Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 06:24:24

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 510
Total: 510

510 гости, 0 потребители

8 гб рам, достатъчни ли са за про?

Започната от Alpi, 13-05-2014, 15:03:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Alpi

Четох някъде, че епъл настоявали да се ползват само техни продукти, смисъл ако си купя макбук и ми трябва мишка няма да мога да ползвам друга освен тази на епъл, това вярно ли е? и от къде мога да си купя usb разклонител за мак, защото той има само 2 и ако може външен dvd, но да стават за макбук, мерси  ;D

bboyg

Това са глупости! Всяка клавиатура, или мишка си тръгва без проблем, че и купища друг хардуер... Мястото където се е*ат на криво от Apple, са аксесоарите, или поне преди беше така. Не може да вземеш какъв да е кабел за връзка например с монитор - буксата същата, ама две вериги разменени при порта на Mac-а и край, само с техния става.

В днешно време няма такива проблеми, или поне до колкото знам :)

thebrainless

Може би гледам през призмата на моята работа, но NVIDIA GeForce GT 650M потдържа CUDA, което е доста полезно за работа с видео например, друго куцо на вградения видеоускорител е ползването на памет директно от общата - трансфера към паметта е доста по-бавен, от тази която ползва видеокарта със собствена такава, също така трябва да вземеш под внимание факта, че от 8гб видеото ще ползва до 1гб, т.е. все пак е по-добре да е 16  :)
Stay hungry. Stay foolish.

stoplay

А какво ти пречи за тези пари да събереш един много мощен Хакинтош ?
Професия: Logotype & Typography

Интереси: Unix, BSD, Solaris(SunOS), Minix, Linux, OS X, iOS, Android



thebrainless

Цитат на: stoplay - 14-05-2014, 22:46:59
А какво ти пречи за тези пари да събереш един много мощен Хакинтош ?
Лаптоп хакинтош?! - ти шегуваш ли се!
Stay hungry. Stay foolish.

stoplay

Цитат на: thebrainless - 15-05-2014, 00:20:10
Цитат на: stoplay - 14-05-2014, 22:46:59
А какво ти пречи за тези пари да събереш един много мощен Хакинтош ?
Лаптоп хакинтош?! - ти шегуваш ли се!

Колега ти къде видя да споменавам ЛАПТОП ?
Професия: Logotype & Typography

Интереси: Unix, BSD, Solaris(SunOS), Minix, Linux, OS X, iOS, Android



thebrainless

Темата е за лаптоп ретина дисплей, или аз нещо съм пропуснал колега?
Stay hungry. Stay foolish.

yordanoff

Пиша през моя поглед, естествено.

При мен нещата стоят така, че работя основно с Photoshop по 6-10ч/ден.

На iMac 2009 (Intel C2D 3.06GHz) ъпгрейднах до 8gb рам и нещата са мноого зле (нормално).

На iMac Late 2012, 2.7GHz Core i5, 8GB RAM, Nvidiga GT 640M 512MB нещата също не са цветущи. Това ми е работния мак, оправям се, но понякога при по-големи PSD-та (а аз обикновено работя с такива) + повечко табове в chrome (or whatever) и нещата стават като на по-горния iMac - не се издържа.

На rMBP съм с 16GB и това е най-хубавото нещо... изобщо. НО на rMBP съм и със SSD диск, което е половината от по-високата производителност. Естествено и видеото е по-добро & etc.

В общи линии с 8GB е ок дотолкова, доколкото Photoshop не се изпържва по цял ден. Иначе е леко досадно. Не е невъзможно да се работи, но е досадно. Затова и определено бих инвестирал в 16GB. В идеалния вариант и SSD.

bboyg

Така като гледам горният пост... Не знам с какви файлове работиш, и колко бързо искаш да става всичко, но ми се струва че и Mac Pro от последните няма да те удовлетвори напълно... (всичко е в кръга на шегата естествено) :)

angelvn

Наистина е по-добре да инвестираш е 16ка.
Пример от моя случай:
За работна станция използвам MB Pro 13" 2011 с 10GB RAM, Intel i7 2.7GHz, HDD на 7200 оборота WD Scorpio Black 750GB, вградено видео Intel HD 3000.
Не усещам неприятно забавяне при работа с приложения от Creative Cloud пакета, нито при кодиране, възпроизвеждане на медийни файлове и прочее.

//Също като @yordanoff ползвам Photoshop CC, Illustrator CC, Coda ежедневно, но проблеми с производителността нямам, въпреки навярно по-слабата ми машина. Не съм се хвърлил на SSD поради ограничената вместимост на този тип устройства както и вземайки в предвид производителността на Scorpio-то, което към момента използвам.

Наясно съм, че машината е вече на годинки (около 3), но преспокойно може да се използва още поне 2.

Затова както са те посъветвали малко по-нагоре - погледни на покупката като инвестиция напред във времето и не си вземай базова конфигурация.
UI designer and developer

Alpi

Благодаря, ами 256гб ссд достатъчни ли са:

bboyg

За какво да са достатъчни...? На мен например ще са ми достатъчни... Но задължително ще има и един външен хард.

angelvn

Да, биха ти били напълно достатъчни.
Но както е казал колегата по-горе -> при условие, че имаш външен хард за нужди като - складиране на филми, музики, по-стари работни файлове, и Тайм машин бекъп.
UI designer and developer

bboyg

Цитат на: angelovarna - 15-05-2014, 15:55:36
Наистина е по-добре да инвестираш е 16ка.
Пример от моя случай:
За работна станция използвам MB Pro 13" 2011 с 10GB RAM, Intel i7 2.7GHz, HDD на 7200 оборота WD Scorpio Black 750GB, вградено видео Intel HD 3000.
Не усещам неприятно забавяне при работа с приложения от Creative Cloud пакета, нито при кодиране, възпроизвеждане на медийни файлове и прочее.

Колега, да те попитам, има ли някаква съществена разлика м/у работата със стандартен HDD на 5400 и тоя Scorpio Black? Изчетох няколко ревюта, и ми се струва добра алтернатива пред SSD за по-малко парички. Но все пнаистина ли е толкова бърз тя диск, или е малко прехвален?

Благодаря!

thebrainless

На SSD трудно може да бъде алтернатива, но ако човек се е спрял на ъпгрейд с хард диск, това май е най добрия избор.
Stay hungry. Stay foolish.