Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 15:10:17

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 494
Total: 494

494 гости, 0 потребители

Липса на magnet link при Chromе и Safari, OS Yosemit

Започната от Vlado Enev, 13-01-2016, 22:15:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Vlado Enev

Здравейте. Аз съм чисто нов притежател на Макбук Про Ретина и имам нужда от помощ. Нямам абсолютно никакъв опит с мак досега.

Та, проблемът ми е че като отварям торент сайтове не ми излизат магнитните линкове както със Сафари така и с Chrome. Някой може ли да помогне да оправя проблема поне при Chrome.

Не можах да открия подобна тема но ако вече има такава моля за линк към нея.

Благодаря
Владо

HQ


dan79

Safari the One  8)

при мен излизат, дай линк да погледна ако искаш.  ???

ggzy

Линка си е линк, можеш да го видиш и с текст едитор. Може би ти липсва програма с която да го отвориш?
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

stankov.s

И аз съм на мнение, че не е инсталиран софтуер за торенти. Аз лично ползвам Transmission и се теглят и Magnet и Torrent линковете
MacBook PRO Late 2007 Happy user :) !

Vlado Enev

Имам инсталиран торент софтуер - deluge. Първо сложих Utorrent но после го смених понеже почна да ми променя и добавя разни неща из компютъра. Но аз говоря въобще за липсата на магнитен линк на торент сайта, още преди да се налага да ползвам торент софтуера. За съжаление тук май не мога да качвам картинки за да видите разликата между това как изглежда торент сайта през хром на уиндоус пс-то ми и хром на мака.

Аз мисля че е свързано с настройките на браузъра но незнам къде какво да пипна

stankov.s

Аз съм с пресен El Capitan и нищо като добавки в Safari несъм слагал. Качил съм само Transmission, офис пакета на Apple и още две програми, които ползвам.


Cosmetics MALL Europe
http://bg.cosmeticsmall.eu
MacBook PRO Late 2007 Happy user :) !

dan79

magnet линковете се слагат в сайтовете под формата на бутон който е картинка с html и евентуално JavaScrit код (самият браузер не знае дали показва бутон за магнет линк или друг вид бутон, просто изпълнява HTML и JavaScript кода на страницата).

Погледни да не си забранил JavaScript от настройките на сафари в раздел Сигурност или другят варянт е да имаш някоя добавка като АдБлокер която да премахва тези ботони мислейки че са реклами но едвали, при мен работи без проблем.

Ако все пак решиш да дадеш линк към сайта който не ти показва magnet бутоните може и да открием проблема, сега само гадаем каква може да е причината.

.... от девелопер менюто на сафари може да симулирар различни системи и браузери.....

Vlado Enev

Оправиха се нещата след като преинсталирах хром и ъпдейтнах флаш плейъра. Сега всичко си е на място и работи.

Благодаря за съветите

Владо

HQ

Цитат на: dan79 - 14-01-2016, 01:55:32
Safari the One  8)

при мен излизат, дай линк да погледна ако искаш.  ???
Все някой ден ще се надъхам да направя видео как се държи firefox с 50 таба на MBP 17' mid-2007 и да направя сравнение със сафари на който не мога да отворя и 5 че тука все страхотни дискусии се получават.

Vlado Enev

Аз също съм разочарован от сафари, не го очаквах :)

angelvn

На компютър от 2007ма година какво очакваш. ;)
От Сафари съм предоволен. И моят лаптоп не е първа младост (2011та година), но не е имало никакви наченки на хълцане без значение колко табове и приложения работят едновременно. А имам навика да отварям доста - по около 10-15 таба в Сафари, пуснат Photoshop, Illustrator, Coda, MAMP, Sequel Pro, Skype, Mozilla с 2-3 таба, Хром пак с толкова, uTorrent. Това работи без рестарт и бутане със седмици, плавно и дори иска още. :)
UI designer and developer