Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

12-05-2024, 00:16:26

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 581
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 540
Total: 540

540 гости, 0 потребители

iWork безплатен за всички?

Започната от iPhonecheto, 26-10-2013, 14:34:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bmas

В крайна сметка iWork 09 ми се ъпдейтна, както и iLife и Aperture.
След ъпдейта премахнах програмите, за да видя дали са в Покупки и дали мога по всяко време да ги инсталвам. Там бяха, но след един рестарт изчезнаха и сега си иска отново пари :)
Шантава работа, спирам да се занимавам. Салгам Офис2011 и това е :)

zmeYpc

Цитат на: Bluered - 27-10-2013, 02:11:13
в новия Pages cocoaspell не работи и изобщо липсва функцията да избереш език за spell check
някой някакви идеи?
Cocoaspell работи и с iWork'09 и с iWork'13 при мен. Проверката на правописа на няколо езика — също, в т.ч. и на български.
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1

zmeYpc

bmas, искаш да кажеш, че ако се премахнат приложенията от iWork'09: другите ще спрат да работят ли? Не знам какво стана, но в момента аз имам и старите и новите версии. Всички работят и мога примерно да пусна двете — и старото и новото Pages, Numbers и/или Keynotes. Място имам, не е проблем. Старите са в /Applications/iWork'09, новите в /Applications
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1

bmas

#18
Не. Например ако деинсталирам новите iWork след това не ми се появяват в акаунта за покупки (с държава България) като закупени.
Ако си сменя акаунта на UK, тогава ми показва само iWork, iLife приложенията и Aperture като закупени,  а останалите мога да ги видя, ако отново си направя акаунта в Стора български.
Дефакто с един и същ акаунт, трябва да си играя по 5 мин да сменям държавата, за да ползвам тези програми, евентуално след това и да ги ъпдейтвам. Не знам какво са надробили Епъл, че да трябва да сменям държавата на магазините за дадени приложения.

Също така, ако се опитвам без да си сменям държавата на акаунта направо да отида в британския магазин ми показва това - This Apple ID is only valid for purchases in the Bulgarian iTunes Store. You will be switched to that Store., и след това ме прехвърля в българския автоматично.

akademika

На мен ми се ъпдейтнаха от последната версия,която имах(пиратски) преди да излезне маверикс.След като упдейтнах директно от стора маверикс и ми излезна ъпдейт и на iWork пакета, както и на Аperture и iMovie  , kaто старите версии изчезнаха .но иконите си останаха същите, а след рестарт ми се появиха новите икони.По принцип iWork e фрий за новозакупени устройства и се оказва , че фрий ъпдейта е някакъв бъг , поне доколкото успях да разбера. Вече при преинсталаация какво стАва не е ясно:)
А колега Опен офис също ползвам ,щото чат има проблеми с отваряне на документи ,които са ми изпратени и съм имал доста пъти случаи,когато не мога да ги отворя с IWork.


Sent from my iPhone using Tapatalk
MacBook Air 13" i5 Dual-core 1.8GHz/4GB/128GB SSD/Intel HD Graphics 4000
iPhone 5 16GB

zmeYpc

bmas,
мисля, че по-скоро проблемът при теб се дължи на Apple ID. Знаеш, че тези ограничения винаги ги е имало. Щом привържеш даден Епъл ИД към пазар в дадена държава. Аз това съм го решил като ползвам няколко Apple ID за различните пазари. Щото, докато си играеш да го сменяш, сега по новите правила имаш и потвърждаване на тая смяна.
@akademika: допускам че и моите щяха да изчезнат, ако не стояха в /Applications/iWork'09, но е много възможно да бъркам. Сега имам и 2-та комплекта и не съжалявам, напротив! Аз ползвам много iCould и новите версии са досущ като облачните. Те са обявени за бетаверсии и аз тепърва очквам Епъл да ги подобрява. Що се отнася до ЛибреОфис и този на Майкрософт, решил съм въпроса с 2 ВМ под wmware. Мисля, че на Мак нямат място софтуери, които да го задръстват с боклуци. Пускам си виртуалка, правя промени във файловете и после си ги продължавам в iWork и или според задачата.
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1

akademika

Опен Офис не е лош пакет,не задръства компа за разлика от Майкротософт офис.За това не виждам причина да си слагам виртуалка,но на кой както му е удобно- важното е да се върши работа:).
MacBook Air 13" i5 Dual-core 1.8GHz/4GB/128GB SSD/Intel HD Graphics 4000
iPhone 5 16GB

pravdo

Само да споделя печалния опит на мой познат, който си сложил новия iWork и старите му презентации на Keynote не се отваряха.
Човекът стигна до лично обаждане в Епъл, от където му казали, че засега е така но до 6 месеца се надяват да оправят проблема.
Съвета им бил да изтрие новата версия и дачи отново старата. Уточнявам, че става въпрос за човек, на който всичкия му софт е легален.

Интересно ми е някой сблъскал ли се е с този проблем.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

godo

Аз. Не се обадих в Apple. Просто потърсих и видях, че не са съвместими файловете за момента. Сега съм с двете версии.
Mac only

TTTT31

Аз имам следния проблем- и при стария и при новия iWork при отваряне на док  ексел и ррт файлове правени на МС-Офис ми излиза съобщение, че липсва даден шрифт и Епъл пакета го замества с друг, след което презентациите се разместват, таблиците се разкривяват , или част от таблици на ексел файлове се режат и преустройват, абе мазало става. След като си сложих последния МС-Офис 14.3.9 всичко си е както трябва и си се отваря добре. И защо казвате, че инсталирането на МС-Офис омазва МАС ОСХ? След инсталацията му не съм срещал проблем с други програми и МАС-а си работи без проблемно ! Някакви съвети ? Благодаря предварително.
iMAC 13.1- 21.5" Late 2012/ 4-core- i5 -2,7 GHz/8GB RAM 1600/1 TB HDD/NVIDIA  Ge Force GT-650 M- 512 MB/ MAC OSX Yosemite 10.10.3 /
iPhone 6 plus

iPhonecheto

Използвах своят акаунт в Епъл да инсталирам на 1 айфон iWork. След смяната на акаунта, приложенията останаха, обаче не ги брои като закупени от другия акаунт (което си е нормално де). Въпросът ми е дали мога да ги легализирам и за другия акаунт?
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...