Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

11-05-2024, 10:39:50

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 860
  • Latest: ftaletcnnb
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 419
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 401
Total: 401

401 гости, 0 потребители

Skype на български

Започната от Иван Ралчев, 22-08-2008, 14:25:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Иван Ралчев

Преди малко един приятел ме попита как да си подкара skype-а на български. Уви, такъв language pack няма по подразбиране, а последното обновяване на инициативния комитет е от преди три години ;-)

Какво правим? На някого да му се превежда?  :roll:

Опитах се да се свържа с Николай Филипов, бетатестер и преводач на skype, но засега без отговор... :-)
Once you go Mac you never go back.

Becko

е скайпа има 3 бутона защо трябва да се превежда :) той е с иконки :)
чудно ми е твоя приятел как се е оправял с телевизор преди години, когато нямаше БГ менюта :) там е доста по сложно хехехехехе

Иван Ралчев

Благодаря ти за помощта, Веско ;-)

Български търсим заради сина му, който е на 5 години  :roll:

Виж, той със сигурност скоро ще се справя по-бързо и от нас :-)
Once you go Mac you never go back.

Becko

моята дъщеря е на 3 години и се оправя хехехехе :) езиците просто нямат значение хехехехехе

... покажете на хлапето кое как става ... те помнят от веднъж :)

rafaelo

Цитат на: "Becko"моята дъщеря е на 3 години и се оправя хехехехе :) езиците просто нямат значение хехехехехе

... покажете на хлапето кое как става ... те помнят от веднъж :)

3 годишно и му даваш да цъка на компютъра????? Ти у ред ли си тате??? Не ги почвайте от толкова рано!!! Става лош навик и после има много проблеми особено с очите независимо дали сте на LSD ili CRT.

Becko

хахахахах :) аз съм добре и тя е добре :)

... очите не се съсипват с гледане :) иначе рисува, гледа си филмчета /маунтва си ги сама :)/, играе флаш игри в интернет, но това е само понякога когато сама реши, компютъра не е и е нещо за което копнее ами нещо като всяко друго което има :) същото важи и за ифоуна и за всяко друго нещо ... детето ми няма вредни навици просто има всичко което имаме и ние :)

maculas

Цитат на: "rafaelo"
............много проблеми особено с очите независимо дали сте на LSD ili CRT.

Хахаха брат направо ми направи вечерта......хахахахахах, определено на LSD (Lysergic acid diethylamide) може не само очите да ти се повредят, ами и да мислиш монитора за басейн хахахахаха. Хора не LSD, a LCD ;)
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

rafaelo

Офф верно съм мислил за някакви други работи като съм го писал това :) хахахах чакай че и на мен ми стана смешно...  :lol:

Иван Ралчев

Малко ъпдейти по превода:

Разговарях с Николай Филипов. Проектът временно е преустановен поради технически причини, а и има известни особености по разрешителни, одобрения от компанията и т.н., които значително затрудняват outsourcing-а на превода...

Това е засега.
Once you go Mac you never go back.

zmeYpc

Цитат на: "DarkArcher"Малко ъпдейти по превода:
Разговарях с Николай Филипов. Проектът временно е преустановен поради технически причини, а и има известни особености по разрешителни, одобрения от компанията и т.н., които значително затрудняват outsourcing-а на превода...
Ами, аз съм този, с когото разговаряхте. Имам добра новина: тук смятам да публикувам екрани и да обсъждаме подобрения по превода на Skype за Mac OS X. На този етап всичко е преведено до 95%, като не се предвижда ЛСКП (EULA) да има български превод. За съжаление.
Скоба...
Аз се удивлявам, че ББС не правят нищо за локализиране и разширяване на поддръжката на продуктите на Apple за България. Поне български модул за правопис и граматика трябва безплатно да ссе разпространява за парите, които потребителите плащат за софтуера и за хардуера. Понеже съм дългогодишен мак потребител знам как локализацията се посреща ,,на нож" и с недоверие от потребителите на Мак в България. Само, че контактувам и с много руснаци също графични дизайнери, които работят на макове и не съм срещал подобно негативно отношение, даже напротив. Още повече, че добрата локализация не променя бързодействието.
Но да се върна на темата... Значи, остават под 150 реда и интензивно тестване в поне 10-15 вътрешни версии, за да наместим/проверим превода. Ще се постараем да включим българския като официално поддържан, но не мога да се ангажирам със срок. В горната тема ще публикувам скоро няколко екрана, за да придобиете представа. Всяка помощ е добре дошла. Имам предвид примери от досегашни български локализации на ОSХ.
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1

AnotherBoy

Аз не мога да разбера защо аджаба трябва да се правим на Американци, може би защото е модерно или да се правим на по-интелигентни за да могат хората да цъкат с език като ни слушат как използваме сложни термини за който имаме и еквивалент на Български?!
Всяка уважаваща себе си страна всячески се опитва да запази чистотата на езика си, само ние сме опаки?!
Табели, мобилни телефони, операционни системи всичко ни е на чужд език вместо на нашия роден че да ни е по-лесно?!
От опита ми в чужбина(Испания) не съм видял нито един филм с надписи, всичко дублирано на Испански, не съм видял компютър със ОС на Английски, а вие тук се впрягате всичко да е на чужд език?
Само се биете в гърдите какви сте българи ама не!
Засрамете се!
iPhone XR
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)
Mac mini (Late 2012), 8GB RAM, 120 GB SSD
iPad Air 4 Wi-fi
iPad mini Wi-fi (1-st Gen.)

scrap

Цитат на: "AnotherBoy"Аз не мога да разбера защо аджаба трябва да се правим на Американци, може би защото е модерно или да се правим на по-интелигентни за да могат хората да цъкат с език като ни слушат как използваме сложни термини за който имаме и еквивалент на Български?!
Всяка уважаваща себе си страна всячески се опитва да запази чистотата на езика си, само ние сме опаки?!
Табели, мобилни телефони, операционни системи всичко ни е на чужд език вместо на нашия роден че да ни е по-лесно?!
От опита ми в чужбина(Испания) не съм видял нито един филм с надписи, всичко дублирано на Испански, не съм видял компютър със ОС на Английски, а вие тук се впрягате всичко да е на чужд език?
Само се биете в гърдите какви сте българи ама не!
Засрамете се!

Първо на първо, кой се е бил в гърдите, че е българин? Аз пък другото не мога да разбера - тая мания по родния език? Какво като не гледаме дублирани филми? Като гледам някой дублиран американски сериал по нашите телевизии.. ми то се губи цялата атмосфера. И какво като софтуеъра и той на английски? Ами представям си ако Премиера или Файнъл Кът бяха на бъгарски и се опиташ да разбереш някой туториал на английски.. Всичко си е до конкретния човек, който както му е по-удобно. Ама само ако може без коментари от рода на "засрамете се".

Иван Ралчев

Благодаря ти, Николай.
Once you go Mac you never go back.

AnotherBoy

Да то си е до човек! И аз имам право на мнение, така че казаното от мен е на място!
Ако на администратора му пречи-да го изтрие!
Просто съм за Българския език в България!
iPhone XR
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)
Mac mini (Late 2012), 8GB RAM, 120 GB SSD
iPad Air 4 Wi-fi
iPad mini Wi-fi (1-st Gen.)

julss

Те затва испанците са такива тъпи , лениви и тлъсти копеленца  :lol: