Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 22:35:08

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 273
Total: 274

273 гости, 1 потребител
forka2k

Съвет за покупка

Започната от BateEmo, 04-03-2014, 05:04:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

BateEmo

Здравейте на всички. Преди всичко да отбележа, че съм абсолютно незапознат с епълските продукти, но ми предстои покупка и затова се обръщам към вас за съвет.
Въпросите всъщност са няколко
1. Интересува ме какъв макбук или евентуално аймак е минимално достатъчен за нормална работа с аудио програми? Имам предвид за работа в домашно аудио студио.
2. Голямо предимство ли е cellular oпцията при iPad Air? В смисъл може ли да се мине и без нея и в този случай флашките за мобилен интернет вършат ли работа?
3. От къде е препоръчително да се купят гореспоменатите джаджи?
Защото по принцип ми се ще iPad Air wi-fi 128gb без сим карта, но в маркетите не виждам да се продава точно този модел.
4 И един последен въпрос като за съвсем незапознат - възможно ли е след като се купи програма от магазина на епъл, да се ползва известно време и след това да се съхранява на флашка или диск, а по-късно пак да се инсталира? Въпросът ми е пряко свързан с това дали да продължа да търся модел с 128гб памет или да взема с 64гб. Част от тази памет заема ли се от инсталираните програми, с които идва падът, или това е свободната памет 64/128 ?

Съжалявам, че питам такива въпроси, които на вас може да ви се сторят елементарни, но това е положението. :)

Предварително благодаря на отзовалите се! И се надявам да не съм нарушил някои правила, пускайки такава тема.

kmonev

1. не знам
2. 3G флашка не може да закачиш на Айпад. Техния 3G модул е ефективен само в големите градове, но като цяло доставчиците правят проблеми. Ако имаш достъп до wifi в местата където ще го ползваш приоритетно, не ти трябва. Имай предвид че с почти всеки съвременен смартфон може да си направиш лична wifi hotspot мрежа и да вържеш таблета за нея. Така 3G на телефона се разпространява във въздуха и точиш нет от там. А телефона си го носиш винаги, нали ?
3. Магазини - съветвам те да се насочиш към по големите вериги, а не онлайн такива. Примерно - plesio, dice, istyle, creative center. Последните са и единствен доколкото знам оторизиран сервиз на Епъл.
4. Не може ! Но хората са го измислили по готино - веднъж купена програма, винаги може да изтриеш и след време пак да си свалиш от Епъл апсторе, вече безплатно. Разбира се ако се поддържа още. Иначе определено за макбук 64гб са МАЛКО и не те съветвам. 128гб е минимума /само ОС е около 20-30гб със стандартните приложения/. За таблет са ок, но за лаптоп не.
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

faire

Аз доколкото разбрах, той се чуди дали айпада да е 64 или 128.. Чудя се за какво толкова ще ти трябват тези 128гб на таблет? Някои хора лаптоп ползват с по толкова.. В днешно време на какви ли не облачни услуги и толкова евтини външни дискове, няма нужда от толкова голям вътрешен диск. Важното е да е ссд :) ОС-а и програмите на него, всичко останало на външния.
От айпад 3г няма голям смисъл, освен ако наистина много не ти трябва мобилен интернет и няма да го ползваш за навигация, защото само селюлар модела има ГПС модул.
Все тая е откъде ще го купиш (айпада), стига да е нов и запечатан - Епъл дават 1 г. м/унар. гаранция за всичките си продукти. Ако обаче си го вземеш от БГ (не е толкова по-скъпо, пак повтарям - за айпад) гар. ще е 2 г.
Приложенията не само, че се пазят в облака и можеш да ги изтеглиш по всяко време. Пазят ти се и на компютъра - това е и по-сигурният начин, защото Епъл понякога премахват някои приложения или пък производителя го прави и тогава няма вече откъде да се изтеглят. А пазиш ли си файла, можеш пак да качиш програмата.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

BateEmo

Благодаря за бързите включвания.

Значи cellular отпада. Малко се обърках от двата ви отговора относно инсталираните и съответно деинсталирани програми - може или не може инсталационните файлове да се пазят на външен носител или не. Струва ми се, че отговорите ви са противоположни?

Остава и някой да се включи по въпроса за конфигурацията за аудио продукция и ще имам да черпя.

standalone

Добре дошъл!

Аз преди време имах iMac core2duo. На него аудио не съм работил, но си спомням, че Final Cut вървеше повече от нормално. Даже съм работил проекти с по 2-4 камери и не ми е правил въртели. Говорим за SD проекти. Въпросът стоеше малко по-друго с Motion. С него се поозорваше. Изхождайки от това бих казал, че със съвременните модели не би трябвало да имаш проблеми да работиш аудио в домашни условия. Ако ползваш виртуални инструменти, може малко да се позадъхва, ни ако му пъхнеш повечко там и SSD, би трябвало да е ОК.

Дано съм бил полезен.
Наздраве!
MacBook Pro, 2.6 i7, 8GB 1600 MHz DDR3, 10.10.5
iPhone 5S/16GB
Apple TV 3 x няколко

edkoto

Аз много благодаря за последното мнение :)

BateEmo

Въпросът с iPad-a вече го решихме в полза на един сив 128гб wifi.
Благодаря на отзовалите се за насоките.
Другият ми проблем остава отворен.

bluesky

4 И един последен въпрос като за съвсем незапознат - възможно ли е след като се купи програма от магазина на епъл, да се ползва известно време и след това да се съхранява на флашка или диск, а по-късно пак да се инсталира?

Купена от Теб Програма може да си я съхраняваш на външен носител и да си я преинсталираш по всяко време.

BateEmo

Аз сега тепърва се ориентирам. Много не ми е ясно как става цялата инсталация, защото досега само цъкам в апстора. Нямам идея, след като закача флашка къде да търся инсталационните файлове. Ако изобщо става дума за такава схема.

bluesky

Можеш да използваш интернет-търсачка по всяко време, като питаш нещо от рода: "КАК ДА ИНСТАЛИРАМ ..."

Успех.