Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

17-05-2024, 00:46:57

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 438
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 356
Total: 356

356 гости, 0 потребители

Съвет Моля!

Започната от SuburbanFilth, 09-12-2010, 17:31:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

SuburbanFilth

Така, преди 48 часа си взех МакБук 13.3 инча 2.4гхз и т.н.
имам няколко въпроса относно него
1. към него имах диск с 10.6.3 и още 1 този с ос-то ми е нужен само ако трее да си преинсталкам нали така смис не е нужно сега да го ползвам след като ми е инсталирана ос-то и 2-рия по същия начин (на 2рия ми пише апп диск) ама те май са ми инсталнати вече та въпроса ми е прав ли съм до тука
2.Батерията в сайта на Аппле пише че държи 10 часа но на кутията която ми дадоха пише 6-7 - кфо мога да направя
3. Инсталирал съм си само уТоррент , нещо др трябва ли ?
4. ами след като отворих/затворих Уторрент няколко пъти забелязах че започнаха по бавно да се затварят апповете 2-3 сек отколкото в нач. но може би тфа е защото батерията ми показва 38мин?
5.да ми дадете съвет за това как да се грижа за него по подходящ начин
Съжлявам за може би тъпите въпроси но не искам да го прееба нещо, щото за първи пут ръцкам Ос Х

Lycan

48 часа не стигат. Освен това, при така направеното изложение надали ще получиш сериозен отговор.

Metal

Ех аз ще се опитам да отговоря, милостив съм.

1. Да, не ти трябва за сега, докато не решиш да преинсталираш.
2. А ти същия модел ли имаш!?
3. сигурно трябва, ти кво смяташ да ползваш/правиш тоз комп? най малкото да си пуснеш видео със субтитри, Perian, VLC, Plex.
4. Е как така да се затварят по бавно!? разбирам да се отварят по бавно, ма да се затварят не доумявам. Този микро торент не го препоръчвам за Мак, макар че има хора дето го ползват. Виж Transmission. Бе изобщо защо първата ти програма е била торент клиент!? че и питаш, явно за теб това е единствената и достатъчна програма.
5. Не се грижиш, работи са сама, няма вируси. Най много да се налага да пускаш repair permissions от Disk Utility веднъж в месеца или като се скапе нещо, или след ъпдейт на ОС.

Дай си малко време и разучи ОСа. Започни като се отърсиш от всички уинбоз навици.

SuburbanFilth

Ами наистина нямам никаква представа отнема ин някакво време да се затворят ...

Metal

Ма ти наистина ли имаш Мак с Mac OS Х  ::)   
ади разкарай го този торент и тогава сподели как е.

както и да е, започни с видео уроците
http://www.apple.com/findouthow/mac/
ще видиш как просто стават нещата тук и може да те отучат от някои вредни навици

SuburbanFilth

#5
ок ей сега ще ги видя искам само оше нещо да питам
изтеглих си периан и плекс а влс трябва ли?
И субовете от замундата с какво да ги отварям?
И като ми е лоаднатса батерията на 100 процента ако си стой адаптора включен скапва ли я по фаст?

Metal

#6
 ::)
е тъй де, нали за това ти казах периан и плекс, за да отваряш филмите със субтитри от ЗАМУНДА с тях ;) с който ти е кеф, един от трите.

не я "скапва по фаст" - напротив - Дръж лаптопа в контакта когато можеш, така пестиш от батерията и ще се износва по малко. Но ако го държиш нонстоп на контакт, то е добре 1 път в месеца да правиш пълно разреждане и зареждане на батерията. Вероятно това все пак се случва лаптоп е все пак, носи си се насам натам.

п.с. надявам се не се изразявам много сложно  :)

SuburbanFilth

извинявай братле но имаш ли скайп зашото явно аз не праа нешо като хората но като цъкна на рара ми изписва че няма апп за тоя файл

Metal

ах, рар-а ли те мъчи
има няколко решения, всички започват с търсене при чичо Гугъл

безплатното се казва Кека http://www.kekaosx.com/en/

имам skype и разни, виж профила - ма взимам по 30лв на час без ДДС за частни лица.

SuburbanFilth

#9
брррррр тогаа значи мисля да продължиме тука (изглежда безплатно)
а и исках да питам като си го зех и нали в началото се прави акаунт ем писах някфа идиотщина и сега ми показжа дсадсдсхх'с макбук как мога да го оправя намерих там в систем префренсес ама то нешо умаза и в файндера пак си го показва тфа :Д благодаря ти предварително :Д

angelvn

#10
Виж сега, ние тука не сме на улицата и се предполага, че като търсиш отговори на важни за теб въпроси, ще задаваш въпросите си грамотно.

Писал съм по темите, които те интересуват, и картинки съм слагал даже. Ето от тук може да се запознаеш с основните неща, които ще са ти необходими в процеса на свикване с Mac OS X - http://appleguidebg.info

ПС. Ако понечиш да ми зададеш въпрос, написан на маймуно-уличен стил - отговор няма да получиш.
UI designer and developer

Wreck

Хем е смешно, хем е трагично . . .
An apple a day keeps the doctor away!

pravdo

iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

BobbyN

Цитат на: Metal - 09-12-2010, 22:11:00
::)
е тъй де, нали за това ти казах периан и плекс, за да отваряш филмите със субтитри от ЗАМУНДА с тях ;) с който ти е кеф, един от трите.

не я "скапва по фаст" - напротив - Дръж лаптопа в контакта когато можеш, така пестиш от батерията и ще се износва по малко. Но ако го държиш нонстоп на контакт, то е добре 1 път в месеца да правиш пълно разреждане и зареждане на батерията. Вероятно това все пак се случва лаптоп е все пак, носи си се насам натам.

п.с. надявам се не се изразявам много сложно  :)

благодаря ти. страшно ми помогна съвета ти. и аз като новобранец днеска ми пристигна MBP и се чудех за батерията (дали е удачно постоянно да седи включен към мрежата лаптопа). Мислех, че е като при телефоните, но за мое щастие не е.
Четох, че не е добре да се разрежда до 0, така ли е?
MacBook Pro 13"
M1
16GB 512SSD
Mac Os 11.4

kachaka

Бегай в първи клас копили да се научиш да пишеш па тогава си купувайте лаптопиии!!! Малиии...баси простотиятааа...никога няма да се оправи таз държава! :D :D :D
Mr.Bean