Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 08:49:49

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 482
Total: 483

482 гости, 1 потребител
BuSteR

Тест за графичната карта???

Започната от wess-music, 22-05-2009, 14:17:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

wess-music

Бих желал да попитам колеги, които работят графични файлове под ОС, дали има тест, който пълноценно да натоварва и дава данни за работата на графичния процесор . За Вин знам няколко (3DMark06 + допълнителната серия от същатата поредица + Cinebench - Win-OS).

По-специално ме интересува 2Д и най-вече криви на Бизие.

В добавка бил посочил, че Xbench малко ми изглежда съмнителен - преди два дни бях в магазина на Ай Стайл на Раковска и помолих да го "разтаркалям" на Нехалем Про-то  и даде стойности по-ниски от тези на МакБук 2.4, което бе ясен знак, че нещо с този тест не е на ред, поне при Нехалема (2.66 с еН-Видиа 120, 3ГБ - показния модел вързан към 24" синема).

Благдоаря предварително

Lycan

че то nVidia 120 е куца карта - окастрена g84 (8600gt)
:)

ето тест (GL) http://www.realtech-vr.com/glview/download.html

а за 2Д си има Matrox! 3Д картите винаги секат в шопата :( 

wess-music

Благодаря, сега ще го пробвам.

Имам усещането че Вин-а е по-чевръст откъм 2Д (обработвам само векторни графики с текст, без растеризирани обекти).
ПДФ файл под ОС-а, на сметало от подписа ми го обръща от начало до край за 10-12 сек, а същия под Вин за под 6 sec. (битмап сканиран нотен манускрипт А3 формат, общо 76 стр. @ 600 PDI с относително голямо запълване на полето, B-W без грейскейл).
Нееднократно съм си мислел че това се дължи единствено и само на антиалейсинга под ОС, който е една от големите липси при Вин приложението, което ползвам за писането на ноти. Странно, но факт – една и съща програма...

Още веднъж, благодаря ти,
Поздрави

Lycan

[quote ]
...Имам усещането че Вин-а е по-чевръст...
[/quote]

Прав си, всички графични чипсети от потребителския клас се проектират с оптимизация за DirectX а не за OpenGL

пазара оака всичко, та и ние се изцапахме :(

wess-music

За голяма жалост е точно както го казваш. Пробвах теста. Под Вин е средно с около 16% по-висок резултата на теста, но на опън ГЛ 2.1 ОС-а води но с под 3%.

Има и още нещо - аз съм с Хаки и по това не може да се съди за коректна съпоставка.

Хубавото в този тест е че почти не се влияе от процесора на компа, защото пробвах с Овърклок до 20% нагоре и долу - без ярки изменение - т.е. мери картата, докато при  Сайнбенча Опън ГЛ се изчислява и като пресмята и процесорната тяга - с овърклок е едно, без него съвем друго. Там ОС-а е около 19% по-напред от Вин-а. Но човек може да разбере само от работа. Другото е само местене на въздуха.

А и по темата за това, което споменаваш за НВ120 по отношение на Нехалема - питам се "какво е това на зверско сметало да лепната нисък клас видео карта, сякаш е правена за бюджетна машина", а си струва повече от 2-пъти цената на ПЦ със съответните параметри и на всичко отгоре тези 8 ГБ РАМ лимитирани за еднопроцесорната версия?

Май трудно някой дето е с МАК-ПРо от по-старите би се навил на ъпгрейд при новите окастряния и голямата ценова разлика като съпоставимост спрямо предишните модели.
На еднопроцесорния Нехалем са му заболи ефтин Зион 35 сериа нищо общо с 70-та.
На предишните поне цената на процесорите им бе висока, паметта буферирана и ...

Взех да се възмущавам от неща извън мен самия. Просто бизнес схемата на Епъл от послените години нещо ме сдържа като оптмизъм да купувам Про. Най-вече видеокартите. И амкар и под Вин да е по-чевръсто, предпочитам ОС-а - гледката си струва заплесията на ОС-а. Не знам дали Лео-то не е причина за това. Някои хора с Тигър споделят, че е доста по-пъргъв като видео опресняване.
Сега чета добронамерени отзиви за новия ъпдейт 10.5.7. Дано 10.6 Сноу Лео да е по-стегнат.
Каквото дойде - инстересът никога няма да свърши!

Lycan

хмм статистически е така, но риъл лайф показва друго.

Буферираната памет е по-приложима в сървър отколкото в работна станция, и е по-бавна от ддр3.
за какво са ти повече от 8рам на процесор? ако не играеш игри за какво ти е скъпото АТИ?

МП2008 съм се старал умишлено да го натоваря с многозадачна работа и не качва много % юзър цпу. Не едновременни бенчове, а работа като видео рендер + бач роу 200-300 файла аперчър + HD mkv филм...
Според мен 10.5 не утилизира успешно.

та аз по принцип съм склонен на замяна МП2008 8-core @2,8 / 16 рам / 8800ГТ за еднопроцесорното МП, взимай го и давай да ги сменяме