Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

17-05-2024, 01:17:51

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 459
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 459
Total: 459

459 гости, 0 потребители

Съвет за новия тук, моля

Започната от ayl, 06-10-2009, 09:01:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ayl

Аз нямам избор а и не ми се разкарва навън, затова ще купя от тук. От кой магазин обаче, още не съм решил. Огледа го направих в МОЛ-а на Стамболийски. Какъв е съвета ви, откъде да взема?
Macbook Air 2.13GHz/2GB/SSD128

ayl

Обаждах се до две-три фирми. За съжаление никъде няма модела, който искам аз - този със SSD. Май ще трябва да чакам доставка. Приемам го за нормално за нашата държава. Не че бързам, на как пък един продавач не намерих, който да има всичко, което е наредил от хубаво по-хубаво по сайта си или в рекламата си...
Macbook Air 2.13GHz/2GB/SSD128

SkiRaceGeek

Не взимай Еър а 13" Про ... както вече няколко хора писаха преди мен.
Ако се съглася с теб и двамата ще сме в грешка!

iNtaCt

Аз имам и 2-та Macbook Air-a. Кофтито е, че няма ъпгрейд на рама. В дизайна поне според мен е номер 1. Аз бих ти препоръчал да си вземеш Про все пак(точно заради 1-вата причина). И все пак ако излезе 3-та генерация на Macbook air пак бих си го взел  :P

ayl

Благодаря за съветите, но все пак ще отида днес да купя Еър. Не знам защо според вас рам-а е толкова важен тук. 2ГВ - 256 МВ споделена за видеокартата е много рам. Или за леопарда това не е така и тук нещата стоят съвсем различно от при Уиндоуса? Ще взема този, защото ми трябва нещо по-портативно. Ако тази система ми хареса, другата година със сигурност ще се зарадвам и с Про, който обаче ще замени сегашния ми лаптоп, който е достатъчно мощен да върша каквото си поискам на него. Плюс това от практиката си съм установил, че никога не използвам повече от един USB порт едновременно. Не ползвам и никъкви други портове. Единствено ще ми липсва кард четеца, но ще го преглътна. Единствено ме притеснява как се охлажда тази машина и има ли проблеми с прегряване.
Macbook Air 2.13GHz/2GB/SSD128

Wizi

Направена е достатъчно добре, не се притеснявай за температурите. Самата ОС използва рационално ресурсите и принципно го пази от излилшни градуси.

Купувай смело и бъди щастлив!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

ayl

Днес платих капарото и до 20-ти чакам машината. Благодаря много на всички вас за отговорите. След две седмици ще започна да задавам въпросите за самата система. И да, днес го разгледах внимателно - мисля, че наистина ще бъда щастлив.
Macbook Air 2.13GHz/2GB/SSD128

t0t0

Цитат на: ayl - 07-10-2009, 17:20:31
Днес платих капарото и до 20-ти чакам машината. Благодаря много на всички вас за отговорите. След две седмици ще започна да задавам въпросите за самата система. И да, днес го разгледах внимателно - мисля, че наистина ще бъда щастлив.
ми почвай да четеш форума .. има доста стари теми на други новаци като мене  :D ... както и земи чети из сайта на епъл малко инфо има и доста видео "уроци"
2.0GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 Memory
320GB hard drive
NVIDIA GeForce 9400M graphics
Aluminum unibody