Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-05-2024, 13:31:21

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 863
  • Latest: solar_pjon
Stats
  • Общ брой публикации: 82 657
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 137
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 97
Total: 98

97 гости, 1 потребител
vlados

Проблем с iDeneb v1.4 10.5.6

Започната от ykornx, 20-02-2009, 00:31:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ykornx

здравейте, инсталирах ideneb v1.4 на моя лаптоп Аcer Aspire 5613, CPU: Intel Core DUO 1,73 Ghz, ram 1gb, video intel GMA950, audio alc883, lan bc440, wireless Atheros AR5007. При първия рестарт след инсталацията ми излезе кернел паник или нещо такова, незнам точно. Преди съм инсталирал по-старите версии на JAS и TOH и си тръгваха без проблем. Сега искам да пробвам тази понеже  е първата версия поддържаща моята wireless карта. Инсталацията мина успешно. Забелязах, че има доста пачове, незнам дали евентуално трябва да инсталирам някой от тях. Аз сложих само драйвери за звука и мрежовите адаптери. Ако някой има идеи как мога да подкарам тази версия или да ме насочи на какво може да се дължи този проблем....???

утре ще сложа снимки на екрана с кернел паник-а понеже в момента нямам възможност

благодаря

urgan

Преди 2 дена инсталирах тази версия на iDeneb. 1 вия път сложих нещо което не трябваше да слагам и ми даде кернел паник, повторих иснталацията като сложих драйверите за звука, видеото, лан, вуду кернела и чипсета. Щом си сложил само драйверите на звука и мрежовите карти а на чипсета не си, нормално е да ти даде кернел паник според мен. Сложи всичко необходимо и ще ти тръгне, лесна е за инсталация тази версия.

ykornx

#2
ок, благодаря за информацията, проблема е, че незнам какъв точно чипсет да сложа, тъй като моя не го видях в списъка с чипсети .....но ще поразгледам по-подробно да видим кво ще стане ...

Вчера инсталирах наново, сложих вуду кернела, без чипсет поради споменатата по-горе причина, няма кернел паник, започва да зарежда, но в един момент увисва точно след един ред който пише нещо за itoons, след него ми пише Still Waiting for root device.... и до там....

Markoff

Здравейте,
Видях темата и реших да не правя нова. Имам Acer Aspire 5315 и съм с iDeneb 1.4. Проблемът ми е следния: инсталирах системата почти без проблеми, но като стартирам Мак и не ми открива нито аудио, нито WiFi, нито LAN. При инсталацията съм посочил правилните/според мен/ драйвери.

Ако някой може да ми помогне да си оправя проблема, ще съм му много благодарен.