Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

13-05-2024, 23:05:03

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 566
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 542
Total: 542

542 гости, 0 потребители

10.9 recovery

Започната от Hacko_Prasko, 09-06-2014, 10:49:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Hacko_Prasko

Привет,
Нещо сгафих с новото 10.10 и сега търся някой да ми услужи с 10.9 recovery hdd/usb, защото лаптопът р капут

П.с в софия до 4то районно съм, но бих почерпил обяд във всеки квартал!

Предварително благодаря
Наско
enjoying the mbp 17" late 2011

HQ

По устав рековъри партишъна се променя при инсталация на стабилна официална версия. Рестартирай, задръж alt (option) , избери рековъри и си инсталирай наново 10.9. И повече никакви експерименти!

Hacko_Prasko

оправих нещата, някак си...
този рекавъри пъртишън беше на 10.8 (хайде сега експертите да кажат как от 10.10 в началото, някак си мина на 10.8, вместо на 10.9?)

пък акаунта ми нямал купен 10.8, пък глупости... добре, че намерих друг мак и ... 1/2 работен ден

п.с. развали се нещо, което се казва display policy daemon (displaypolicyd), казваше, че съм нямал AGDC support в неговия си лог, а в систем.лог имаше по 4 мсг/сек за смяна на дисплей конфигурацията (тогава все още 10.10 си работеше, просто постоянно си мислеше за нещо... изглежда за дисплейте). опитах да му изтрия кешовете, разни настройки по екраните човърках и накрая го прее*ах яката, после още повече го прее*ах, ама все пак е добре, че ще се оправи, а  няма да купувам нов

п.п.с. за първи път от много време ми се случи да търся нещо в гугъл и да го няма :)

поздрави
нас
enjoying the mbp 17" late 2011

thebrainless

хм половин ден, толкова ли сложно да свалиш от нета 10.9, да ресторнеш на флашка или хард и да инсталираш?
Stay hungry. Stay foolish.

HQ

И аз след инсталация на 10.9 имах рекавъри от 10.8 но потърсих и се оправих:
http://support.apple.com/kb/dl1433

Hacko_Prasko

със същото се справих днес :)

иначе е 1/2 ден, защото толкова ми трябва да наредя всичко, терминали, джави, джаджи, башове-машове, впн-и, всичкото акаунти за пощи и контакти и старкрафта
enjoying the mbp 17" late 2011

faire

Преди няколко дни ми се наложи да направя абсолютно същото на един Мак, който беше яко осран по незнайни причини и целия хард не можеше да се форматира. Та флашката ми още седи с маверикс на нея и живея до 4-то РПУ :) така че занапред ако има нещо, пиши. Ако имам време и възможност, ще помогна.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

stoplay

Цитат на: thebrainless - 09-06-2014, 18:01:59
хм половин ден, толкова ли сложно да свалиш от нета 10.9, да ресторнеш на флашка или хард и да инсталираш?

Съгласен съм с колегата!
Професия: Logotype & Typography

Интереси: Unix, BSD, Solaris(SunOS), Minix, Linux, OS X, iOS, Android



HQ

да сте чувАли за тайм машин?

nebesniq

Да напишем едно ръководство?
Защото на мен още ми е мъгла за повечето неща...
Редовно ровя секцията съпорт в сайта на електро ябълките

Wizi

Ръководство за кое по-точно?

Този OS X Recovery Disk Assistant v1.0 от линка на HQ генерира точно така желаната 10.9 Recovery стартъп флашка от където вече имате най-различни опции да си възстановите системата.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

nebesniq

Ръководство, OS X за начинаещи..
Препоръки и т.н.
Дойде ми само като бегла идея

dreben

Ако това те устройва, като ръководство за начинаенщи - http://bgiphone.com/topic/1497-първа-среща-с-mac-os-видео-ръководства-с-български-су/
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

bboyg

Да не говорим в YouTube колко има... :)

nebesniq

То в тубата има по много и за всичко, но не е систематизирано, подредено и т.н.
Това е предимството на ел. книги, ръководста.
Подредени с идея, цел, мисия.
Както е сайта на колегата фронт-енд @angelovarna
appleguide.
Идеята ми бе, дори и в тубата да се направи било то и плейлист, но подреден.
Може също и БГ видеа да са.
Мисля да пробвам да направя едно, въпреки че, мисля че не съм готов с много знания за да уча други...