Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 20:13:35

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 537
Total: 537

537 гости, 0 потребители

8 гб рам, достатъчни ли са за про?

Започната от Alpi, 13-05-2014, 15:03:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Alpi

Мисля да си купя macbook pro retina 15 inch model, 2013, iris pro, 8gb ram и 256 ssd

това достатъчно ли ще ми е да не забива машинката докато ползвам фотошоп? принципно ползвам понякога и сони вегас, но по често съм в нета и фотошоп
за 16гб рам нямам паричната възможност, а за refurbbished не знам

Wizi

Достатъчни са.

Няма да "забива" не заради 8те гиги, а защото не е Windows. Бъди спокоен.

Правил съм проект с psd файлчета от по 1.3-1.5 гигабайта на Air с 2GB RAM и го избутах, така че няма от какво да се притесняваш.

Не разбрах какво не знаеш за refurbished продуктите на Епъл? Това е върнат обратно при тях продукт, който вероятно е имал някакъв дефект. Всичко е оправено, сменени са външните капаци и всякакви наранени видими неща, сложили са го в обикновен кашон, а не фешън бял такъв и го пускат обратно в продажба на чудесна цена. Купуваш с чиста съвест, без да ти мигне окото.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Alpi

аз бих си купил рефърбишед, но като гледам може само от сащ където ти добавят 8% към цената, а в ибей няма много рефурбишед мисля

Wizi

Процентът е различен и варира от щат до щат. Когато пазаруваш нов пак ти се начислява, така че мърдане в Щатите няма особено много.

eBay едва ли ще намериш рефърбиш. По-скоро нещо ново ли на старо.

Амазон е също вариант за добра оферта, потърси и там, ако искаш.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Alpi

А иначе по въпроса, струва ли си да дам повече пари само за двойно повече рам?

Alpi

И intel iris pro или NVIDIA GeForce GT 650M with 1GB of GDDR5 memory

Wizi

Колко повече пари стъпва 16GB RAM?

Iris Pro се равнява като производителност на 650M според Anandtech. Аз лично се уморих от това да пестя батерия и да превключвам ръчно видео карти и със сигурност бих предпочел Iris Pro. Нямам нужда от по-мощна карта, но това съм си аз.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Alpi

http://store.apple.com/us/product/G0PT3LL/A/refurbished-154-inch-macbook-pro-23ghz-quad-core-intel-i7-with-retina-display 16gb
http://store.apple.com/us/product/FE293LL/A/refurbished-154-inch-macbook-pro-20ghz-quad-core-intel-i7-with-retina-display 8gb

аз най верроятно ще го поръчам с такива като куриери, които доставят от сащ до бг, защото не знам и не ми се занимават с някакви допълнителни неща, които съм чел като граници, мито и така

Wizi

Куриери от САЩ до Булгаристан означава 20+5 процента за данъци+мито на наша територия, нали се сещаш?

В тези два модела разликата не е само в RAM-та. Аз бих взел по-евтиния.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Alpi

А иначе мога ли да го поръчам от сайта направо до бг? и колко ще ми излезе, ще се занимавам ли допълнително с неща

Wizi

Съмнявам се да шипват извън САЩ.

Най-добре директно си провери нещата там, а не тук.

Ще се занимаваш ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с митници, декларации и допълнителни разходи.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Alpi

128 мб за ирис про не са ли много малко?

thebrainless

#12
Винаги съм гледал на Епъл компютрите, като инвестиция в бъдещето, т.е. да ми служи възможно най-дълъг период от време. Както всички знаем, тези 8гб рам ще са достатъчни на този етап, но след 2-3 години - едва ли, същото важи и за видеокартата.
Рефъбишед темата е дискутирана доста, в едно изречение, това е по-разумния избор, цена + тестове, които другите машини не са минали.
Апропо, какво му е на този например. щом си притеснен финансово?
http://www.apple-bg.com/index.php?topic=19006.0
Stay hungry. Stay foolish.

Alpi


Wizi

Ами погледнато като инвестиция през погледа на thebrainless определено е по-добре с 16 вместо 8GB RAM.

Пак ти казвам: Intel Iris Pro е много сходна по производителност до 650M. Като вземеш това предвид + следното:

Intel Iris Pro Graphics

Apple computers using Intel Iris Pro Graphics as the primary GPU dynamically allocates up to 1 GB of system memory.


което е директно взето като информация от сайта на Епъл.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD