Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

13-05-2024, 01:40:37

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 404
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 360
Total: 360

360 гости, 0 потребители

10.8.2 бавен курсор...

Започната от arnold, 30-11-2012, 10:22:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

arnold

Някой освен мен има ли подобни наблюдения? Бутвам го в опциите и тръгва бързо и на следващия рестарт пак е бавен...
Real Mac mini

AStratev

Моя по принцип си го държа бавен, не съм пипал по опциите - както само си прецени, така.. но трябва да призная, че е леко бавничък :)

arnold

Ами аз искам да е бърз, но той се връща сам в бавна позиция, въпреки че в контролния панел плъзгача е на бързо. Само като го цъкна примерно отново и се оправя.
Real Mac mini

iNtaCt

Аз си ползвам магик маус зоом тула и с мишката проблема е решен.

arnold

ЦитатI feel that OSX Lion does a poor job supporting mice.  Mouse tracking is so slow...  On my 30 inch monitor, the mouse pointer takes forever to go from one corner to the other.  It really irritates me so I decided to speed up mouse tracking.  A quick search on the web revealed that there are many solutions, some of which require me to install free applications.  Can't say I was too thrilled about installing applications to make my mouse go faster.  Instead I found the following advice (somewhere) that have solved my problem.

Check the current value for mouse scaling

defaults read com.apple.mouse.scaling

The default value is 3.  Now change it using the following command

defaults write -g com.apple.mouse.scaling 20

Log out and log back in.  The mouse should be considerably more jumpy.

Това някой пробвал ли го е?
Real Mac mini

ValDenev

Цитат на: iNtaCt - 30-11-2012, 11:08:52
Аз си ползвам магик маус зоом тула и с мишката проблема е решен.
Според мен TrackPad - a е десетки пъти по функционален от MagicMouse
MacMini M2
MacBook Air M1 2020
iPаd Pro 2020
iPhone 14 Pro
Time Machine back up - Synology DS1621+
Apple Watch 6 replacement - Garmin Fenix 7X

faire

Предполагам за magic trackpad-a говориш?  Да, но не е толкова прецизен и удобен за дълга работа.
На мен лично вградения тракпад в лаптопите ми е поне 2-3 пъти по-удобен от външния използван на десктоп.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

iNtaCt

Объркал съм се за зума, имал съм в предвид MagicPrefs.

Metal

Май имаш Razer ? от 10.7 насам го има този проблем. Решението е да не слагаш техните драйвери. (Но понякога ми се е случвало същото и с включени две мишки.)

AStratev

Аз да не отварям нова тема ще пиша тук.
Искам да попитам защо понякога като пускам лап топа ми тръгва директно мишката, а в другите случаи трябва да я извадя от USBто и после пак да я connect-на?

Тъй като ползвам стария си Razer от ПЦто, да ви попитам за какви драйвери говорите? Аз не намерих нищо на сайта им?

arnold

В крайна сметка се оправи мишока, но така и не успях да му настроя другите 2 бутона да работят. Оказа се, че забавянето идва от два драйвера, които сложих и явно те не се разбират - USBOVERDRIVE vs. STEERMOUSE. За съжаление първото по някаква причина на втория ден спря да работи, а второто не може да се кракне... И така имам бърз курсос, но нямам екстра бутони...
Real Mac mini

t0d0r

Бягайте на далече от допълнителни драйвери.

При мен MBP ми забиваше всяка седмица със онова екранче на много езици. Накрая установих че докато мърдам мишката, "used memory" в kernel-a се увеличава с 10к на мърдане...Ако мърдам track-a - не. Махнах Mouse driver-а на Micro$oft и рахатясах.