Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

08-05-2024, 12:30:25

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 423
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 344
Total: 346

344 гости, 2 потребители (1 скрит(и))
jicall

Проблем със свободното място

Започната от lordmaul, 07-08-2008, 11:40:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

lordmaul

Здравейте искам да попитам тези от вас които исползват лаптоп на Apple дали имат проблем със свободното място смисал главния ми партишън много мистериозно се пълни сам по принцип моя iBook G4 е със сменен диск 160ГБ и главния ми партишън е 40ГБ обаче нещо много мистериозно се пълни сам проверих всяка една от папките и приложенията в него и се оказа че те не са толкова големи и по мои сметки трябва да имам 17ГБ свободни но имам смао 400МБ свободни незнам как така се получи затова искам да ви попитам дали някой от вас се е сблъсквал с този проблем и ако може да кажете как да го оправя а не ми се иска да преинсталирам понеже на лаптопа ми е най-важната информация а също така iPoda-a и iPhone-a ми се синхронизират с него и се получава много сложно ако преинсталирам пак ОС-а си му няма ни6то Леопарда си върви перфектно и та ако някой се е сблъсквал с този гаден проблем моля да помогне
мерси предварително
g31m-es2l Intel Core 2 Duo 2.66GHz E8200 2x2gb kingston ddr2 nvidia 9600GT 1gb DDR3  wireless
TL-WN951N pci

Wizi

Я стартирай един път в Safe boot като още при включването на компютъра задържиш shift бутона за известно време. Така докато стартира ще изчисти кеша и ще ребилдне кейчейновете. Ако си натрупал повечко кеш може да е от там.

Друг е проблема с virtual memory-то. В момента гледам моя, че е цели 28.8 гигабайта...  :?

MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Angelo

Провери с това кое колко място заема - Disk Inventory

Becko


eek

Пробвай да си разгледаш диска с GrandPerspectiv. :)



По принцип на системния (boot) дял Mac OS X слага swap файлове и др кешове, които могат много лесно да изгълтат 2-3 гб, когато ползваш повече програми :)

nubizus

Цитат на: "eek"Пробвай да си разгледаш диска с GrandPerspectiv. :)



По принцип на системния (boot) дял Mac OS X слага swap файлове и др кешове, които могат много лесно да изгълтат 2-3 гб, когато ползваш повече програми :)

 Особено ако са на Адоб:))) Там филма е уникален отваряш 3 файла по 500 мб, работиш един час и започва пискане че неа место на системния диск. Чекваш и виждаш че е верно, убиваш Фотосопата и се оказва че си имал 20 гб свободно място:)))

lordmaul

маий най-накрая ще трябва да се жертвам и да преинсталирам но какво да се прави така явно 6те направя
g31m-es2l Intel Core 2 Duo 2.66GHz E8200 2x2gb kingston ddr2 nvidia 9600GT 1gb DDR3  wireless
TL-WN951N pci

Angelo

Защо ще преинсталиращ ?
Оправи ли пермишъните (в сейф моод) ?
Изчисти ли кешовете  ?

iBobz

Тая работа не се оправя с преинсталация. Като се преинсталира, пак ще се напълни.
При мен и на двата мака става същото нещо и каквото и да правя, резултата е само временен.
iMac-a го преинсталирах преди два месеца и въпреки че почти нищо не съм качвал, сега пак имам 20ГБ свободни от 80ГБ.

Наистина не знам дали има генерално спасение от тоя проблем.
MacBook Pro 15" Core 2 Duo 2.4 Ghz, 4 GB RAM, 500 GB HDD 7200 rpm, Mac OS X 10.6.4

Wizi

Преинсталация се прави на Windows, не на Mac OS X!  :wink:
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

rafaelo

Имал съм същия проблем.

Свали си OmniDiskSweeper.

Това е програма, която ти показва на харда коя папка колко мегабайта или гига... е и съответно по това можеш да се ориентираш къде имаш боклуци... аз току що изтриих 5.5 гб с боклуци, които дори и не предполагах, че още стоят в компа ми.