Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 10:24:18

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 485
Total: 485

485 гости, 0 потребители

Тоци...

Започната от kubche, 19-07-2011, 17:57:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

julss

 ;D
Правилно. Нулата и заземяването са две различни неща и е много важно да не се бъркат. Във всеки един контакт нормално има три кабела>фаза, нула и заземяване. Това в нормалният свят, в България далеч не е така. Тук обикновенно се прави мостче в контакта и заземяването се връзва към нулата. Както винаги, намерили сме му цаката  ;D

t0t0

Цитат на: julss - 20-07-2011, 19:37:57
;D
Правилно. Нулата и заземяването са две различни неща и е много важно да не се бъркат. Във всеки един контакт нормално има три кабела>фаза, нула и заземяване. Това в нормалният свят, в България далеч не е така. Тук обикновенно се прави мостче в контакта и заземяването се връзва към нулата. Както винаги, намерили сме му цаката  ;D
точно това се опитвам да кажа на колегата по-горе ... но явно скоро не е отварял контакти от "старото" строителство ... живея в панелен блок и няма трети кабел за земя, пребивавам и в София, там също няма трети кабел за "земя", така че не ми говорете как се свързват контакти ...
2.0GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 Memory
320GB hard drive
NVIDIA GeForce 9400M graphics
Aluminum unibody

Wreck

Колегата е отварял контакти, просто обърка понятията. : )
An apple a day keeps the doctor away!

t0t0

Цитат на: Wreck - 20-07-2011, 19:10:08
....
Нулата НЕ трябва да е вързана към земята.
Всеки контакт е "офазен", всеки контакт е "занулен".
Общо взето май точно обратното на това което ти си казал : )

Поздрави

Цитат на: Wreck - 20-07-2011, 20:43:59
Колегата е отварял контакти, просто обърка понятията. : )

Не искам да се заяждам, но къде точно съм объркал понятията ? Ето тук е написано опростено за какво иде реч ел. инсталацията в България. Обясни ми каква защита ще си направиш при двупроводна инсталация, ако не си занулиш контактите ?
2.0GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 Memory
320GB hard drive
NVIDIA GeForce 9400M graphics
Aluminum unibody

Wreck

Абе даже и в последното изречение пак бъркаш.
За пореден път: това което искаш да кажеш е заземиш контактите, а не занулиш. Нула винаги имаш, иначе не тече ток. Всеки контакт в този смисъл е занулен, макар че не съм чувал да се ползва такава дума. Думата е ЗАЗЕМЕН. Така наречената земя или защитен проводник ти е третият проводник в една мрежа.

И аз не се заяждам приятелю, просто ти казвам, че се изразяваш грешно. Иначе не споря за нищо : ) и е ясно коя инсталация е по-добра и по-сигурна и така нататък!
An apple a day keeps the doctor away!

iLili

Темата е дискутирана тук, но като озаглавявате неясно темите си, после търсачката не ви върши никаква работа.
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.