Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

12-05-2024, 04:59:53

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 581
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 361
Total: 361

361 гости, 0 потребители

Програма за снимки

Започната от neofen, 24-01-2009, 22:06:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

neofen

Здравейте, има ли някаква програма за разглеждане на снимки, като ACDSee. Главно ми трябва да разглеждам снимките от дадена папка подред(next next и т.н). С Preview трябва да ги отварям една по една а за iPhoto трябва да се добяват в библиотеката.

Някакви препоръки и по възможност линк?

Мерси
 MacBook White - Intel Core 2 duo 2.26GHz, 2GB 1067 MHz DDR3, Hitachi 250GB Hard Drive 5400 rpm, NVIDIA GeForce 9400M 256MB RAM

traian_james

Можеш да използваш Quick Look и Preview. За Quick Look маркираш всичко което искаш да гледаш и натискаш Space или или бутона с иконка Око отгоре във Finder-a. А за Preview пак маркираш всичко и даваш cmd+O или десен бутон и Open. По принцип ако искаш да преглеждаш снимките и да ги обръщаш и триеш използвай Preview.
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

arnold

аз ползвам Just Looking, като това, което най ми харесва в нея е че като затворя прозреца автоматично се куитва и цялата програма
Real Mac mini

avioli

нека и аз се наредя на опашката, да кажа какво ползвам :)
XEE - http://wakaba.c3.cx/s/apps/xee.html
и Picasa3 - http://picasa.google.com/mac_tools.html

първата е почти като Preview, освен че дава възможност за преглед в стил next, next и отваря анимирани гифове... няма корекция на изображението, crop и т.н., но все тая...

Picasa3 е бета още, но си е много функционална... може да следи за нови изображение дадени папки и като я пуснеш да си ги намира и да можеш да правиш почти всичко с тях. Най-важното за нея е, че е много много бърза.
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

traian_james

Е, добре де и Preview има next next, и показва thumbnails като се изкара sidebar-a.
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

neofen

Благодаря на всички за идеите. Това с Превю го пробвах, хареса ми. Сега ше пробвам и другите приложения, за да видя дали нещо няма да ми допадне повече  :wink: .
 MacBook White - Intel Core 2 duo 2.26GHz, 2GB 1067 MHz DDR3, Hitachi 250GB Hard Drive 5400 rpm, NVIDIA GeForce 9400M 256MB RAM

k0k0

какъв некст ви лепсва бе ? цъкаш спейс и със стерлките нагоре надолу си сменяш снимките.. по просто от тва здраве му кажи..
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

Wizi

Не здраве, ами 10.5 Leopard му кажи. Само там я има тази екстра. Като гледам обаче колегата комай е с 10.4.

Phoenix Slides е моят програма за разцъкване на снимки. Върши ми чудесна работа!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

neofen

Да с Тигър съм, за съжаление не става да сложа Леопард на моята машинка въпреки голямото ми желание  :).Ще почака ъпгрейд, скоро надявам се. Пробвах го Феникс и съм доволен, за сега оставам с него.
 MacBook White - Intel Core 2 duo 2.26GHz, 2GB 1067 MHz DDR3, Hitachi 250GB Hard Drive 5400 rpm, NVIDIA GeForce 9400M 256MB RAM

iLili

Аз съм с Тигър, пък некста ми работи без грешка на превюто  8O
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

neofen

Не знам при теб как става, но при мен не се получава по начина описан от к0к0.
 MacBook White - Intel Core 2 duo 2.26GHz, 2GB 1067 MHz DDR3, Hitachi 250GB Hard Drive 5400 rpm, NVIDIA GeForce 9400M 256MB RAM

iLili

Избирам всички снимки (command+A), отварят се всички в един прозорец със thumbnails в sidebar и после цъкам стрелките нагоре, надолу.
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

arnold

е то като ги избереш всичките е ясно че става, ама само една като отвориш и с Тайгър не става при мене
Real Mac mini

k0k0

то попринцип в привю не става без да ги маркираш всичките  :) така е поне и при мен на 10.5
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

arnold

да беше казал отначало...
като се маркират си става. става въпрос да се скролират без да се маркират всички
Real Mac mini