Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 10:31:00

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 474
Total: 475

474 гости, 1 потребител
aduritz

Spirit - untethered jailbreak за iPhone 3GS, iPad...

Започната от r3ac7, 07-05-2010, 20:41:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

r3ac7

Здравейте, колеги! Най-накрая намерих време да направя тази тема!  :)

Напоследък много хора се оплакват от това, че имат само tethered jailbreak за своите устройства. Това вече се промени, защото наскоро излезе нов инструмент за джейлбрейк(untethered(няма нужда от вкл. към компа и джейл на ново при всеки ребуут)) - Spirit. Ето кратко ръководство за Мак потребителите(все пак е мак форум). Моля да се чете внимателно няколко пъти ръководството, за да няма проблеми по нататък!

Това е ръководство само за untethered jailbreak на iPhone FW 3.1.2/3.1.3, iPod Touch FW 3.1.2/3.1.3 и iPad FW 3.2.

Ако притежавате фабр. закл. iPhone 3GS със новия iBoot Jailbreak-нат с 3.1.2 и имате карта на оператора, към който е заключен и сте запазили SHSH сигнатурите в Cydia можете да ползвате ръководството, като след рестора с оригинален 3.1.2 трябва да активирате устройството с оригиналната сим карта. След като Spirit Jailbreak си свърши работата, ще можете да си отключите телефона с blacksn0w.

1. Уверете се, че устройството ви е фабр. откл. или го използвате с картата на оператора, с която е закупен.
2. Ако притежавате iPhone 3GS (с новия bootrom), iPod Touch 2G (MC модел) или iPod Touch 3G устройство, което е с FW 3.1.2 и е jailbreak-нато с blackra1n (предполагам, че важи и за redsn0w) и сте запазили SHSH сигнатурите в Cydia. За да използвате Spirit Jailbreak трябва да направите рестор към оригинален FW 3.1.2 като промените настройките в hosts файла. - http://iphone-bulgaria.com/forum/viewtopic.php?f=17&t=16289
3. Spirit работи с iTunes 9.0 до 9.1.1
4. Изтеглете Spirit от  http://spiritjb.com/mac
5. Преди да започнете операцията синхронизирайте устройството си с iTunes.
6. Вече можете да разархивирате приложението и да го стартирате - появява ви се прозорец, който пише да свържете устройството.
7. Включете устройството към компа и натиснете jailbreak.
8. Ще излезе прозорец, в който пише, че процедурата е успешна. Натиснете Quit.
9. Когато завършите ще имате джейлнато устройство с инсталирана Cydia.


Това е всичко! Ако имате други въпроси или искате да вмъкна нещо напишете!

Източник
- iClarified

С помощта на форума iPhone в България.
iPhone 5 16GB Black iOS 8.1.2
MacBook Pro (early 2008) C2D 2.4Ghz, Nvidia GeForce 8600
iMac 21.5" (late 2012) Quad-Core i5 2.7Ghz, 8GB RAM, 1TB HDD, Nvidia GeForce GT 640M 512MB

elwin

#1
Здравей, много добре е описано всичко.
Имам няколко лаишки въпроса, т.к. не разбирам много.

1. Преди jailbreak със Spirit ли трябва да се запазят iBEC и iBSS файловете?
2. iBEC и iBSS файлове и SHSH файлове едно и също ли е?
3. AutoSHSH ли е единствения начин за запазването им или се прави след jailbreak със Spirit през Cydia?

п.п. Извинявам се ако въпросите ми са некомпетентни, но не съм имал iPhone, а iPad се надявам да имам другата седмица и ми е интересно да науча от сега какво трябва да направя като го взема.
п.п.п. Надявам се модераторите да харесат идеята по-запознатите във форума да създадат тема от сорта на най-полезните приложения за iPad, или приложенията, които всеки трябва да има
п.п.п.п. Ето един полезен сайт, който намерих: http://iclarified.com/tutorials/ipad/index.php


4. В този сайт има упътване за това как да видим какво е ECID-то (Exclusive Chip ID) на iPad-a. Това ID за какво е нужно. Трябва ли iPad-а да се сертифицира или активира по някакъв начин. (Имам една Nokia със Simbian и помня, че преди да се хакне трябваше да се извади сертификат и там в едни сайтове си даваш IMEI-а и след 12 часа си дърпаш едни файлчета, които са ти сертификата) При iPad-а има ли нещо подобно, което да се прави преди или след jailbreak-а?

