Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

08-05-2024, 17:21:13

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 423
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 324
Total: 326

324 гости, 2 потребители
forka2k, thebest1978

Pc Hardware for Mac OS X 10.4.7 Install

Започната от djiv, 24-05-2007, 05:34:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

djiv

Здравейте,



Имам нужда да инсталирам MacOsX на PC. Ще ме посъветвате ли за най-подходящият хардуер  :)

Знам че е малко на късмет, но за сега съм се спрял на нещо, моля ви кажете си мнението.



Дъно - ???? Intel 975X + Ich7R, което да работи най-добре

Процесор - Intel Core2Duo 6400, ще го разпознае ли коректно?

Видеокарта - Gigabyte Ati Radeon X1600Pro 128MB DDR3, ще работи ли?

DVD-RW - Какво да бъде, за да се разпознае от Toast и да Буутва както трябва. Задължително ли е да бъде SATA ? Може ли да остане стария NEC 4551

Ще работят ли коректно USB портовете? Имам външна Creative SB Live 24 Bit. Много е важна за мен. Компютъра ще бъде за правене на музика. (Logic 7 Pro)

Ще може ли да имам работещ мрежови контролер с дъното, което ще изберем?



Ще чакам с нетърпение вашите отговори  :D

Поздрави !

maculas

Първо да те попитам, защо си се спрял точно да 975X чипсета? Хубав чипсет, работи по-бързо с паметта от 965, но разликата като цяло като производителност е в рамките на 3-5%! Освен всичко друго и цената на тези дъна за момента е много вискока! Но ако си решил да е 975X си вземи P5W DH Delux!

За процесора, си се спрял добре на хубав модел! Разпознава си го коректно да!
И видеокартата ще работи.
USB-тата нямат проблем!
DVD-RW не е задължително да е Sata за това дъно което ти написах по-горе!
Лан-картата на дъното ще ти рабпоти след препачване(това се отнася и за звуковата карта  на дъното!)


Най-хубавата новина е че Външната ти USB звъкова карта ще работи перфектно! Без драйвери и препачване! Ако имаш други въпроси, питай! Замисли се върху дъното, но ако имаш парите вземи си това което ти написах!
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

varnenche

Най-подходящият хардуер е събран на следният адрес: http://store.apple.bg/
Разни джаджи http://www.novajaja.com/

maculas

Цитат на: "varnenche"Най-подходящият хардуер е събран на следният адрес: http://store.apple.bg/

Понякога много се дразня на подобни коментари, да не ги наричам с други имена! Човека иска да си купи ЩАЙГА! Ако искаше друго нямаше да пита тук! НЕЗНАМ КАК Е ВЪВ ВАРНА, АМА ТУКА КАТО НЕ МОЖЕМ ДА ПОМОГНЕМ ПОНЕ СИ МЪЛЧИМ!
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

phile

a kvo e tva Logic Pro li e tam kvo e .... to izobshto shte trqnge li na ne-apple hardware .... oshte ne sqm chul da sa go podkarali ... a i usb support na low level sa kliucheto dali shte trqgne ....

a inache sqm sqglasen sqs varnenche 100% :PPPPPP otgovori kratko tochno i jasno na vqprosa
If we weren't supposed to eat animals then why are they made of meat?!!?
cmusicforum.com
Извинявам се предварително ако пиша с латиница, но на служебната машина няма как да кача :(

djiv

Maculas,
Спомена че е по-добре да взема дъно с 965 чипсет. Съгласен съм, наистина има големи разлики в цената. Кажи модел със 965, който работи коректно.
Иначе какъв е проблема с 975. Не го ли разпознава?
Гледам, че си от Пловдив, ако нямаш против, прати ми мобилния ти телефон на лично.
Благодаря за твоите отговори.
Поздрави

ice

е някой успя ли да подкара Logic Pro-to на HACKINTOSH?
И мен много живо ме интересува
MacBook 13", Intel Core 2 Duo 2.2 GHz, 2 GB
2 x MacPro Quad-Core 2.93GHz, 32 GB memory

yamahadrums

Да, подкарва се Logic Pro на Хакинтош.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

nubizus

Цитат на: "yamahadrums"Да, подкарва се Logic Pro на Хакинтош.
Аз съм фен на хакинтошите, но просто забрави за тежко натоваране, ше си пуснеш да свират софтуерно 4 миди канала и ше рестартира.
Ако ще ползва човек: Фсйнъл кът, Лоджик единсвения смислен вариант е да си купи  аппъл щайга.