тази Аудио Система) на богата и наситена Аудио Самба...

Viva la Vida, viva la Fiesta!

Lacho

Да и аз споделям мнението за Z5500 защото и аз им бях хвърлил око, но в момента в които отидох да ги купя се оказа че са продали последния комплект, но мога да споделя опита ми със Sony рисивър 5.1 + тонколони Sony и звук пратен в чист необработен вид по оптика към рисивъра, защото оказва се малко са хората които знаят, че повечето мак-ове имат оптичен изход скрит в аналоговия стерео жак и да извадите цифровия звук по оптика е необходима една малка приставка приличаща на прозрачен жак които се нахлузва на оптичния кабел, която преди 3-4 години се оказа проблемна за намиране в БГ /в повечето магазини продаващи Епъл ме питаха какво е това, та се наложи да си го поръчвам от Щатите/ В момента има и друго решение особено ако се ползва рисивър. Ползвам HDMI кабел по които върви видео и звук като рисивъра коректно си разпознава кодирането на  звука. сигурно мога да изпиша още много по темата, но това беше моето решение за качествен звук
MacBook Air 13" i5 1.6Ghz 4Gb 128 Gb 
MacBook Air 13"M1 8Gb 256Gb
iPhone 12 64 Gb
Apple TV 2 and 3 gen
www.metrometal.bg
www.metropilot.bg

bluesky

Hi, Lacho!

Това за "...оптичен изход скрит в аналоговия стерео жак..." показва доста интересно "чувство за хумор" от страна на Apple...

Спомням си, преди известно време по подобен начин бяха "закодирали" вход/изход на Техен Apple тип монитор с "нов" стандарт. Помисли си, колко милиона "нов тип" монитори отново бяха купени по света заради "нов" стандарт...
Business...

houslex

Препоръчайте хубав саунд до 300-400-500лв. ползващ SPDIF-а на iMac-a. :)))

Logitech/creative ... 5.1; 7.1 ...?
Активни мониторни колони ?  ::)

daniel

Аз от около 4 години съм с Companion® 3 на Bose и съм супер доволен от него. Много чисти високи и дълбок бас, нищо че изглеждат смешно малки. http://www.istyle.bg/bose-companion-multimedia-speaker-system-p-1930.html
едит: не видях, че колегата вече се е обзавел :)
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.