=====
Едит: Сигурен съм, че въпросите ми, макар и наивни за някой, ако намерят отговор тук, ще помогнат на много бъдещи потребители на форума  :D
Apple MacBook Core 2 Duo 2.26 13" (Uni/Late 09)
Apple iPod 5G (with Video) 30 GB
Apple iPad Wi-Fi 16 GB
Моето PC - още не знаех какво е Mac

r3ac7

1. и 4. Не съм сигурен при iPad как стоят нещата. Някой, който е по-запознат с устройството да каже.
2. Да
3. Мисля, че тази тема ще ти помогне: http://bgiphone.com/showthread.php/869-Как-да-си-осигурим-jailbreak-чрез-запазване-на-iBEC-и-iBSS?highlight=SHSH - източник - BGiPhone
iPhone 5 16GB Black iOS 8.1.2
MacBook Pro (early 2008) C2D 2.4Ghz, Nvidia GeForce 8600
iMac 21.5" (late 2012) Quad-Core i5 2.7Ghz, 8GB RAM, 1TB HDD, Nvidia GeForce GT 640M 512MB

fpyyh

ecid номера трябва, ако ще се регистрират нещата (shsh) с приложение като umbrella. доколкото знам, същото може да се направи и след jailbreak през cydia.

elwin

Общо взето май разбрах какво трябва да се направи.

1. Купуваш си iPad
2. Свързваш го с iTunes и го синхронизираш
3. Взимаш SHSH файловете с AutoSHSH
4. Виждаш какво ти е ECID-то
5. Качваш файловете на сървъра на Saurik - Cydia с FirmwareUmbrella
6. Jailbreak-ваш със Spirit
7. Дърпаш си Backgrounder за да имаш multitask
8. Дърпаш си iFile за да може да си ровичкаш и отиваш в /System/Library/CoreServices/SpringBoard.app и във файли K48AP.plist в capabilities пишем

<key>voice-control</key>
<true/>

за да си активираме Voice Control (също може и в /System/Library/VoiceServices/PlugIns/Base.vsplugin/English.Iproj Help.strings да сменим навсякъде iPod с iPad за да може Voice Control-а да казва iPad, вместо iPod)

9. Дърпаш си каквото ти хареса и му се радваш и чакаш официално OS4

======
Моля поправете ме ако бъркам някъде, че всичко е само на теория, надявам се да се сблъскам с реалността другата седмица след заплата  8)
Apple MacBook Core 2 Duo 2.26 13" (Uni/Late 09)
Apple iPod 5G (with Video) 30 GB
Apple iPad Wi-Fi 16 GB
Моето PC - още не знаех какво е Mac

r3ac7

Незнам дали има работещи версии на Backgrounder и iFile за iPad?  ??? Иначе да, това е начина. Можеш да си дърпаш неща от двата форума, които посочих в предните ми постове. :)
iPhone 5 16GB Black iOS 8.1.2
MacBook Pro (early 2008) C2D 2.4Ghz, Nvidia GeForce 8600
iMac 21.5" (late 2012) Quad-Core i5 2.7Ghz, 8GB RAM, 1TB HDD, Nvidia GeForce GT 640M 512MB

elwin

Apple MacBook Core 2 Duo 2.26 13" (Uni/Late 09)
Apple iPod 5G (with Video) 30 GB
Apple iPad Wi-Fi 16 GB
Моето PC - още не знаех какво е Mac

fpyyh

#7
ей сега пробвах backgrounder, работи, но не знам точно как да го доконфигурирам, има един милион опции.

онези стъпки са малко в повече, ecid го има в system profiler, ако си рестартирал ipad-а в restore mode, а umbrella пита само за номера и сама качва нещата на сървъра. т.е. една стъпка ecid през system profile, втора - чадър, трета - спирит