Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-05-2024, 08:39:31

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 864
  • Latest: ThomasSpori
Stats
  • Общ брой публикации: 82 658
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 163
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 3
Guests: 128
Total: 131

128 гости, 3 потребители
atanas_mil4ev, Fifata, streizar

Проблем с външен хард

Започната от scrap, 07-07-2008, 11:32:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

scrap

Нещо много проблеми напоследък :)

Имам Maxtor Onetouch 4 Plus 3,5" 750 GB. Напоследък обаче не иска да ми отваря адски много файлове, музика, филми, все различни неща.

Отварям Disk Utility и първото, което ми прави впечатление, че засича харда като 425 gb само :



Цъкам на Verify Disk :



А след това и на Repair :



И от там шах и мат. Има ли начин да се спаси положението без форматиране или други такива драстични мерки :) ?

rafaelo

Първото и най-важно нещо:

Докато все още може, отиди на Windows-ка машина и направи бекъп на всички неща, които са важни.

После вече го мъчи през мак-а - Форматиране и т.н. :)

HQ

Лошото според мен е че S.M.A.R.T. статуса не се поддържа,така че вероятно вече предава фронта.Опитай да рестартираш и да буутнеш от инсталационен диск на OS X и пробвай със disk utility от там,има по-голям шанс.

fpyyh

пробвай и ето това:
http://thepiratebay.org/tor/4246277/Bootable_Utilities_Image_2.0

или някоя от предишните версии - 1.0, 1.2 и т.н.

scrap

Ще пробвам методите, които казахте възможно най-скоро.

Преди малко пък рестартирах минито и този път харда дори не се появи в менюто под Macintosh HD, а Disk Utility-to пък го засече като 2,5 gb  :roll: Май съвсем е сдал багажа вече..


XXwolf

Цитат на: "HQ"Опитай да рестартираш и да буутнеш от инсталационен диск на OS X и пробвай със disk utility от там,има по-голям шанс.

това не е основния диск, а външен...

scrap

За бекъп е късно вече май.. Сигурно около 60-70 % от файловете вече не се четат, дори и на Уиндоус.

moho

Трябва ти  Data Rescue II. Преди известно време имах такъв проблем и с тази програма спасих голяма част от нещата на диска.
Retina 13" 2013, Mac Mini 2018, ATV Black 2 Blackberry 9790, iPhone mini 12, iPad Mini 6,

Mar7in

Намерих една програмка, дано ти свърши работа.